WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme (Android)

deronn

Uzman üye
6 Şub 2023
1,085
547
Onun kalbi
Merhabalar başlıkta gördüğünüz gibi konumuz whatsapp hadi gelin geçelim konumuza.
rJ6cQQ.jpeg

Bazı kullanıcılar WhatsAPP uygulamasında bulunan yedekleme özelliğini yanlışlıkla kapatabiliyor. Bizde mesajlar nasıl geri getirilir onu göstereceğiz.
Mesajları geri getirme; WhatsAPP android kullananların mesajlarını hem buluta hem de yerel dosyalara kaydediyor. Bu ayrıcalık sayesinde kullanıcılarımızın yedekleme seçeneği kapalı olsa bile silinen mesajları geri getire biliyor.
Öncelikle var olmakta olan WhatsApp mesajlarınızı yedekleyin. Ardından cihazınızdaki WhatsApp uygulamasını kaldırıp tekrar yükleyin. Yedek sorunu devam ediyorsa bir sonraki yöneteme geçerek cihazınızın hafızasında bulunan yedeğe erişebilirsiniz.
Yedekleme özelliğini açmayı unutan kullanıcılar aşağıda yer alan işlemleri uygulayarak eski mesajlarını

rJ6gct.jpeg

– Cihazınızda yer alan dosya yöneticisine girin.

– Karşınıza çıkan ekranda yer alan WhatsApp klasörüne tıklayın.

– WhatsApp klasöründe yer alan msgstore.db.crypt12 dosyanın ismini msgstore_BACKUP.db.crypt12 olarak değiştirin.

– Dosya ismi değiştirme işlemi sonrasında bulunduğunuz klasörde msgstore-yedektarihi.1.db.crypt12 şeklinde dosya isimleri ile karşılaşacaksınız.

– Google Drive uygulamasına girerek sağ üst kısımda bulunan 3 nokta ikonuna tıklayın. Ardından karşınıza çıkan ekrandaki WhatsApp yedeklerini temizleyin.

– Yaptığınız işlem sonrasında Google Drive, cihazınızda yer alan yedekleri sisteme otomatik olarak ekleyecektir.

– Yedek yükleme işlemi başarıyla tamamlandığında WhatsApp uygulamasını cihazınızdan kaldırıp tekrar yükleyin.

İşlemleri sırasıyla yaptığınızda tüm mesajlarınızı başarılı bir şekilde geri getirebileceksiniz. Android WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme işlemi için 3. parti uygulama kullanabilirsiniz. Ancak kötü niyetli uygulamaların haberiniz olmadan konuşma geçmişinizi kopyalayacağını unutmayın.
rJ6pKN.webp

Tenorshare yazılımını bilgisayarınıza yükleyerek cihazınızın dosya sistemine herhangi bir müdahalede bulunmadan WhatsApp konuşmalarınızı geri getirebilirsiniz. Binlerce kişi tarafından kullanılan Tenorshare, en çok tercih edilen kurtarma yazılımları arasında yer alıyor.

 

alexandre20

Katılımcı Üye
13 Tem 2022
908
716
konu burdan bire bir (ç)alıntı olmakla birlikte (WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme (Android)) işe yaramayacak bilgiler içeriyor, tenorshare yazılımı ücretlidir. Ayrıca insanları dolandırma, forumları spam'lama gibi geçmişe sahiptir tenorshare.


 

deronn

Uzman üye
6 Şub 2023
1,085
547
Onun kalbi
konu burdan bire bir (ç)alıntı olmakla birlikte (WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme (Android)) işe yaramayacak bilgiler içeriyor, tenorshare yazılımı ücretlidir. Ayrıca insanları dolandırma, forumları spam'lama gibi geçmişe sahiptir tenorshare.


forumda onla alakalı konu açılıyopr yardım merkezine araştırmadan açıyorlar en azından önlerine bu çıksın diye açtım değiştirme gereği duymadım zaten ve makale yazmayo biliyorum yorumun için teşekkür ederim.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.