Web Tasarım İle Para Kazanmak

Veteran 7

El Patrón
26 Ara 2011
11,500
12,861
WEB TASARIM İLE PARA KAZANMAK

Web Tasarım Nedir ?

c0d23d2d6769e53e24a1b3136c064577-php_logo.png

Web tasarım PHP,ASP,JSP gibi web programlama dilleri ile yazılmış sistemlerin web ortamında kullanıcıya sunulan grafiksel yüzünün yani görüntünün düzenlenmesi sanatıdır.Bugün etkili bir web tasarımcısı olmak için temel olarak HTML,CSS ve bunlara ek olarak dinamik web tasarımlar yapabilmek için JavaScript bilmek gerekir ve tabiki grafiği yaratmak/çizmek için Adobe Photoshop,Corel Draw gibi programlara hakim olmak gerekir.

Web Tasarım İle Nasıl Para Kazanırım ?

custom-prog-logos.png

Web programlama dillerine(PHP,ASP v.b.) tam anlamıyla hakim olmasanız bile az buçuk bilerek ve etkili bir düzeyde HTML ile CSS dillerini bilirseniz web tasarım ile para kazanabilirsiniz.
Peki nasıl yaparız ? En temel yol olarak Wordpress,Opencart,Joomla,Vbulletin gibi ünlü sistemlere tema tasarlayarak,grafiksel eklentiler yazarak ve bunları webmaster platformlarında veya kendi web siteniz üzerinden satarak ticari yöntemle para kazanabilirsiniz.Buna ek,başlangıç olarak “Reseller(Bayi) Hosting” veya VDS/VPS sunucu kiralayarak bu hosting üzerinden müşterilerinize hazır sistemleri (Wordpress,Opencart,Joomla,Vbulletin v.b.) HTML ve CSS ile düzenleyerek müşterinize özel bir hale getirebilir ve satışını gerçekleştirebilirsiniz.
Kısa bir özet geçecek olursak,günümüzde en çok tercih edilen web programlama dili olan PHP dilini temel olarak öğrenerek,Adobe Photoshop gibi ünlü grafik tasarım yazılımlarını kullanmayı öğrenerek ve kendinizi HTML & CSS dillerinde etkili bir düzeye getirerek iyi bir web tasarımcı olabilir paranızı kazanabilirsiniz.

Sabırla attığınız, yavaş fakat etkili adımlar gün geldiğinde koşmanızı sağlayacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

tetik34

Üye
14 Tem 2015
58
0
sorucam cevap gelmicek ama gene soruyorum

benim web tasarıma çok ilgim var görsel yeteneğimde var kodlamaya yatkın olduğumuda düşünüyorum ama sanki bu işte para yok gibi geliyor bana yani ben bilişim öğrencisiyim çok ciddi bir iş sıkıntısı var şirketlerde çalışmak için

kendi başıma çalışıyım diyorum birkaç yerde gördüm site teması falan satmak yasakmış vergi vermek gerekiyormuş yani biryere bağlı olmak gerekiyormuş bu muhabbeti açıkayacak var mı

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
sorucam cevap gelmicek ama gene soruyorum

benim web tasarıma çok ilgim var görsel yeteneğimde var kodlamaya yatkın olduğumuda düşünüyorum ama sanki bu işte para yok gibi geliyor bana yani ben bilişim öğrencisiyim çok ciddi bir iş sıkıntısı var şirketlerde çalışmak için

kendi başıma çalışıyım diyorum birkaç yerde gördüm site teması falan satmak yasakmış vergi vermek gerekiyormuş yani biryere bağlı olmak gerekiyormuş bu muhabbeti açıkayacak var mı

şirket açmanız gerekiyor doğru ama bu işi vergi vermeden yapanda var vergi kaçakçılığını bile bile
tercih eden sirketin korsan olduğunu bilmeden iş yaptıranda var var oğlu var anlıyacağınız

tetik34

Üye
14 Tem 2015
58
0
şirket açmanız gerekiyor doğru ama bu işi vergi vermeden yapanda var vergi kaçakçılığını bile bile
tercih eden sirketin korsan olduğunu bilmeden iş yaptıranda var var oğlu var anlıyacağınız

hocam peki yaptığımız temayı tema sitesinemi satıyoruz yoksa normal talipleremi

vergiyi versem kendi başıma ara sıra tema satabiliyor muyum

yanlış anlamayın şirketler webmaster pozisyonuna maaş vermiyor dicek kadar az maaş veriyor.

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
hocam peki yaptığımız temayı tema sitesinemi satıyoruz yoksa normal talipleremi

vergiyi versem kendi başıma ara sıra tema satabiliyor muyum

yanlış anlamayın şirketler webmaster pozisyonuna maaş vermiyor dicek kadar az maaş veriyor.

temayı istediğin kişiye pazarlaya bilirsiniz ama rekabet ortamında işi bilmeden bu ortama atılıp para kazanan var önemli olan güvenilirlik refaranslarının olması.

DEADMAN134

Kıdemli Üye
25 Şub 2016
2,843
0
Nereye
Hocam zaten simdiki amacim bu normal duzeyde olmaya az kaldi html de css yi de bitirince php vs diye ilerlemek istiyorum Yeni basliyanlar ve Para kazanmak istiyenler icin yararli olmus Eline Saglik

sifaci194

Katılımcı Üye
31 Tem 2016
367
0
Adana
WEB TASARIM İLE PARA KAZANMAK

Web Tasarım Nedir ?

c0d23d2d6769e53e24a1b3136c064577-php_logo.png
logo_128.png

Web tasarım PHP,ASP,JSP gibi web programlama dilleri ile yazılmış sistemlerin web ortamında kullanıcıya sunulan grafiksel yüzünün yani görüntünün düzenlenmesi sanatıdır.Bugün etkili bir web tasarımcısı olmak için temel olarak HTML,CSS ve bunlara ek olarak dinamik web tasarımlar yapabilmek için JavaScript bilmek gerekir ve tabiki grafiği yaratmak/çizmek için Adobe Photoshop,Corel Draw gibi programlara hakim olmak gerekir.

Web Tasarım İle Nasıl Para Kazanırım ?

custom-prog-logos.png

Web programlama dillerine(PHP,ASP v.b.) tam anlamıyla hakim olmasanız bile az buçuk bilerek ve etkili bir düzeyde HTML ile CSS dillerini bilirseniz web tasarım ile para kazanabilirsiniz.
Peki nasıl yaparız ? En temel yol olarak Wordpress,Opencart,Joomla,Vbulletin gibi ünlü sistemlere tema tasarlayarak,grafiksel eklentiler yazarak ve bunları webmaster platformlarında veya kendi web siteniz üzerinden satarak ticari yöntemle para kazanabilirsiniz.Buna ek,başlangıç olarak “Reseller(Bayi) Hosting” veya VDS/VPS sunucu kiralayarak bu hosting üzerinden müşterilerinize hazır sistemleri (Wordpress,Opencart,Joomla,Vbulletin v.b.) HTML ve CSS ile düzenleyerek müşterinize özel bir hale getirebilir ve satışını gerçekleştirebilirsiniz.
Kısa bir özet geçecek olursak,günümüzde en çok tercih edilen web programlama dili olan PHP dilini temel olarak öğrenerek,Adobe Photoshop gibi ünlü grafik tasarım yazılımlarını kullanmayı öğrenerek ve kendinizi HTML & CSS dillerinde etkili bir düzeye getirerek iyi bir web tasarımcı olabilir paranızı kazanabilirsiniz.

Sabırla attığınız, yavaş fakat etkili adımlar gün geldiğinde koşmanızı sağlayacaktır.

Reis kullanıyorsan muhtemelen freelancer.com adlı siteyi biliyorsundur. Bu sitede çok sık web proglamlama işinie ihtiyaç oluyo sn kullanıyor musun bu siteyi ?

ziar123

Katılımcı Üye
1 Eyl 2008
303
2
GELDİM BEN ?
Hocam devlet bu olayın vergi kısmını ne kadar önemsiyor ceza filan çok kesiyor mu hani burda sormak istediğim makalelerin ne dediği değilde bir yakınınıza tanıdığınıza veya başka birine freelance vergilerini ödemediğinden ceza kesildiğine şahit oldunuz mu

Son düzenleme:

RHESTRO

Üye
10 Ara 2017
52
0
SEMTTEN
Bu işte gerçekten para var hani sadece kodlama üzerine çalışmasanız ek olarakta bir gelir sağlayabiliyosunuz ilgisi olan kardeşlerimin devamını getirmeleri dileğiyle..

powwerbangTR

Katılımcı Üye
25 Ağu 2017
513
117
Hocam ben ATP ye gidiyorum Web tabanı yazılım uzmanıyım ama script hazırlamada sorun yaşıyorum

Pentester

Özel Üye
8 Eyl 2016
1,646
996
Veteran 7 olmazsa olmazları sıralamış. Ama sektörde gerçekten web yazılım uzmanı/web programcısı unvanıyla çalışmak istiyorsanız bu bilgiler yetersiz kalacak. Freelancer çalışacağım kendi hizmeti mi sunacağım derseniz, arka planda kim ne yazdığımla ne kullandığımla pek ilgilenmeyecek, ya da script yazıp para kazanacağım diyorsanız, HTML, CSS, JavaScript, PHP sizler için yeterli olacaktır. Ama kurumsal bir şirkette bir firmada çalışmak isterseniz, iş ilanlarında ve kriterlerde PHP yanında kesinlikle bir framework(codeigniter, laravel vs.) bilmeniz şart oluyor. OOP yapısını zaten katmıyorum bile. Ve ne kadar bilirseniz şart, web programcısı iseniz web tasarım yönünde iyi olun bir şey kaybetmez kazanırsınız. Kriterlerde bir adım öne çıkarsınız. Aynı zamanda dil bilmekte yetmiyor, daha birçok ek kriter. Birde web yazılım firmaları web sitesi yaparken müşterilerine ek olarak öncelikle web sitesi arayüzünün grafik çizimini yapıp gösteriyorlar. Siteniz böyle görünecek, uygunsa kodlayalım diye. O yüzden Photoshop programını öğrenin. Çok bir şey yok, sadece web de kullanımı için bazı püf noktaları öğrenin, uzmanı olmanıza gerek yok. Bu PSD tasarımı müşteriye gösterilir, onay gelirse HTML, CSS olarak tasarım koda aktarılır ve programlaması yapılır. Sadece web sitesinin PSD tasarımını yaparak para kazananda var. Hatta PSD template satarakta para kazanabiliyorsunuz.

İçimden geçenleri dökmek istedim. Gerçekten bu işin birçok ayrıntısı var sadece kod yazmakla bitmiyor onu açıklamak istedim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.