Network Web Site Kodlama Ana Panel

Sovbidal

Katılımcı Üye
19 Eyl 2019
256
1
Hacker
Selamın Aleyküm THT sakinleri uzun zamandır düşündüren bir mesela var ve hala beni tatmin edecek bilgiyi bulamadım.
Arkadaşlarım mesela şuanda bu konuyu açtığım THT web sitesinde yeni konu aç dediğim zaman veya naigation bar da gezindiğim zaman hatta reklamlara tıkladığım zaman bire bir aynı web sitede sadece belli bir bölüm değişir gibi oluyor yani bu sanki beni anlayabilmeniz için şöyle söyliyim sanki root bir web yüzü var ve diğer bütün işlemler bu root web yüzünde ilerliyor mesela hepsiburada da sepete git diyorum sepet kısmında olsam dahi atıyoru msepet boş diyor işte yukarıda yine aynı hepsiburada ana sayfasındaki bire bir aynı navigasyon kısmı search bar ı alt kısmında floot bar kısmı bilgiler vb... benim öğrenmek istediğim şey | web arayüzünü bir kez kodlamak --> root | ve geriye kalan işlemleri bu root arayüzün üzerinden ilerletmek yani tekrar tekrar bir sayfaya aynı kodları girmek istemiyorum navigasyon bar onun stil js kodları felan gibi yani herşey tek bir dosya üzerinden ilerlemesi gerek diye düşünüyorum umarum beni anlamışsınızdır şimdiden teşekkür ederim CEVAPLARINIZI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

sanırım evet ama nasıl internette nasıl araştırmalıyım yani bu konuyu çağrıştırıcak bir başlık isim veya direk konu başlığı. analmıyoru mbulamıyorum çözemiyorum.

Senin için bende araştırıyorum bu konuyu bulabilirsem eğer mutlaka sana yardımcı olabilmek için buraya telrar yazarım diğer arkadaşlarımız arasında da fikirlerini söyleyenler bilenler belki çıkabilir

Sovbidal

Katılımcı Üye
19 Eyl 2019
256
1
Hacker
Benim Türkçem biraz sıkıntılı.
Böyle birşey mi ?
Herşey sabit sadece body değişiyor.​
Evet. aynen tam olarak bu

aynen öyle istiyor hocam

Sabit Konumlandırma (Postion:fixed) sorunuza yönelik olarak şu konuya bakınız
Hayır bu css de position ile ilgii bir şey değil.
Çünkü kodlama yaparken birden fazla .html dosyasi aciyoruz ve kodluyoruz beni isteğim bunları baştan tekrar tekrar kodlamamak. Muhtemel belli kisimlar root olarak ataniyor bu kisimlar degismiyor.

SignIn

Üye
6 Eki 2022
170
84
Tokyo

Umutsuz78

Anka Team Junior
3 Ocak 2020
456
159
Merhabalar sanirim sorunuzu anladım
Örnek olarak anlatayım ilk olarak kendinize header,footer,sidebar,page vb sayfalar oluşturun yazilim dilinize göre html,php,asp olabilir
Header üst taraf
Menü menüler
Reklam alani
Footer alt taraf
Sidebar yan menüler
Page sayfalar gibi yazilim diline göre oluşturduğunuz her sayfa icin php,asp, html gibi kayit edin sonraki oluşturdunuz her yeni sayfa için bu dosyaları çağırın bu sayede sitenin kemik alanları hep aynı kalır

Sovbidal

Katılımcı Üye
19 Eyl 2019
256
1
Hacker
Merhabalar sanirim sorunuzu anladım
Örnek olarak anlatayım ilk olarak kendinize header,footer,sidebar,page vb sayfalar oluşturun yazilim dilinize göre html,php,asp olabilir
Header üst taraf
Menü menüler
Reklam alani
Footer alt taraf
Sidebar yan menüler
Page sayfalar gibi yazilim diline göre oluşturduğunuz her sayfa icin php,asp, html gibi kayit edin sonraki oluşturdunuz her yeni sayfa için bu dosyaları çağırın bu sayede sitenin kemik alanları hep aynı kalır
Teşekkür ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.