Web Klonlama nedir nasıl yapılır

Phoenix.py

Katılımcı Üye
9 Tem 2021
523
257
THT
Merhaba THT ailesi bugün sizlere klonlamadan bahsedip 1 adet klonlama yapıcaz.
Klonlama nedir ?
Klonlama Bir şeyin klonlaşması (Çogalması) Anlamına gelse de bilişim sektöründe Bu “copy” tabiri ile söylenir.

Peki Neden Klonlama Yapılır ?
Bu sorunun cevabı çok basit dostlar, Ben bir sitenin temasını beğendim aynısını kendime yapmak istiyorum,

Peki Klonlama Bir suç mudur ?
Evet, Kişinin Haberi olmadan klonlanırsa ve yayımlanırsa bu bir suçtur. Ama izni olursa rahat bir şekilde kullana bilirsiniz

Klonlama için Programlama dili Bilmek gerekir mi ?
Evet, Bilmeniz gerekir bir sitenin sadece html formatını görme önemli değil css veya js bilmek lazım

Klonlama için Program var mı ?
Evet onlarca hem de en çok bilinenlerden bazıları :
1) HTTRACK WEB SİTE COPİER
2) WEBSİTE DOWNLOADER

Httrack
Kısaca Dostlar, Bir sitenin Html kodlarının verisini indiren bir program ama sace .html uzantılı siteleri indirir. Bunun yerine CTRL+U Ya girip hem html hem de js, hem de Css kodlarını bulabilirsiniz. Bu kötüdür demiyorum şuan konu da yoğunlaşmadım
Site linki : HTTrack Website Copier - Free Software Offline Browser (GNU GPL)


WEBSİTE DOWNLOADER

Sitemiz maalesef ücretledir ama kullanması çok kolaydır. Js , css ve html alır httrack'a göre daha iyidir.

Site linki : Website Downloader | Website Copier | Site Downloader | Website Ripper

Sitemize giriş yapıyoruz ardından site yerine url yapıştırıyoruzBu ayarları yapıyoruz vee indirme başlıyorbittirdikten sonra gördüğünüz üzere site geldiGet The Files sitenin html , css js ve imgler burada gözüküyorilk seçenek html'larikinci seçenek css js lerresim üçüncü seçenek de imglerardından indir seçeneğinde ücretler bulunmaktadır. Ücret ödeyerek indirebilirsinizBence güzel bir site benim sitem olduğu için yaptım. Sorularınızı cevaplara yazarak sorabilirsiniz iyi günler dilerim.
 
Son düzenleme:

'Black-King

Yaşayan Forum Efsanesi
30 Tem 2012
10,209
68
İstanbul
Konuda resimler görünmüyor lütfen düzenleyiniz.

"Sitemiz maalesef ücretledir ama kullanması çok kolaydır. Js , css ve html alır httrack'a göre daha iyidir."

Bu yanlış bir bilgidir. Bu ücretli uygulamanın yapıp httrackın yapamadığı tam olarak nedir? Httrack çok detaylı bir uygulamadır. Üyelik sistemli sitelerde id:şifre formatında giriş yaptırıp rahatça üyelik panellerini bile kopyalamanızı sağlar. CTRL + U ile bu programların yaptığı elbette yapılabilir ama bu programlar hayatı kolaylaştırmak içindir ve yüzlerce dosyayı bir kaç dakika içerisinde indirir ve linklendirir. Bu daha çok tasarımları kopyalamak için kullanılır ve kopyalanan tasarımlar üzerine fonksyonlar giydirerek aynı çalışma şeklini yakalayabilirsiniz. Konunuzu daha detaylandırırsanız iyi olur insanlar tam doğru bilgiye erişmeli.

İyi forumlar.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.