Wordpress Sorunlarınız,Merak Ettikleriniz Bu Başlık Altında

Sudo01

Üye
29 Tem 2017
56
0
Uzay
Şimdi ben siteye index attım panele de index attım fakat index üstü index yedim.Ben admin paneline tekrar girmeye çalışsaam da url adresi bulunamadı diyor kısacası admin paneli nasıl silinir ?
Teşekkür ederim...

breis23

Üye
8 Ocak 2017
98
0
Merhaba. Kurumsal web siteleri yapabileceğim bir fırsat geçti elime. Wordpress ile siteleri yapıp .com olarak kullanabilir miyim? Bunun için herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu? Amacım worpress temalarını kulanarak kod falan yazmadan düzenlemek worpress de temalar ücretsiz mi? yardımcı olur musun? Şimdiden teşekkür ederim

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik
Öncelikle geç cevap verildiği için kusura bakmayın. Elimden geldiğince sorularınızı cevaplayayım. Bu konuda takibimde olacak bu saatten sonra.

Tema kodlamak için hangi dilleri bilmem gerek?

Bu işi profesyonel olarak yapmak istiyorum, gerçekten güzel temalar kodlamak istiyorum diyor iseniz HTML5,CSS ve PHP programlama dillerine hakim olmanız gerekmektedir.

Şimdi ben siteye index attım panele de index attım fakat index üstü index yedim.Ben admin paneline tekrar girmeye çalışsaam da url adresi bulunamadı diyor kısacası admin paneli nasıl silinir ?
Teşekkür ederim...

İndex attığınız sitenin sahibi ftp sunucuna bağlanarak wordpress admin panel giriş yolunu değiştirmiştir. Admin paneli silmek mümkün değil diye bliiyorum, sonuç olarak wordpress admin paneli olmadan hiçbir işe yaramaz. Ancak wordpress admin panel yolunu değiştirmeniz mümkündür.

Merhaba. Kurumsal web siteleri yapabileceğim bir fırsat geçti elime. Wordpress ile siteleri yapıp .com olarak kullanabilir miyim? Bunun için herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu? Amacım worpress temalarını kulanarak kod falan yazmadan düzenlemek worpress de temalar ücretsiz mi? yardımcı olur musun? Şimdiden teşekkür ederim

Merhaba, anladığım kadarı ile wordpress temalarını kullanarak bir kurumsal web sitesi yapacaksınız. Daha sonra bu yapmış olduğunuz web sitesini .com'lu domaine taşıyarak satış yapacaksınız.

Eğer yazdığım gibi ise anlatmak istediğiniz evet yapabilirsiniz. Wordpress gelişmiş arayüzü sayesinde kod bilgisine ihtiyaç duymadan istenilen değişiklikleri yapabilmenizi sağlamaktadır. Wordpress'in ücretsiz temaları ne yazık ki o kadar da profesyonel değil. Kod bilginizin olmadığını varsayayıyorum, ücretsiz temalardan uzak durun. Belirli bir ücret ile satılan premium temalardan almanız taraftarıyım. Çünkü premium temalarda hem gerekli ayarlamaların nasıl yapıldığına dair döküman, hemde yaşanılan sorunlarda teknik destek sağlanmaktadır.

Son düzenleme:

BAMSIBEY

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
547
2
root@Yakuza
Ftp bağlantısı isteyen siteye nasıl index basılır ? ftp izni isteyen sitelerde zaten editördün yazma izni olmuyor

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik
Ftp bağlantısı isteyen siteye nasıl index basılır ? ftp izni isteyen sitelerde zaten editördün yazma izni olmuyor

Bu cümleyi benim yaptığım yoruma ithafen yazdıysanız şöyle açıklık getireyim.

Şimdi siz benim siteme index bastınız, ben bu olayı fark ettim üzerine index basıp ftp ile sunucuya bağlanarak admin panel yolunu değiştirdim.

Editörün yazma izni olup olmamasını site panelinden dahil ayarlayabiliyorsunuz bunun için ftp izni isteyip istememesi çok önemli değil.

Security96

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
2,814
3
24
DARKWEB
Merhaba hocam wp siteme üye olanların e postası gözükmekde peki bu e postalarin sifrelerine nasil ulasilirim direk eklenti yok mu. Kayit olurken ki şifreler

IIYaBaNI

Yeni üye
10 Nis 2016
41
0
lollya.com | Hos Geldiniz. sitesinde satış ortaklığıyla ilgili bir internet sitesi kurmaya çalışıyorum zaten daha yarım yamalak ama birşey eklemek istemiyorum çünkü çok yavaş nielsen temasını kullanıyorum haliyle woocommarce de kurulu ne yapmam gerekir ? şimdiden teşekkürler.

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik
lollya.com | Hos Geldiniz. sitesinde satış ortaklığıyla ilgili bir internet sitesi kurmaya çalışıyorum zaten daha yarım yamalak ama birşey eklemek istemiyorum çünkü çok yavaş nielsen temasını kullanıyorum haliyle woocommarce de kurulu ne yapmam gerekir ? şimdiden teşekkürler.

Sitenizin yavaş olma sebepleri değişkenlik gösterebilir, aldığınız sunu&hosting paketinden kaynaklı yavaşlık veya sitenizde kullanmakta olduğunuz temadan kaynaklı sorunlardan ötürü yavaşlık meydana gelmiş olabilir.

yönetici şifresi değiştirme ben değiştirebiliyorum phpmyadmin'den ancak girmiyor siteye

Merhabalar, localhost ile çalışıyorsanız xampp öneririm. Phpmyadmin'den şifre değiştirmek için

Kod:
cPanel‘e giriş yapın.
Veritabanları – phpMyAdmin‘e girin.
Sol tarafta WordPress kurulu olan veritabanınızı seçin.
Yine sol tarafta tablolarda _users olan tabloyu tıklayın.
Açılan sayfada sıfırlamak istediğiniz kullanıcı hesabını (admin veya diğer kullanıcılar) bulun ve “Düzenle“yi tıklayın.
Password (user_pass) yazan kısmına  e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e  yazın ve kaydet butonuna tıklayın.
Şifreniz 123456 olarak değiştirilmiştir.

adımlarını takip edebilirsiniz.

Hayır localhost ile çalışmıyorum sitem aktif, diyorsanız admin paneline giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda profiliniz olacaktır oradan profil ayarları diyip parola kısmına istediğiniz parola girişini yapıp kaydet demeniz yeterli olacaktır.

Son düzenleme:

rogeo54

Katılımcı Üye
14 Tem 2012
454
4
konya
Merhaba, pc'ye local host kurdum. WordPress web site oluşturdum. C/Panel üzerinden veri tabanını, FileZilla ile dosyaları hosta aktardım. Fakat siteadı.com/wp-admin yazdığımda benim bilgisayarımdaki "localhost" bölümüne gidiyor. Nerede yanlış yaptım yada neyi eksik yaptım?

118baran

Üye
15 Eyl 2018
51
0
Yardımcı olur musunuz ?

od3OWX.png

"search" ksımını nasıl türkçe yapabilirim yardımcı olur musunuz ?

(basit bir soru için konu açma gereği duymadım gerekirse açarım :) )

leaks

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
869
1
Yardımcı olur musunuz ?

od3OWX.png

Wordpress'in wp-content/languages dizininde "tr_TR.po" diye bir dosya var, onu bulup düzenleyin. "Search" yazan yeri bulun, altındaki tırnakların içine Türkçesini yazın. Daha sonra
Kod:
msgfmt -otr_TR.mo tr_TR.po
Bu şekilde yeni gettext dosyası oluşturulmuş olacak.

Qd2TUf.png

CassPort

Uzman üye
31 Ara 2015
1,592
38
root@cass:~#
Wordpress'in wp-content/languages dizininde "tr_TR.po" diye bir dosya var, onu bulup düzenleyin. "Search" yazan yeri bulun, altındaki tırnakların içine Türkçesini yazın. Daha sonra
Kod:
msgfmt -otr_TR.mo tr_TR.po
Bu şekilde yeni gettext dosyası oluşturulmuş olacak.

Qd2TUf.png

http://prntscr.com/oe3j1x

Veya bu kod ile search yerine arama diye değiştirebilirsin

Kod:
<input type="text" placeholder="Arama" name="s" id="s"

Son düzenleme:

M R X

Katılımcı Üye
14 Ocak 2018
910
9
<CMD>
https://wphoca.com/ bu sitedeki gibi abonelik kısmı nasıl yaparım?

Merhaba aradığınız şey aşağıdaki linkte mevcut.

WordPress Email Aboneliği ve MailChimp Kullanımı

Saygılarımla..

Yardımcı olur musunuz ?

od3OWX.png

Merhaba,

https://tr.wordpress.org/plugins/real-time-find-and-replace/

Bu eklentiyi kurun, ardından

https://www.youtube.com/watch?v=9OmiH_rg5j0

Bu videodaki methodu deneyerek istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

En kolay seçenek budur. Sorununuzu çözemez iseniz özelden site linkini yollayabilirsiniz size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

SkyLakE

Yeni üye
3 Haz 2017
20
0
WordPress üzerindeki XML-RPC server accepts POST requests only. Açığına nasıl sızabiliriz bir bilgin var mı dostum

TheQuesz

Uzman üye
12 Mar 2016
1,769
2
God Mount
Veritabanınızda bulunan siteurl kısmını değiştirin sorun düzelecektir :).

- Wordpress ile ilgili sorusu olanların sorusunu alabilirim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.