Web sitenizi Uygulamaya dönüştürün! | [Kodlamasız]

ZiksthemW

Uzman üye
28 Mar 2020
1,026
113
Oslo
Merhaba sevgili THT ailesi, bu konumuza Web sitenizi uygulamaya nasıl dönüştüreceğinizi öğreneceksiniz.

znchIm.png

Web Sitenizi uygulamaya dönüştürmek için bir kaç neden;

Ziyaretçileriniz masaüstü uygulamasını yükledikten sonra her zaman ziyaretçileriniz tarafından görülebilir. Bu, ziyaretçilerinizin sitenizi unutmamasını ve hızlıca sitenize ulaşmasını sağlar. Uygulamanızın ziyaretçileriniz için kolayca ulaşılabilir olmasını istiyorsanız, sitenizi bir uygulamaya dönüştürmek muazzam bir fikir.

Online Dönüştürücüler;

Web sitenizi kendiniz dönüştürmek istemez iseniz eğer bunu sizin için basit adımlarla yapabilecek bir kaç web sitesi bulunmakta. Eğer kendim yapmak istiyorum derseniz bu kısmı atlayınız.

#1 AppMaker/Web2Desk:

Web2desk, AppMaker tarafından kullanıcılara sunulan ücretsiz bir dönüştürücüdür. Kendi web sitenizi veya başka bir web siteyi sadece bir kaç adım ile masaüstü uygulamasına çevirir. Web2Desk şu anlık Android veya IOS için destek sağlamamaktadır. Sadece Windows, Linux ve OSX için uygulama oluşturmanıza olanak sağlamaktadır.

U0eOR7.png

#2 Applicationize:

Applicationize, istediğiniz web siteyi bir Google Chrome uzantısına dönüştürmenize olanak sağlar. Ayrıca, uzantıyı yükledikten hemen sonra tarayıcı ana sayfanıza özel bir Kısayol simgesi ekler.

hreqsY.png

Burada listelenen sitelerden daha fazlasını küçük bir araştırma ile bulabilirsiniz. Bu listede bulunan siteler en popüler ve ücretsiz olanlar.

Komut satırından site dönüştürme;

Sitenizi başka uygulamalar ile dönüştürmek istemiyor musunuz? O zaman hadi bu işi kendimiz yapalım! Siteyi komut satırından uygulamaya dönüştürmek sitelere göre daha basit. Hadi nasıl yapılacağını öğrenelim!

Komut satırından web sitemizi dönüştürebilmek için öncelikle "nativefier"i yüklememiz gerekmekte.
Bu uygulamayı yüklemek için öncelikle bilgisayarımızda "NODE.JS" kurulu olması gerekmekte. Yüklemek için BURAYA tıklayınız.

Sitemizi uygulamaya dönüştürebilmek için ilk komutumuz "npm install nativefier -g" olacak. Bu komutu yazdıktan sonra bir kaç dakika beklememiz gerekmekte, ekranda çıkan renkli yazılardan endişe etmeyin.

Eğer ki bu adımı da tamamladıysanız son adıma geçeceğiz, bu sefer komutumuz " nativefier --name `UygulamaAdi" "https://site-linki.com"`
Bu kodu yazdıktan sonra bir kaç saniye daha bekleyeceğiz.
Bu bekleme fazı da bittiğinde komut satırımızın açık olduğu klasöre gitmemiz gerekmekte. Web sitemizin uygulama halini komut istemcinizin açık olduğu dizinde "name" adlı klasörün içinde bulacağız.
"Name" adlı klasöre girdiğimizde uygulamamızın ".exe" halini görebilirsiniz.

Konumuz bu kadardı, takıldığınız bir yer var ise yorum yapmaktan çekinmeyiniz..

Son düzenleme:

ZiksthemW

Uzman üye
28 Mar 2020
1,026
113
Oslo
ѕeleɴια;9288860' Alıntı:
Ama zaafiyetleri oluyor diye biliyorum bu tarz modüllerin. Elinize sağlık

Burada paylaştığım siteleri ve nativefieri kullandım ve hakkında bir kaç makale okudum fakat zafiyet hakkında pek bir şey görmedim. Tabii, illa ki kişinin kendisinin önlem alması da önemli.

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,343
150
New World
Merhaba,

Bazen uyguladığım bir konu. Herhangi bir zafiyet yaşamadım. Anlatım başarılı tebrikler...

ZiksthemW

Uzman üye
28 Mar 2020
1,026
113
Oslo
Merhaba,

Bazen uyguladığım bir konu. Herhangi bir zafiyet yaşamadım. Anlatım başarılı tebrikler...

eline saglik iyi olmus

eline sağlık dostum.

Teşekkürler.

Websiteyi Uygulamaya Dönüştürme Diye Konu Açılmış tı Zaten

Bahsettiğiniz konuda sadece "Nativefier" anlatılmıştı, bu konuda online çeviriciler de bulunmakta.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.