Windows İlk AÇiliŞta 2-3 Dakİka İŞlem Yapamiyorum LÜtfen Yardimmm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

favor1

Yeni üye
22 Mar 2008
3
0
Beyler bilgisayarımı ilk açtığımda desktop gelinceye kadar bir sorun olmuyor gayet hızlı bir şekilde geliyor ama desktop geldikten sonra abartısız 1,5-2 dakika hiçbir işlem yapamıyorum. Mouse hareket edebiliyor ama üzerine tıkladığım hiçbirsey açılmıyor, task manager açılıyor ve baktığımda işlemcinide bir yük olmadığını boşta olduğunu görüyorum. 1-2 dakika sonra birden ekran refresh oluyor ve daha önce üzerine tıkladığım tüm işlemler aynı anda açılıyor.
Bu olay bir haftadır falan var, herhangi bir donanım değişikliği yada herhangi bu sebep olabileceğini düşündüğüm birşey yapmadım... Daha sonrasında sistem normal olarak çalışmaya devam ediyor, yani bekleme sadece ilk açılışta...
Hatta sebep olabilir diye açılışta çalışan virüs programı falan ne varsa kapattım ama bir işe yaramadı...
Sizce bu neden olabilir...
Yardımınızı bekliyorum...

işletim sistemi : xp

favor1

Yeni üye
22 Mar 2008
3
0
tşk ederim arklar.Ben de format atmamak için uğraşıom işte belki bi çözümü vrdır die :D bide format atıp ghost kurmuştum.ghost u geri yüklersem sorun olmaz heralde? yine de kolay yolunu bilen vrsa yardımlarınızı bekliyorum.

yasin56

Üye
27 Ağu 2006
60
0
başlat çalıştır dan msconfig yaz başlat bölümüne gir orada driver hariç diger programları
devre dışı bırak bu işini görebilir

selam ve dua ile

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
47
Little Town.
Yalnız 2 ayda 1 de format önerilmez. Öyle yaptın mı bilgisayarın ömrünü azaltırsın. Kendimden biliyorum...

:D:D:D:D 2 ay mı çüş ben 1 haftada 3 kez format atıyorum

snn sorunun başlangıçta çalışan programlar

başlat - çalştıra msconfig yaz gelen ekranda yukarıda semelerde başlangıç war Nvcmtry Nvcpl ve msnmssnger haricindei herşeyin tşaretini kaldır pcyi yenden başlat sonra bana dua et ^-^

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.