Windows 10 %100 CPU Sorunu Çözümü! - 'Gladyo

'Gladyo

Katılımcı Üye
1 Haz 2017
691
1
Yeni çıkan işletim sistemi olan Windows 10 beraberinde bazı sorunları da yanında getirdi bunlardan biri de CPU kullanım oranının sürekli %100 olması (gereksiz yere) bu Soruna Microsoft'un Resmi Forumunda kısmi bir çözüm getirilmiştir.
Altta verdiğim .bat uzantılı dosyayı indirip yönetici olarak çalıştırıyorsunuz işlem bitene kadar bekliyorsunuz işlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız dediğim gibi bu kısmi bir çözümdür yine de ara sıra CPU %100 seviyelerine çıkabilir ama çoğunlukla düşük kalacaktır.

Peki Bu .bat uzantılı dosya ne yaptı da CPU değeri düştü ?

Verdiğim .bat Uzantılı dosya sizin yıllardır haberiniz olmadan arka planda çalışıp sistemi yoran bir kaç tane .dll dosyasını devre dışı bırakıyor kesinlikle sisteminiz'e zarar vermeyecek dll dosyaları bunlar. İçeriğini merak edenler .bat uzantılı dosyaya sağ tıklayıp "düzenle" tuşuna bastığında hangi dosyaların Pasif duruma getirildiğini öğrenebilir dilerse değiştirebilir.

İndir: https://yadi.sk/d/OBWwFlW5ngv05A
VirüsTotal: https://www.virustotal.com/#/file/0...27ed840eea67e1b10bd03bf58de5eac80bb/detection

mhmt1180

Katılımcı Üye
17 Eki 2013
801
18
bu .bat nelerı kapatıyor ne gıbı etkısı war acıklarsan daha cok ıse yarar

Sryx

Yeni üye
29 Eki 2018
5
0
Benim PC Windows 8.1 bendede aynısı oluyo windows 8.1 içinde bulurmusun?

carakenan

Üye
26 Şub 2014
204
1
İstanbul
Ben Windows'un her zaman son sürümünü kullandım ve güncellemeleri sürekli yüklerim. Hiç böyle bir probleme rastlamadım bana normal gelmiyor, başka bir sorun olmasın?
Altta 60sn lik bir akışı verdim hiç anormal birşeye rastlamadım.
J625pZ.jpg

Son düzenleme:

'Gladyo

Katılımcı Üye
1 Haz 2017
691
1
bu .bat nelerı kapatıyor ne gıbı etkısı war acıklarsan daha cok ıse yarar

Hocam gerekli biligiyi verdim indirip detaylı inceleyebilirsiniz :)

Benim PC Windows 8.1 bendede aynısı oluyo windows 8.1 içinde bulurmusun?

Maalesef, Şu an böyle bir komut dosyası bulunmuyor (güvenlik açısından 3. sınıf sitelerden indirmeyin!) ancak Microsoft'un forumuna yazarsanız bir hafta içinde geri dönüş yapacaklardır.

Teşekürler Gayet Başarılı bir konu

:))

Ben Windows'un her zaman son sürümünü kullandım ve güncellemeleri sürekli yüklerim. Hiç böyle bir probleme rastlamadım bana normal gelmiyor, başka bir sorun olmasın?
Altta 60sn lik bir akışı verdim hiç anormal birşeye rastlamadım.
J625pZ.jpg

Yeni Update yapan "bazı" Bilgisayarlarda meydana geliyor..

Teşekkürler yararlı konu

Teşekkürler :))

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.