Windows 7'deki gizli Tanrı Modu nasıl açılır (God Mode)

SaMuRai

Emektar
8 Eyl 2008
11,571
30
(nowhere) in
godmode-windows-7.jpg

Kullanıcıların, işletim sisteminin tüm denetim ayarlarına tek bir klasörden erişmesine olanak veren gizli “TanrıModu” (GodMode) özelliğinin keşfi, Windows tutkunlarını heyecanlandırdı.

Windows 7’de yeni bir klasör oluşturup, bu klasörün adının sonuna belirli bir karakter kümesi ekleyerek, fare imlecinin görünümünü değiştirmekten yeni bir sabit sürücü bölümü oluşturmaya kadar her şeyi yapabileceğiniz bir konuma sahip olabilirsiniz.

Windows 7’nin “TanrıModu” aslında, işletim sisteminin çeşitli denetim ayarlarına erişmek için bir kısayol. Bu hilenin Windows Vista’da da çalıştığı rivayet ediliyor, ancak uyarılar 32 bit Vista’da düzgün işleyen bu yöntemin işletim sisteminin 64 bit sürümünde çökmelere neden olabileceği yönünde.

“TanrıModu”na girmek için yapılması gereken, yeni bir klasör oluşturup bu klasörün adını aşağıdaki gibi değiştirmek:

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

godmode.jpg

Bunu yaptıktan sonra klasörün simgesi Denetim Masası simgesine dönüşecek ve içinde pek çok ayar bulunacak. Windows’unuzu ölümsüzleştirmeyeceği kesin ancak tüm denetimlere ulaşmak için kullanışlı bir yöntem.

NOT:Bizzat kendim denedim çalışıyor ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:

DangerProne

Yeni üye
30 May 2010
4
0
bende olusmadı bu dosya godmode.ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C seklınde yazdım dosya ısmını fakat olusmadı normal duro :D

ByZeyd

Kadim Üye
19 Ağu 2009
5,484
0
bende olusmadı bu dosya godmode.ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C seklınde yazdım dosya ısmını fakat olusmadı normal duro :D

buyur kardeş bunu aynen yapıştır: (boşluk kalmamasına dikkat et!)

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

İçinde tüm ayarları barındırıyo, ayrıntılı bir biçimde gerçekten çok güzel bir özellik; paylaşım için çok teşekkürler eline sağlık;)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.