/ Wordpress Sorunsuz Kurulum + Videolu Anlatım / Stajyer /

Leopic

Yaşayan Forum Efsanesi
26 Şub 2016
9,948
10
Merhaba Arkadaşlar. Bugün sizlere sorunsuz wordpress kurulumunu gösterdim.

thtson2.png

Wordpress nedir?: WordPress, GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın sistemidir. Wordpress bir CMS (Content Management System / İçerik Yönetim Sistemi)'dir. ... WordPress, açık kaynaklı kodlu ve ücretsiz olarak dağıtılan dünyanın en çok kullanılan blog altyapısı sistemlerinden biridir. (Bu kısım daha net anlamanız için alıntıdır.)

Anlatımlara geçelim.

0wZgK9H.png

| Videolu Anlatım|

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=JVekbfKgbSk&feature=youtu.be[/ame]

720P [HD] İzleyiniz.

0wZgK9H.png

| Yazılı Anlatım|

| www.turkhackteam.org | www.turkhackteam.net | www.turkhackteam.tv | ~ Leopic ~ | Konu: Wordpress TR Kurulumu

Merhaba Arkadaşlar. Ben TurkHackTeam'dan Leopic. Bugün sitenize wordpress nasıl kurarsınız onu göstericeğim.

Wordpress nedir?:
WordPress, GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın sistemidir. Wordpress bir CMS (Content Management System / İçerik Yönetim Sistemi)'dir. ... WordPress, açık kaynaklı kodlu ve ücretsiz olarak dağıtılan dünyanın en çok kullanılan blog altyapısı sistemlerinden biridir. (Bu kısım daha net anlamanız için alıntıdır.)

Ben Localhost wampserver üzerinden kurucağım. siz yapıcağım işlemleri kendi web siteniz üzerinden yapabilirsiniz. Wampserver kurulumunu göstermiştim. Fakat siz bu adımları filezilla kendi siteniz üzerinden yapabilirsiniz Arkadaşlar. Ben localhost üzerinden yapıcagım.

Wordpress İndirmek için:
Kod:
https://wordpress.org/download/
İndirdikten sonra .rar'ın içindeki tüm dosyaları filezillanıza veya localhostunuza atıyorsunuz. Ben wampserver üzerinden kullanıcağım için localhostuma atıcağım siz filezilladan atabilirsiniz.Arkadaşlar bu kısımda wordpress klasörünü direk o şekilde /wordpress şeklinde atmayın. Direk girip Filezilla ana dizine atınız. Fakat phpyadmin'den bir mysql baglantısı oluşturmayı unutmayın.Biz tekrar oluşturalım. Başarılı bir şekilde oluşturduk. Şimdi Wordpress kurulum dizinine gidelim.

Siz mesela siteniz üzerinden attınız filezillaya direk sitemiz şu diyelim sosyaleo.com siz direk sosyaleo.com'a girdiginiz yani sitenize girdiginiz zaman kurulum ekranı gelicektir. İzleyiniz.

Dosyalarınızın içerisinde wp-config-sample.php dosyası olucak bir tek onu kurarken düzenliyecegiz. Bu kısımda databes-veritaban kullanıcı adınızı şifrenizi yazıcagınız bölümdür. Fakat biz direk sayfadan kurulumu gerçekleştiriceğiz.

Direk sayfanızda wordpress kurulumu ile yapın wp-config-sample.php ile düzenlemenize gerek kalmıyor. Dili türkçe seçiniz izleyiniz arkadaşlar.

İşte bu! Yüklemenin bu aşamasını başarıyla tamamladın. WordPress bundan sonra veritabanı ile iletişim kurabilir. Eğer hazırsanız başlayalım… naptık?: O kısımda bir mysql baglantısı oluşturmuştuk onu yazdık.

Devam ediyoruz.

Wp-Admin : Admin panelinizin bulundugu yerdir. Admin paneline giriş yapıp paylaşımlarınızı yapıyorsunuz.
Wp-content : Temalarınız , Eklentileriniz , Dil ayarlarınızı bu klasörde görebilirsiniz.

Kurulum ekranına dönelim.

K.adı : Admin
Şifremiz: otNd&Kr*UdV$X40fH$

Bu k.adı ve şifrenizi unutmayın arkadaşlar. Bu ıd-pw ile giriş yapıcaksınız wordpress admin panelinize.

Başarılı bir şekilde kurduk wordpressi arkadaşlar.

0wZgK9H.png

Daha net anlamak için videoyu izleyiniz arkadaşlar , kurulum & video & anlatım tamamen bana aittir , Teşekkür ederim iyi günler dilerim.

GaDaR

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
295
0
İstanbul
Abi bana popads den reklam kodu gönderildi e postama ama nasıl siteme eklicem bilmiyorum

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.