Windows 10 Pc hızlandırma 1 işlem 2 kat hız !!! %100

14 Nis 2019
172
1
İstanbul
Fazladan ısınma v.s. problem olur mu yoksa tamamen güvenli mi?

Bilgisayarınız eğer masaüstü ise problem olmaz fan biraz hızlı çalışır sadece. Ben kullanıyorum sıkıntı çıkmadı. Eğerki laptop kullanıyorsanız piliniz eskisine göre daha hızlı bitecektir ancak performans istiyorsanız ve bir laptop kullanıcısıysanız; laptopunuzu şarja bağlı bırakarak bakınız. Eğerki bilgisayarını sürekli yanında taşıması gereken biriyseniz bu ayar size göre değil bence. Ama diyorsanızki benim işim olursa dışarıda maksimum 15 20 dakika sürer, kullanabilirsiniz.

Blurique

Yeni üye
30 Nis 2019
21
0
Benim bilgisayarıdma 3 gb ram. Ama 2.87 gb kullanılabiliyor. Bilgisayarıma sadece yaptığım 3 adımda çok iyi bir perfornmans elde ettim. En önemli 2.adım sanal ramdir benim için.
Eğer isterseniz sanal ram konusunu bu akşam açabilirim erkenden.

Konuyu Açarsan Çok İyi Olur

(laptop kullanıyorum bu konuyuda biraz detaylı anlatır mısın) bilgisayar w8.1 di 10 yaptım

14 Nis 2019
172
1
İstanbul
Bilgisayarım zaten overclockluydu ama yinede denedim pişman olmadım bilgilerin için teşekkürler.
Ne demek. İşinize yaradıysa ne mutlu bana ! Teşekkür butonunu kullanmayı unutmayınız.

Konuyu Açarsan Çok İyi Olur

(laptop kullanıyorum bu konuyuda biraz detaylı anlatır mısın) bilgisayar w8.1 di 10 yaptım

Açacağım merak etmeyin. Oda en az bunun kadar etkili bir yöntemdir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

cank4t

Yeni üye
1 Ocak 2019
41
0
powercfg : The term 'powercfg' is not recognized as the name of a cmdlet, function, script file, or operable program. C
heck the spelling of the name, or if a path was included, verify that the path is correct and try again.
At line:1 char:1
+ powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61
+ ~~~~~~~~
+ CategoryInfo : ObjectNotFound: (powercfg:String) [], CommandNotFoundException
+ FullyQualifiedErrorId : CommandNotFoundException hatasını alıyorum

TitanB

Üye
22 Ağu 2016
68
0
Ankara
Benim bilgisayarıdma 3 gb ram. Ama 2.87 gb kullanılabiliyor. Bilgisayarıma sadece yaptığım 3 adımda çok iyi bir perfornmans elde ettim. En önemli 2.adım sanal ramdir benim için.
Eğer isterseniz sanal ram konusunu bu akşam açabilirim erkenden.

Mesajını yeni gördüm de, konuyu açarsan yararlı olabileceğini ve benim de işime yarayacağını
düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler

30 Eyl 2017
116
0
Server Room
Onu kesinlikle önermiyorum. Bilgisayarınız çok zorlaranacaktır fanlar daha hızlı dönecektir daha çok ses olacaktır. Ramların işlemcinin ekran kartının bile zarar görme ihtimali var. Ayrıca bunu yaptığın zaman bilgisayarın garanti kapsamından çıkar. Bilgisayarının ömrü de kısalır.

14 Nis 2019
172
1
İstanbul
Onu kesinlikle önermiyorum. Bilgisayarınız çok zorlaranacaktır fanlar daha hızlı dönecektir daha çok ses olacaktır. Ramların işlemcinin ekran kartının bile zarar görme ihtimali var. Ayrıca bunu yaptığın zaman bilgisayarın garanti kapsamından çıkar. Bilgisayarının ömrü de kısalır.

Haklısın perfornmans için bunları göze almalı. Bunu Microsoft'da belirtmektedir zaten.

tikkynee

Katılımcı Üye
26 Haz 2012
290
2
Kodu yazdım , güç ayarlarından nihai yi seçtim sonra sistem den gelişmiş sistem ayarları performans modu seçtim yeniden başlatıyorum pc yi gelişmeleri aktarırım

fayrtek

Uzman üye
9 Nis 2021
1,172
384
23
İnternetin Derinliklerinde...
Mehaba arkadaşlar, öncelikle şunu söyleyeyim yapacağımız bu işlem sadece windows 10 un 1803 ve üstü sürümlerinde olmaktadır. Sürümü öğrenmek için arama menüsüne winver yazarak öğrenebilirsiniz. 1803 sürümünün altında olanlar boşuna denemesin sadece 1803 ve üstü olanlar denesin.

-Denetim masasındaki güç ayarlarında en yüksek perfornmansa ayarla , güç tasarrufu v.b var. Biz oraya nihai perfornmans ekleyeceğiz. Bunun için Powershell i açıyoruz ve en altta verdiğim kodu yapıştırıp enter e basıyoruz. Hızlıca işlemimiz oluyor ve işlem olduğunda Powershell i kapatıyoruz ve yine Denetim Masası/Güç seçenekleri kısmından nihai perfornmansı seçiyoruz. İşlem bu kadar. Eğerki pc nizde hızlanma varsa bir cevap ve teşşekürü eksik görmeyiniz iyi günler :) .....

KOD : powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61
yani idare eder eline sağlık

whatsappdanyaz

Yeni üye
14 Ara 2022
2
0
Mehaba arkadaşlar, öncelikle şunu söyleyeyim yapacağımız bu işlem sadece windows 10 un 1803 ve üstü sürümlerinde olmaktadır. Sürümü öğrenmek için arama menüsüne winver yazarak öğrenebilirsiniz. 1803 sürümünün altında olanlar boşuna denemesin sadece 1803 ve üstü olanlar denesin.

-Denetim masasındaki güç ayarlarında en yüksek perfornmansa ayarla , güç tasarrufu v.b var. Biz oraya nihai perfornmans ekleyeceğiz. Bunun için Powershell i açıyoruz ve en altta verdiğim kodu yapıştırıp enter e basıyoruz. Hızlıca işlemimiz oluyor ve işlem olduğunda Powershell i kapatıyoruz ve yine Denetim Masası/Güç seçenekleri kısmından nihai perfornmansı seçiyoruz. İşlem bu kadar. Eğerki pc nizde hızlanma varsa bir cevap ve teşşekürü eksik görmeyiniz iyi günler :) .....

KOD : powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61
eline sağlık hocam teşekkür ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.