Wordpress Mobil için Şimdi Ara Düğmesi - Butonu Yapımı

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,801
1,459
Shibuya
logo.png

Özellikle e-ticaret ve kurumsallık üzerine kurulu web siteleri için Şimdi ara düğmesi büyük önem arz etmektedir. Canlı destek eklentilerinin yanı sıra şimdi ara butonu, müşteri temsilcisinin her zaman aktif olmasını gerektirmez. Sadece arama youyla müşteri temsilciye ulaşır. Bu sayede firmanızın kalitelirliğini ve güvenirliğini daha iyi temsil edersiniz. Ancak fazla müşterisi, ziyaretçisi olan web siteleri için canlı destek eklentisini tavsiye etmekteyim. Çünkü fazla arama olduğunda müşterinin firmaya ulaşamaması gibi bir durum söz konusu olacaktır.

br95yi.png

Wordpress Mobil için Şimdi Ara Düğmesi - Butonu Yapımı

Wordpress için diğer konularımda olduğu gibi bu konuda da eklenti kullanarak kolayca bu işlemi gerçekleştireceğiz.

1. Adım: WordPress admin panelimize giriş yaptıktan sonra sol bölümde yer alan alandan Eklentiler >> Yeni ekle diyoruz. Daha sonra sağ üst köşede yer alan arama bölümüne ''Call Now Button'' yazarak eklentimizi yüklüyoruz. Bulamayanlar; https://tik.lat/h24qF Buradan eklenti sayfasına ulaşabilir.

PbEZoK.png

5aE7rL.png

2. Adım: Eklentimizi aktif ettikten sonra sol bölümde yer alan ayarlar bölümünde yeni bir yazı çıkıyor. ''Call now button'' yazısına tıklıyoruz. Basics Settings kısmına girdikten sonra button status durumunu aktif hala getiriyoruz. Phone number kısmına ülke kodu ile beraber numaramızı yazıyoruz. Daha sonra button text kısmına şimdi ara, ara gibi kelimeler ile doldurarak ''Değişiklikleri kaydet'' butonuna tıklıyoruz.

GqZgIH.png

5aE7rL.png

3. Adım: Şimdi Presentation Settings kısmını ayarlayacağız. Button color kısmından butonumuzun rengini ayarlıyoruz. Yine aynı şekilde icon color kısmından ikon rengimizi seçiyoruz. Position kısmından ise arama kısmının sayfamızın sağ tarafındamı, sol tarafındamı görüneceğini seçiyoruz. Limit appearance kısmında arama butonunu istersek bazı sayfalarla sınırlayabiliriz. Bu işlemler bittikten sonra değişiklikleri kaydet butonuna tıklıyoruz.

l1pLEt.png

5aE7rL.png

4. Adım: Advanced kısmına geldiğimizde, tıklama trafiğini ölçebileceğimiz gibi google ads ile reklamda ekleyebiliriz veya butonumuzun boyutunu ayarlayabiliriz.

lbkTxM.png

5aE7rL.png

5. Adım: Şimdi telefondan ana sayfamıza giderek eklentimiz çalışıyormu test edelim. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi eklentimiz başarıyla çalıştı.

hngSZO.png

Gauloran

Global Moderatör
7 Tem 2013
8,131
621
wordpress kullanıcısı olarak wordpress ile ilgili güzel konular görmek çok hoş. elinize sağlık.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.