Wordpress Tema Yükleme Resimli Anlatım

INFeRNaL

Özel Üye
22 Nis 2009
6,516
1
Mersin
Tema Yükleme
Sitemize içerik yüklemeden önce genel görünümünü değiştirelim. Wordpressle beraber varsayılan olarak 2 tema gelir ve bu iki temanında pek iç açıcı olduğunu söyleyemeyeceğim. Tema seçerken sitemizle alâkalı bir tema bulmamız uyum açısından çok daha iyi olacaktır. Tabi bu tema daha iyi dememiz çok zor. En iyisi siz webmasterların sitelerine en uygun temayı kendisinin bulması veya tanıdıklarına temayı gösterip hakkında yorum almasıdır. Neyse lafı fazla uzatmadan anlatıma başlıyorum. Yararlı olması dileğiyle...
Wordpress Sitenize tema yüklemenin 2 yolu var.

• Birinci adım herhangi bir tema sitesinden tema indirip, ftp'den sunucunuza yükleyim ayarlardan aktifleştirmek.
  • İkinci adım ise Admin Paneli >Görünüm altındaki Tema Yüke komutu ile filtre sistemi yardımıyla istediğimiz özellikteki temayı bulup, yükle demek.(Not burada ftp bilgilerinizi isteyecektir)
----------------------------------------
İkinci adım her ne kadar daha basit görünsede genel olarak tercih edilen ilk adımdır. Ayrıca 2. adımda temaları wordpress.org un tema adresinden alacağı için her türlü temayı bulmak kolay olmayacaktır. Bilinmeyen daha şık temalar için tema dizinlerini aramanız gerekmektedir.
Ben bu anlatımda ilk yöntemi kullanacağım sizede bu yöntemi öneririm.
----------------------------------------
Sitemize tema yükleyeceğimize göre öncelikle bir temamız olmalı
smile.gif
Tema bulmak için herhangi bir arama motoruna wordpress temaları veya wordpress themes yazmamız yeterli ancak ben elimizin altında kullanışlı siteler olsun diye sizlere birkaç tema adresi vereceğim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.