WhatsApp sahte numara alma ve kullanma

AloneSoufly

Yeni üye
22 Ocak 2019
10
0
Merhaba arkadaşlar. Bu konuda sizlere WhassApp için nasıl sahte numara alınacağını ve bir telefonda farklı numara ile birden fazla nasıl whatsapp uygulaması kurulacağını ve kullanılacağını anlatacağım. Konumuz 2 bölümden oluşuyor. 1. bölümde sahte numarayı nasıl aldığımızı, 2. bölümde ise telefona ikinci whatsappı nasıl kuracağımızı göstereceğim. Bu almış olduğumuz sahte numarayı yeni kuracağımız uygulama ile göstereceğim.

72b5k0x.png

1.BÖLÜM (Sahte Numara Alma)

Sahte numarayı birçok farklı uygulama üzerinden temin etmek mümkündür. Bu bölümde anlatacağım uygulamalardan biriside bu kategoride yer alıyor. Bu uygulama ile ücretsiz bir şekilde +371 ile başlayan numara alabilir ve kullanabilirsiniz. Uygulamamızın adı "SafeUm" uygulaması. Öncelikle bu uygulamayı google play'da veya App Store'da bulup telefonunuza yükleyin. Yükledikten sonra kayıt olacağız ve numaramızı alacağız. Aşağıdaki görselleri ve adımları takip edin.

Uygulamayı açtıktan sonra bizi şöyle bir ekran karşılayacak.
Burada resimde gördüğünüz gibi giriş yapma ekranı bulunuyor. En alt kısımda kutucuk içerisine alınan SIGN UP yazan butona tıklayıp kayıt işlemlerini gerçekleştireceğiz.

hx29je0.png

SIGN UP'a tıkladıktan sonra şu ekrana geçiş yapacağız. Burada kullanıcı adımızı ve parolamızı yazdıktan sonra SUBMIT butonuna tıklıyoruz.

4375ntb.png

Daha sonra şöyle bir ekran bizi karşılayacak. Burada BEGIN TO USE yazan yere tıklıyoruz. Bunun anlamı Kullanmaya Başla.

d0vdg4r.png

Şimdi sıradaki adımda 2 seçenek karşınıza çıkabilir. Eğer uygulama açılırsa sorun yok direkt uygulama ekranı yani bir sonraki adıma geçiş yapacaktır. Fakat uygulama açılmazsa yani aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bir resim çıkarsa bir VPN uygulamasından yardım almalısınız. Genellikle United States olan VPNler çalışmaktadır fakat deneme yanılma ile hangi servera bağlı iseniz kayıt gerçekleşebilir. Bu aşağıdaki gibi bir ekrandan VPN yardımı almadan geçmek imkansız gibi.

mvsctag.png

Neyse VPN veya başka bir yöntem ile uygulamaya geçtik. Bizi şöyle bir ekran karşılayacak. Burada üst seçeneklerde gördüğünüz gibi Settings kısmı var. Bizim numaramız o sekme altında MySafeNUM yeri var onun karşısında gördüğünüz gibi numaramız mevcut.

sv3q3kj.png

72b5k0x.png

2.BÖLÜM (Çoklu WhatsApp Kullanma)

Bu bölümde de bir telefonda birden fazla whatsapp nasıl kullanılır onu göstereceğim. Burada da bir uygulamadan yardım alacağız. Bununda farklı alternatifleri vardır fakat ben bir uygulama üzerinden anlatacağım. Bu uygulamamızın adı da Parallel Spaece uygulaması. Yine benzer şekilde uygulama mağazalarından uygulamayı telefonunuza indirip kuruyorsunuz. Ardından uygulamamızı başlatıyoruz. Şöyle bir ekranla karşılaşıyoruz ve Uygulama Ekle yazan yere basarak whatsapp uygulamasını seçeceğiz.

3vkcjsf.png

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi birden fazla uygulama seçmeniz mümkündür. Bu konuda bizi sadece whatsapp ilgilendirdiği için ben sadece onu seçip en alt kısımda bulunan Parallel Spaece' Ekleyin seçeneğine basıyorum.

n5xe5an.png

Evet ekran şu şekilde değişti ve sadece whatsapp'ı seçtiğim için o görünüyor. Tıklayıp açıyorum uygulamayı.

p9dtw79.png

sdezsnj.png

gygh46q.png

Gördüğünüz gibi uygulama başladı. Bu sizin telefonunuzda kullandığınız whatsapp uygulamanızdır. Fakat hiçbir şekilde açık olan oturumunuzu buraya taşımayacaktır. Yeni bir oturum başlatacaktır. Zaten buradaki adımlar normal whatsapp adımları ile aynıdır.

gvkrrp9.png

Burada söylemek istediğim bir konu daha var. Bu tür sahte numara veren uygulamalara SMS gelmiyor veya bir sorun çıkabiliyor. Dolayısıyla numarayı whatsapp'ta doğrularken ara seçeneğini kullanmanızda fayda var. Ayrıca bu işlemi yaparken SafeUM uygulası engel yerse 60 dakika kadar bir süresi var bu süre dolmaya yakın tekrar deneyin olacaktır.

Anahtar Kelimeler: safeum, parallelspaece, fakeno, sahte numara alma, çoklu whatsapp

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.