Wixte yaptığım bir siteyi ücretsiz bir alanadına bağlayabilir miyim ?

FromPhilly

Üye
26 Ocak 2019
55
4
Arkadaşlar herkese merhabalar . Wixte ücretsiz bir site yaptım. Bunu .com, .net bir siteye bağlamam için yıllık 250 TL gibi bir para ödemem gerekiyor. Fiyat uygun ama su an bağlayacak durumum yok. Bir iki ay idare edebileceğim, ücretsiz alan adına bağlamak istiyorum. .tk ,.ga vs. gibi birşey olur. dot.tk tarzı bir site gördüm forumda fakat ne yazdıysam uygun değil diyor herşeyi denedim asşldkasşlka bile yaptım sitenin calısıp calısmadığını denemek için. Bu konuda yardımcı olabilecek biri var mıdır ? Şimdiden çok teşekkürler

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı
Arkadaşlar herkese merhabalar . Wixte ücretsiz bir site yaptım. Bunu .com, .net bir siteye bağlamam için yıllık 250 TL gibi bir para ödemem gerekiyor. Fiyat uygun ama su an bağlayacak durumum yok. Bir iki ay idare edebileceğim, ücretsiz alan adına bağlamak istiyorum. .tk ,.ga vs. gibi birşey olur. dot.tk tarzı bir site gördüm forumda fakat ne yazdıysam uygun değil diyor herşeyi denedim asşldkasşlka bile yaptım sitenin calısıp calısmadığını denemek için. Bu konuda yardımcı olabilecek biri var mıdır ? Şimdiden çok teşekkürler
filezilla ile dosyaları çekip.
ücretli alan adına yapıştırır yayınlarsın.

FromPhilly

Üye
26 Ocak 2019
55
4
Dosyaları çekip ücretsiz alan adı aldığın yere yapışturırsan olabilir
hocam bunu nasıl yapacağım

filezilla ile dosyaları çekip.
ücretli alan adına yapıştırır yayınlarsın.
hocam öncelikle alan adı da daha önce almadım hiç pek bi bilgim yok . Alan adı almamış biri olarak dosya çekme konusunda ne denli bilgisiz olacağımı tahmin edebiliyorsundur.. Bu konuda yardımcı olman mümkün müdür acaba ??

uzaylgen

Katılımcı Üye
12 Mar 2019
757
172
Linux
Merhaba değerli üye,

Anladığıma göre sitenizi ücretsiz bir alan adına bağlamak istiyorsunuz.

freenom.com adresine giderek ücretsiz alan adı alabilirsiniz.

NASIL ALABİLİRSİNİZ

freenom.com a girip e posta ile kayıt oluyorsunuz Google ile kayıt olmanızı tavsiye ederim çünkü ara sıra onay maili geliyor. Daha sonra almak istediniz alan adını gerekli alana yazıyorsunuz ve size .tk, .ml, ,cf gibi uzatılar sunuyor onlardan birini seçmeniz gerekiyor. Sonraki adımda ise ödeme kısmına gidiyorsunuz (merak etmeyin 0 dolar ödeyeceksiniz) kaç aylık almak isterseniz seçiyorsunuz ve gerekli işlemleri yaptıktan sonra alan adını alıyorsunuz. Sitenin üst menüsünden "My Domain" seçeneğine tıklayıp alan adınızın ayarlarına giriyorsunuz ve eğer hostinginiz varsa nameserver linklerini alan adı ayarlarındaki gerekli alana yazıyorsunuz ve onaylıyorsunuz. Artık hosting ve alan adınız bağlamış oluyor. Eğer sorun yaşarsanız özelden yazabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

sfarows

Üye
15 Tem 2021
114
29
Merhaba sayın THT üyesi , FREENOMdan deneye bilirsiniz , fakat çalışıyor orada alanadi.ml tam yazmanız gerek , alanadi diye arattığınız takdirde çalışmaz iyi forumlar !

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.