Wifi Kamera Desteği

burnuk

Yeni üye
2 Ara 2021
6
0
Scamander
Merhabalar,

Arkadaşlar elimde 3 adet Blic marka wifi kamera var. Harici olarak SD kart takılıp içerisindeki görüntüyü izleyebiliyorum. Yoose uygulaması üzerinden çalışıyor. Fakat bulut depolama üyelikleri biraz pahalı. Kameraları kendi evimde bulunan 24 saat çalışan bir bilgisayara veya google drive gihi bir yere nasıl kayıt yaptırabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

İyi günler dilerim.

CyrusMan

Katılımcı Üye
19 Tem 2021
310
122
Düşsüzler Apartmanı
Merhabalar,

Arkadaşlar elimde 3 adet Blic marka wifi kamera var. Harici olarak SD kart takılıp içerisindeki görüntüyü izleyebiliyorum. Yoose uygulaması üzerinden çalışıyor. Fakat bulut depolama üyelikleri biraz pahalı. Kameraları kendi evimde bulunan 24 saat çalışan bir bilgisayara veya google drive gihi bir yere nasıl kayıt yaptırabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

İyi günler dilerim.
Nasıl kayıt yapacağınız hakkında pek bir şey bulamadım açıkçası ancak benzer sorunu yaşayan çok fazla kişi var sanırım. Eğer ücret ödemek istemiyorsanız SD kart ile devam edebilirsiniz veya bu tür işlerden anlayan bir teknik servisten yardım alabilirsiniz.

sikayetvar.com

burnuk

Yeni üye
2 Ara 2021
6
0
Scamander
Nasıl kayıt yapacağınız hakkında pek bir şey bulamadım açıkçası ancak benzer sorunu yaşayan çok fazla kişi var sanırım. Eğer ücret ödemek istemiyorsanız SD kart ile devam edebilirsiniz veya bu tür işlerden anlayan bir teknik servisten yardım alabilirsiniz.

sikayetvar.com
Sonuç olarak bu cihaz wifi ye bağlı ve içindeki sd kartta wifiye bağlı. Wifi üzerinden sd kartın içeriğini drive a aktarmamın bir yöntemi var mı?

Mania_Lada

Deneyimli Moderatör
Bazı wifi sd kartları kendi uygulamalarına veya sitelerine sahip oluyor eğer bu imkanı sağlayan bir sd karta sahipseniz wifi kartınızı pc ye bağlayarak fotoğrafların onde drive a bağlı dosyaya inmesini sağlayabilirsiniz. eyefi gibi sd kartlar da telefon uygulamasına sahip olup direct mode ile cam-tel-pc yolunu izleyerek bilgisayara fotoğraf ve videoları iletmektedir. Böyle bir karta sahipseniz de pc deki dosya konumunu aynı şekilde onedrive ile bağlantısı olan dosya konumuna taşıyabilirsiniz. Toshiba Wifi flashdisk ise ddoğrudan bilgisayara aktarma yapabilen bir eye card. Benim verebileceğim bilgiler bu şekilde eğer bunları yapamıyorsanız kablodan devam :D

N S

Uzman üye
19 Haz 2013
1,145
212
öncelikle kameraların hangi porttan ne tipte yayın yapıyor onu öğrenmen lazım
eğer kameraların onvif protokolüne destek veriyorsa aynı görüntü aktarımı ile zamanda ptz özelliğini de bu protokolden kontro ledebilirsin aksi halde kamerlaarının rtsp portunu bulman gerekli ve eğerr varsa her üretici de farklıık gösteren rtsp urlsini bulman lazım. daha sonra bu rtsp protokolüne bağlanıp sürekli olarka streamı okuyacka bir c#uygulaması yapabilirsin. eğer görüntü h.264 - h.265 gibi protokoller ile sıkıştırılıyorsa ki muhtemelen öyledir o zaman realtime izleme yapmak bir tık daha yorucu bir hale geliyor orada ffmeg gibi native bir yardımcıya ihtiyacın olacak her raw stream karesini yakalayıp ffmpeg ile çözüp geri alman lazım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.