Wİndows Bilgisayarıma Nasıl Mac Kurarım ?

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Merhaba,
Eğer ki Apple Şirketine Aİt Bir Bilgisayar Kulaıyorsanız Bu Siz de Otamatik Yüklüdür Ama " Hocam Ben Bilgisayar Aldım Ama Wİndows Veya Lİnux Kurulu Nasıl Mac Kullanacağım" Dİyor İseniz Bu Konu Tam Aradığınız Cevap Diyebilirim...

Mac Nedir ?
Macintosh, kısaca Mac olarak bilinen ve adını Macintosh Apple türünden alan, kişisel bilgisayar üreten Apple Computer Inc.'in bir ürünüdür. Ürün yelpazesi 1984 yılında başlamış ve piyasada fare ve grafik arayüz kullanan ilk başarılı bilgisayar serilerinden biri olmuştur.

Windows Nedir ?
Microsoft Windows, kullanıcıya grafik arabirimler ve görsel iletilerle yaklaşarak, yazılımları çalıştırmak, komut vermek gibi klavyeden yazma zorunluluğunu ortadan kaldıran, Microsoft şirketinin geliştirdiği dünyada en çok kullanılan bir işletim sistemi ailesidir.

Virtual Box Nedir ?
Ben Bu Sistem Tarafından Anlatacağım... Oracle VM Virtualbox, Başta Sun Microsystems'in piyasaya sürdüğü fakat daha sonra Sun Microsystems'in Oracle Corporation tarafından satın alınması sonucu adı Oracle VM Virtualbox olarak değiştirilen bir sanallaştırma yazılımıdır.

Nasıl Mac Kuracağız ?

Öncelikle Virtual Box Kurmamız Gerek Bu İşlem Çok Basit Arama Motorlarından Birine Virtual Box Download Yapıyoruz LİNK.
EAGLEWEB-001-VIRTUAL-NASIL-INDIRILIRIR1.png

Buradan İşletim Sistemimizi Seçiyoruz Ben Windows Seçtim Ve bilgisayar otamatik indirdi karşınıza gelen panelde herşeyi next yapın ve kurulum tamam Daha Sonra Mac Dosyamızı İndirmek İçin VirtualBox sanal makinenizi kullanarak macOS 10.15 çalıştırmak istiyorsanız, her şeyden önce bir macOS Catalina imajına (ISO dosyası) ihtiyacınız olacaktır. Bu imajları çevrimiçi olarak da bulabilirsiniz fakat hepsinin VirtualBox ile çalışacağının garantisi yok. Dosya Link

Şimdi İse Dostlar Sanal Makininemize Gidiyoruz Ve new(Yeni) Butonuna tıklıyoruz Daha sonra karşımıza tercih ekranı Gelecek

eagleweb-02.png

eagleweb-03.png

Eagleweb04.jpg

Ve Sırasıyla Böyle Yapıyoruz Takıldığınız Bir Yer Olursa Yazabilsiniz Videolu Anlatım İçin :

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=TXSgx6upm-I[/ame]

Moderatör tarafında düzenlendi:

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,343
149
New World
Merhaba,

Sanal makinada Mac'i denedim ancak yeterli performansı alamadım.

Konu anlatımı için teşekkürler...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.