WhatsApp'da Engel Atanların Engelini Kaldırma

aliyestero

Üye
30 Ocak 2016
89
1

WhatsApp'da Beni Engelleyenin Engelini Nasıl Kaldırabilirim?

WhatsApp günümüzde popüler bir mesajlaşma uygulaması konumuna geldi. Herkes klasik yöntemleri bırakıp bu uygulamaya geçince tek yer burası gibi geliyor. Tabiki böyle oluncada burada yaşanan bir olumsuzlukta elimiz kolumuz bağlı kalıyor. Engellenme de bunlardan birisi. WhatsApp'ın engelleme sistemi çok iyi çalıştığı için engellenen kişiler de uygulamada bir açık arıyor haliyle. Bakalım WhatsApp engelleyen kişilerle nasıl iletişime geçeriz bir yöntemi var mı?

Whatsapp'ta sizi engelliyen kişinin engelin’den kurtulmamın 2 yöntemi vardır. Bunlardan ilki şu şekildedir;

Adım 1: Sizi engelleyen kişinin “Telefon numarasını” bir yere not alın ve telefonunuzdan silin.

Adım 2: Sohbetlerinizi “Yedekleyin” WhatsApp sohbetinizi (hem mesajlar hem de medya dosyaları olarak ) Günümüzde artık WhatsApp yedeklemeyi hepimiz biliyoruz ,bilmeyenler için küçük bir özet geçelim. Peki, o zaman
burada “ Bir Google Drive yedeklemesi oluşturmak için “Hızlı bir kılavuz var”:”

WhatsApp'ı açın; “Menü Düğmesi> Ayarlar> Sohbetler> Sohbet” yedekleme'ye gidin.

“Google Drive'a yedekle'ye dokunun ve” yedekleme sıklığını istediğiniz gibi*ayarlayın”.Sohbet geçmişinizi yedekleyeceğiniz.

Google Drive'a yedekle'ye dokunun ve yedekleme sıklıgını günlük,haftalık yada aylık olacak sekilde kendinize göre ayarlayın

Yedekleme kısmında google hesabı secmeniz istenir eger bir Google hesabınız yoksa Gmail.com sitesi üzerinden bir hesap olusturup dilediginiz zaman onu hesap ekle kısmından ekleyebilirsiniz. Olusturdugunuz hesap bilgilerini unutmamaya özen gösterin

Adım 3: WhatsApp'ınızın ayarlarınıza gidin ve hesabınızı silin. Numaranızı sildiğinizde aktif olmayacağınız için WhatsApp'ta olan birini engelleyemezsiniz ve böylelikle sizi engelleyen artık engellenenler listesinde yer almaz.

Adım 4: WhatsApp verilerimizi temizleyelim. Telefon ayarları > Uygulama Bölümüne gelip verileri temizleyelim.

Adım 5: WhatsApp'ı yeniden açın ve ilk defa kayıt oluyormuşsunuz gibi numaranızı WhatsApp platformuna kaydedin. Böylelikle WhatsApp'ınızı yeniden etkinleştirmiş oldunuz.

Adım 6: Yedeklenen mesajları yedekleri geri yükle seçeneği ile tekrar'dan yükleyebilirsiniz. Yedekleri aldığımız Google Drive hesabımızı telefonumuza eklemeyi unutmayalım Bu aşamadan sonra WhatsApp uygulamasını silip yeniden kuralım Numaranızı doğruladıktan sonra , mesajlarınızı ve medyanızı Google Drive'dan geri yüklemeniz istenir. Geri yükleme işlemi tamamlandıktan sonra İleri'ye dokunun; sohbetleriniz bir kez görüntülenecektir başlatma tamamlandı. Sohbetlerinizi geri yükledikten sonra WhatsApp, medya dosyalarınızı geri yüklemeye başlayacaktır NOT: Google sürücünüzdeki yedeklemeden geri yüklemeniz gerekir, ancak bunu yapmadıysanız, WhatsApp yedeklemeyi otomatik olarak SD kart veya telefonun dahili belleği olabilecek yerel depolama belleğinizden geri yükler

Adım 7: Kişiyi yeniden telefonunuza kaydedin ve daha öncesinde not ettiğiniz kişiyi telefonunuza geri kaydedin ve şimdi de sizi en başta engelleyen kişiyi arayın ve bir mesaj gönderin. WhatsApp hesabınızın kilidini bu şekilde açabilirsiniz.

İkinci Metodumuz İse ; Bu madde çok basit ama bir arkadaşınızdan yardım almanız gerekiyor. Her ne kadar kişi sizi engellemiş olsa da aynı grupta olmanız durumundada kişiyle iletişime geçebilirsiniz. Yani arkadaşınız sizi ve engelleyen kişiyi aynı gruba ekleyip kendisi çıkarsa grup konuşması olduğu için mesajlaşabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

trombolol33001

Katılımcı Üye
19 Kas 2021
420
142
18
Adım 1: Engelleyicinizin telefon*
numarasını*bir yere yazın
telefonunuzdan silin.

Adım 2: Sohbetlerinizi*
yedekleyin*
WhatsApp sohbetinizi (hem mesajlar hem de medya dosyaları)*nasıl yedekleyeceğinizi zaten bildiğinize inanıyorum*.*
Peki, o zaman burada*
bir Google Drive yedeklemesi oluşturmak için*hızlı bir kılavuz var*:*

WhatsApp'ı açın.*
Menü Düğmesi> Ayarlar> Sohbetler> Sohbet*
yedekleme'ye gidin.*

*Google Drive'a yedekle'ye dokunun ve*
yedekleme sıklığını istediğiniz gibi*ayarlayın*.*Sohbet geçmişinizi yedekleyeceğiniz*

*bir Google*
hesabı*seçmeniz istenir
için.*Google hesabınız yoksa,*
istendiğinde Hesap*ekle'ye dokunun*.*Lütfen*
yedekleme için kullandığınız Google hesabınıunutmayın*.*Yedekleme için kullanmak istediğiniz*

*ağı seçmek için Yedekle'ye dokunun*
.*
Hücresel*ağ*üzerinden*yedeklemenin*ek veri*
ücretlerine*neden olabileceğini*lütfen unutmayın

3. Adım: WhatsApp hesabınızı silin WhatsApp'ınızdaki hesap ayarlarına gidin ve hesabınızı*
silin.*
Numaranızı sildiğinizde,*
artık WhatsApp'ta artık aktif*olmadığınız anlamına gelir*, WhatsApp'ta*
olmayan birini engelleyemezsiniz.*
Sizi*
engelleyen*, artık*engellenenler listesinde yer almaz.
*

4. Adım: WhatsApp verilerini temizleme
*Şimdi telefon ayarları> uygulama>*
WhatsApp'a gidin ve verileri temizleyin.
*

Adım 5: WhatsApp'ı yeniden etkinleştirme WhatsApp'ınızı*
*açın ve*
numaranızı WhatsApp platformuna*kaydedin*.*Bu kez,*
ilk kez tekrar kayıt oluyorsunuz.
*

Adım 6: Sohbetleri*
*Geri*Yükle Sohbetinizi*geri yükleyin.*Yedeklemeyi gerçekleştirmek için kullanılan*

*Google hesabının*telefonunuza*
eklendiğinden*emin olun*
.*

*WhatsApp'ı kaldırın ve yeniden yükleyin.*

*Numaranızı doğruladıktan sonra*
, mesajlarınızı ve medyanızı*
Google Drive'dan*geri yüklemeniz istenir*.*

*Geri yükleme işlemi tamamlandıktan sonra*
İleri'ye dokunun; sohbetleriniz bir kez görüntülenecektir
başlatma tamamlandı.*

*Sohbetlerinizi geri yükledikten sonra WhatsApp,*
medya dosyalarınızı geri yüklemeye başlayacaktır.*

NOT:*
Google sürücünüzdeki*yedeklemeden geri yüklemeniz gerekir,*ancak bunu yapmadıysanız,*
WhatsApp yedeklemeyi otomatik*
olarak*
SD kart veya telefonun dahili belleği*olabilecek yerel depolama belleğinizden*geri yükler
*
.*
Adım 7: Kişiyi yeniden ekleyin*
Son olarak, daha önce not ettiğiniz kişiyi*
telefonunuza geri kaydedin.*Şimdi*
sizi en başta engelleyen*kişiyi / kişiyi arayın*ve*
bir mesaj gönderin.*Birisi sizi engellediğinde*

WhatsApp hesabınızın kilidini bu şekilde açabilirsiniz*
.*
Umarım bu yardımcı olur.
Elinize sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.