Windows 8.1 Wifi Yok Sorunu

vcRcLMS.png

Merhaba Türk Hack Team Ailesi.Bugünkü konumda sizlere Windows 8.1 işletim sisteminde Wi-Fi (Kablosuz Ağ Bağlantısı) ' nın olmaması sorununu ele alacağım.

19837-e40ef847ba90af4b05b6781a1c31797c.jpg

Yapılacaklardan kısaca bahsedecek olursam:

1.Aygıt Yöneticisinden Ağ Bağdaştırıcıları kısmından kontrol ediniz.

19839-ea2b0ca57c09165fad2e22f37b3202ec.jpg

Görmüyorsa eğer ;

Bu konu hakkında sorun yaşayan birkaç kişiye daha rastladım şu sıralar... Benim cihazımda da buna benzer bir sıkıntı olmuş modemimle notebook arasında bağlantı sağlayamamıştım. Modemin bir sorunu olmadığına kesin gözüyle bakıyordum zira notebook dışında tüm cihazlarla modem ile bağlantı kurabiliyordum. Çözüm aşamasında şunları uyguladım, umarım işinize yarar.

Şu yolu izleyerek:

- Denetim Masası\Ağ ve Internet\Kablosuz Ağları Yönet kayıtlı ağları siliniz , özellikle sorunlu olarak kabul ettiğiniz ağı

-Wireless driverını Revo yahut muadili profesyonel bir programla kaldırın
-CClenaer ile bozuk, kullanılmayan tüm kayıt girdilerini silin
-Restart atın, sonrasında wireless driver ını kurun
-Tekrar restart atın, Etkin Ağları taratın
Modeminizi görüp bağlantı kurması beklediğimiz sonuçtur fakat bu olmuyorsa:

-Modeminize kablo ile direkt bağlantı sağlayın
-Ağın varsayılan "İsim ve (Yayın Yapılan) Frekans" ını değiştirin
-Modem ve Laptop' ı kapatıp açın, sorun çözülecektir...

Bunlar da olmazsa wi fi görünmüyorsa devrem bilgisayarınıza kablo aracılığı ile modemin arayüzüne girip gerekli ayarlamaları yapmanız gerekicektir. Ardından Driver Booster 4 programını kurup bilgisayarınızda Wi fi Adapter driverı hangisiyse onu güncelleyin sorun ortadan kalkacaktır.

F3beZqk.png

Zaman ayırıp okuduğunuz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.İyi forumlar dilerim.

xNovem

Üye
9 Tem 2023
150
128
vcRcLMS.png

Merhaba Türk Hack Team Ailesi.Bugünkü konumda sizlere Windows 8.1 işletim sisteminde Wi-Fi (Kablosuz Ağ Bağlantısı) ' nın olmaması sorununu ele alacağım.

19837-e40ef847ba90af4b05b6781a1c31797c.jpg

Yapılacaklardan kısaca bahsedecek olursam:

1.Aygıt Yöneticisinden Ağ Bağdaştırıcıları kısmından kontrol ediniz.

19839-ea2b0ca57c09165fad2e22f37b3202ec.jpg

Görmüyorsa eğer ;

Bu konu hakkında sorun yaşayan birkaç kişiye daha rastladım şu sıralar... Benim cihazımda da buna benzer bir sıkıntı olmuş modemimle notebook arasında bağlantı sağlayamamıştım. Modemin bir sorunu olmadığına kesin gözüyle bakıyordum zira notebook dışında tüm cihazlarla modem ile bağlantı kurabiliyordum. Çözüm aşamasında şunları uyguladım, umarım işinize yarar.

Şu yolu izleyerek:

- Denetim Masası\Ağ ve Internet\Kablosuz Ağları Yönet kayıtlı ağları siliniz , özellikle sorunlu olarak kabul ettiğiniz ağı

-Wireless driverını Revo yahut muadili profesyonel bir programla kaldırın
-CClenaer ile bozuk, kullanılmayan tüm kayıt girdilerini silin
-Restart atın, sonrasında wireless driver ını kurun
-Tekrar restart atın, Etkin Ağları taratın
Modeminizi görüp bağlantı kurması beklediğimiz sonuçtur fakat bu olmuyorsa:

-Modeminize kablo ile direkt bağlantı sağlayın
-Ağın varsayılan "İsim ve (Yayın Yapılan) Frekans" ını değiştirin
-Modem ve Laptop' ı kapatıp açın, sorun çözülecektir...

Bunlar da olmazsa wi fi görünmüyorsa devrem bilgisayarınıza kablo aracılığı ile modemin arayüzüne girip gerekli ayarlamaları yapmanız gerekicektir. Ardından Driver Booster 4 programını kurup bilgisayarınızda Wi fi Adapter driverı hangisiyse onu güncelleyin sorun ortadan kalkacaktır.

F3beZqk.png

Zaman ayırıp okuduğunuz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.İyi forumlar dilerim.
eskilerden yaşadığım bir sorun güzel konuyu ele almışsın ellerine sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.