Windows Hyper-V Kali Linux Kurulumu

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,747
407
Kainat
Uzun zamandır formda aktif değildim işlerimden dolayı. İlk başlangıcı yapmak istiyorum.
Merhabalar, ben Dargaaltay.
Bugün sizlere Kali Linux'un windows işletim sistemli bilgisayarlara ek virtual machine(Virtualbox, VMware vs.) gerektirmeden windows'un içinde bulunan Hyper-V virtual machine'a nasıl kurulacağından bahsedeceğim.

1) Kali Linux'un resmi web sitesine gidip "Virtual Machine" kategorisini seçiyoruz. Uğraşmak istemiyorsan TIKLA

2) Açılan pencereden "Hyper-V" yazısını bulup indir butonuna basarak indiriyoruz.
kSZriY7.png

3) 7zip programını resmi web sitesinden indiriyoruz ve kuruyoruz(Bu programı bir önceki indirdiğimiz dosyayı çıkartmak için kullanacağız). Uğraşmamak için TIKLA
pGqkUoy.png

4) 2. adımda indirdiğimiz dosyayı rar içinden çıkartıyoruz.
acUpTK6.png

5) Çıkarttığımız dosyanın içindeki "kali-linux-<VERSION>-hyperv-amd64" dosyasına sağ tıklayıp "extract" yapıyoruz.
N4wPWf7.png

6) "install-vm.bat" dosyasını çift tıklayarak açıyoruz. Açılan cmd ekranı işlem bitince kapatmak için enter'e tıklıyoruz.

7) "Hyper-V Menager"ı açıyoruz. Açılan penceredeki Kali Linux ismine sağ tıklayıp "bağlan" diyiyoruz.
aXFDBcy.png

8) Açılan pencerede "başlat" butonuna basıyoruz.
6GEaWO1.png

9) Login penceresine "kali:kali" yazarak giriş yapıyoruz.
TAFOK3j.png

10) İyi kullanmalar dilerim.
ueVtT6m.png

Son düzenleme:

ACE Veen

Uzman üye
4 Şub 2023
1,117
566
Belirsiz
Uzun zamandır formda aktif değildim işlerimden dolayı. İlk başlangıcı yapmak istiyorum.

Merhabalar, ben Dargaaltay.
Bugün sizlere Kali Linux'un windows işletim sistemli bilgisayarlara ek virtual machine(Virtualbox, VMware vs.) gerektirmeden windows'un içinde bulunan Hyper-V virtual machine'a nasıl kurulacağından bahsedeceğim.

1) Kali Linux'un resmi web sitesine gidip "Virtual Machine" kategorisini seçiyoruz. Uğraşmak istemiyorsan TIKLA

2) Açılan pencereden "Hyper-V" yazısını bulup indir butonuna basarak indiriyoruz.
kSZriY7.png

3) 7zip programını resmi web sitesinden indiriyoruz ve kuruyoruz(Bu programı bir önceki indirdiğimiz dosyayı çıkartmak için kullanacağız). Uğraşmamak için TIKLA
pGqkUoy.png

4) 2. adımda indirdiğimiz dosyayı rar içinden çıkartıyoruz.
acUpTK6.png

5) Çıkarttığımız dosyanın içindeki "kali-linux-<VERSION>-hyperv-amd64" dosyasına sağ tıklayıp "extract" yapıyoruz.
N4wPWf7.png

6) "install-vm.bat" dosyasını çift tıklayarak açıyoruz. Açılan cmd ekranı işlem bitince kapatmak için enter'e tıklıyoruz.

7) "Hyper-V Menager"ı açıyoruz. Açılan penceredeki Kali Linux ismine sağ tıklayıp "bağlan" diyiyoruz.
aXFDBcy.png

8) Açılan pencerede "başlat" butonuna basıyoruz.
6GEaWO1.png

9) Login penceresine "kali:kali" yazarak giriş yapıyoruz.
TAFOK3j.png

10) İyi kullanmalar dilerim.
ueVtT6m.png
elinize sağlık VMWARE Veya VirtualBox'tan Farkı Nedir?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.