Web Programlamaya Nereden Başlamalıyım - Rehber Niteliğinde

Radon53

Yeni üye
8 Ocak 2017
34
0
Kendim de bu konuların takipçisi olarak çok başarılı buldum makaleni. Özellikle objektif yaklaşımın çok etkiledi beni açıkçası :) Başarılarının devamını dilerim hocam...

Demir57

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
477
0
Turkmenistan
Ustan oncelikle biraz turkce anlarim ama cok iyi cok guzel faydali olmus insanin kafasini aciyor.. ben turk degilim.. biraz dusuk turkce. Simde senden bisey sorucagim.. universte okuycam senin yardimim benim haytimda cok yardimci olacak. Ne dil okumaliyim ingilizcem dusuk.. we gelecekde meslek kariyer icin faydali

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
21
Ustan oncelikle biraz turkce anlarim ama cok iyi cok guzel faydali olmus insanin kafasini aciyor.. ben turk degilim.. biraz dusuk turkce. Simde senden bisey sorucagim.. universte okuycam senin yardimim benim haytimda cok yardimci olacak. Ne dil okumaliyim ingilizcem dusuk.. we gelecekde meslek kariyer icin faydali

Bunu programlama dili açısından mı soruyorsun yoksa konuşma dili açısından mı?

Türkiye'de okuyacaksan konuşma dili Türkçe'yi rahatlıkla öğrenirsin, birçok yabancı arkadaşım oldu sorun çekmeden öğreniyorlar merak etme.
İngilizceni de kendin zamanla geliştirirsin.

Programlama dili olarak sana tavsiyem öncelikle şu konuyu oku : http://www.turkhackteam.org/java/1380343-programlamaya-baslangic-hangi-dil-kitap-onerisi-ihan3t.html

Türkiye şartlarında c# ve java kurumsal büyük şirketlerde çok iyi iş olanağı sağlar.

Onun dışında sevdiğin, ilgilendiğin alana yönelik uygun bir dil seçip onun üzerine yoğunlaşırsan iş bulmakta zorluk çekmezsin.

Her dil ile iş bulabilirsin, yeter ki yazılım geliştirme konularına hakim ol.

Demir57

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
477
0
Turkmenistan
Usta..cok tesekur sana.. simdi biraz turkcem dusuk turkce ogrenirim ..turk degilim turkmenistanda yasiyorum ama muslumanim internete webe ilgim war we biraz bilgim war gelecekde bunu meslek edinmek istiyorum universtede okuycam we ingilizcem sifir.. yardimci ol ne yon okuycagmi bile bilmiyorum pc muhendisligi programcilik sence hangisin secmeliyim herkes bisey diyor . Cok arada kaldim yardimci olursan sevinirim we donanim muhendisligi ne oluyor boyle bir bolum warmi acabs

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
21
Usta..cok tesekur sana.. simdi biraz turkcem dusuk turkce ogrenirim ..turk degilim turkmenistanda yasiyorum ama muslumanim internete webe ilgim war we biraz bilgim war gelecekde bunu meslek edinmek istiyorum universtede okuycam we ingilizcem sifir.. yardimci ol ne yon okuycagmi bile bilmiyorum pc muhendisligi programcilik sence hangisin secmeliyim herkes bisey diyor . Cok arada kaldim yardimci olursan sevinirim we donanim muhendisligi ne oluyor boyle bir bolum warmi acabs

Pc mühendisliği okursan, yazılımdan tut aklına gelemeyecek kadar çok alanda çalışabilirsin...

Bilgisayar mühendisliği iyidir, seni yarıyolda bırakmaz..

Başarılar.

Virtual Gelin

Uzman üye
24 Ağu 2017
1,554
167
10 Numara Makale Olmuş Suanda Aktif Olarak 5 Kodlama Dili Biliyorum Hobi Olarak Başlamıştım İşler Değişti Sonra :trl

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.