Win XP/Vista/7 Unutulan Şifreyi Sıfırlama //TheKar1zma Farkıyla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TheKar1zma

Özel Üye
1 Eki 2012
9,317
52
-
Arkadaşlar Merhaba :)
Birçok üyemizin en çok sorduğu sorulardan bir tanesidir. Windows kullanıcısına şifre koyarsınız ama yorgun yada uykusuzsunuzdur şifreyi kolayca unutabilirsiniz. Bu yazıda sizlere unutmuş olduğunuz Windows Şifresini Kırmayı Göstereceğim.
Sırf bunun için dün gece rastgele şifre koydum araştırmayı güçlendirmek için ve sonunda %100 başarıya ulaştıracak olan materyali buldum :)
TurkHackTeam.Net // TheKar1zma\\
Fazla Uzatmadan Anlatıma geçeyim
Şifreyi Kırmak için malzemeler:
1)Boş CD / USB
2)İso yazıcı programlar (Nero - gburner bunlardan birisi yeterli)
3)İndirmeniz gereken iso dosyası (aşağıda verecem)
İso Dosyamız:
İndirmek İçin Tıklayınız...
Rar Pass: thekar1zma
İso Dosyamızı İlk önce CD yada USB'ye yazdırıyoruz (Burn ISO yada Burn Image diye yazar)
Resimli Anlatım:
1.adım: 1. Seçeneği seçip yani 1 yapıp ENTER yapıyoruz.
1.gif

2.adım: Windows kurulu olan bölümümüzü seçip enter yapıyoruz. Sistem şifrelerin saklı olduğu SAM dosyasını karşınıza çıkartacaktır. Bu dosyayı seçip enter yapıyoruz.
2.gif

3.adım: Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda parolasını sıfırlamak istediğiniz kullanıcıyı seçin.
3.gif

4.adım: Son ekranda bize şifre seçenekleri sorulacaktır. Clear this Users Password olan satırı seçtikten sonra işlemi tamamlayıp kaydetmek için Y tuşuna basmamız gerekiyor.
4.gif

Bu işlemin sonunda ekranın altında mavi renkle Windows şifresinin sıfırlandığını belirten bir yazı gelicektir.
Ve İşlem tamamdır. Şifreniz Sıfırlandı. Bilgisayarı yeniden başlatıp şifersiz olarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz (CD'yi çıkartmayı unutmayın başlatırken) ;)
Hadi Hayırlı Olsun ;) :)

NOT: Deneme yapmak için şifre koymaya kalkarsanız bildiğiniz birşey olsun aksi taktirde SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM.

Bu Bilgi Eğitim Amaçlıdır. Yapılan işlemlerden kullanıcılar sorumludur.

Kaynak Göstermeden Paylaşılması Yasaktır

TurkHackTeam.Net // TheKar1zma \\

Moderatör tarafında düzenlendi:

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
91
34
Gökyüzü
Kac kisi unuttugu sifreler icin kullanir bilemem :D Ama egitim amacli :)

Simdii latif abi sana sorularim var.Uyelerimiz adina calismadigin yerden.

1.si sifre sifirlamadan ogrenme imkanimiz var mi bu cd ile.
2.si deepfreeze olanlarda yeniden baslatinca yine sifre sifirlanir mi? Bundan tam emin olamadigimdan sormak istedim.c ye dokunuyor deepfreeze ama acaba sifreye dedim :)

TheKar1zma

Özel Üye
1 Eki 2012
9,317
52
-
Kac kisi unuttugu sifreler icin kullanir bilemem :D Ama egitim amacli :)

Simdii latif abi sana sorularim var.Uyelerimiz adina calismadigin yerden.

1.si sifre sifirlamadan ogrenme imkanimiz var mi bu cd ile.
2.si deepfreeze olanlarda yeniden baslatinca yine sifre sifirlanir mi? Bundan tam emin olamadigimdan sormak istedim.c ye dokunuyor deepfreeze ama acaba sifreye dedim :)

1)O imkanın yok. Sadece şifreyi sfırlayabiliyorsun bununla
2)Mantık olarak şifrelemeler System32/config/SAM 'da tutulur. Bu cd direk buraya müdehale ediyor. Deep Freezeye gelirsek mantık yoluyla gittiğimizde şifrelerin tutulduğu yer C:\ Deep Freeze de C'yi korumaya aldığına göre sıfırlanabilir :) Denemek lazım

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
91
34
Gökyüzü

1)O imkanın yok. Sadece şifreyi sfırlayabiliyorsun bununla
2)Mantık olarak şifrelemeler System32/config/SAM 'da tutulur. Bu cd direk buraya müdehale ediyor. Deep Freezeye gelirsek mantık yoluyla gittiğimizde şifrelerin tutulduğu yer C:\ Deep Freeze de C'yi korumaya aldığına göre sıfırlanabilir :) Denemek lazım

Tesekuurler abi.Deepfreeze olan bilgisayarda yakin zamanda denemeye calisacagim.Sonucu buraya yazarim.Belki bulurum bi alternatif :) kurcalamak gerek.

2nokta

Yaşayan Forum Efsanesi
28 Şub 2013
16,689
16
Hem konu güncellensin daha çok kişi görsün bende yorum yapmıs oliyim. :D
İlk olarak güzel konu gerçekten
şifreleri unutan müşteriler oluyo getiryolar
içindeki dosyaları baska yöntemle alıp format atıyodum.
Bundan sonra denicem. Allah razı olsun.

MyPikeas

Katılımcı Üye
14 Eki 2014
415
0
İstanbul
Alakası yok pc açılırken f8 tuşuna bas komut istemiyle güvenli modda başlat açılsın 1-2 dakika bekle şifre ister şifre girme ve sonunda senin önüne cmd gelir cmdye önce şunu yaz ü
net user "kullanıcıismi" 123456
bu kod 123456 yapar şifreyi tırnak işaretini silmeyin oraya pc ismini yazın sonra
shutdown -r -t 0
bu kod pcyi hemen restler sonra normal başlatıp 123456 yazın ve girin

TheKar1zma

Özel Üye
1 Eki 2012
9,317
52
-
Alakası yok pc açılırken f8 tuşuna bas komut istemiyle güvenli modda başlat açılsın 1-2 dakika bekle şifre ister şifre girme ve sonunda senin önüne cmd gelir cmdye önce şunu yaz ü
net user "kullanıcıismi" 123456
bu kod 123456 yapar şifreyi tırnak işaretini silmeyin oraya pc ismini yazın sonra
shutdown -r -t 0
bu kod pcyi hemen restler sonra normal başlatıp 123456 yazın ve girin

Baaka forumdaki yaziyi gelip alakasi yok diyerek burada aoylemen mantiksiz. Bu soylediklerini win7de dene bakalim oluyor mu yoksa karsina hata mi getiriyor. bu yazilari yazarken ben bunu bizzat denedim %100 garanti verdigim icin paylastim. milletin emeklerine saygisizlik yapmadan konuyu baltalamaya calismak olmaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.