WordPress'de Kullanıcı Profil Resmi Değiştirme

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,801
1,459
Shibuya
logo.png

WordPress'de Kullanıcı Profil Resmi Değiştirme

Normalde wordpress altyapısında default olarak gelen kullanıcı ayarlarında sadece gravatar üzerinden wordpress hesabımız giriş yaparak kullanıcı resmini değiştirebiliyoruz.

Fakat gravatar üzerinden kendi istediğimiz resmi koyamamamız, kişisel bir fotoğraf ayarlamamız gerektiğinde ayarlayamamız sorun çıkarabiliyor. Özellikle wordpress teması olarak yazarın resminin gözükeceği bir tema olduğunda bu işlemi gerçekleştirmemiz web sitemizin daha içten, güzel görünmesini sağlayacaktır.
Günümüzde birçok haber üzerine kurulmuş web sitelerine baktığımızda hepsi benzer yollarla yazarlarının resimlerini koymaktadırlar ama birden fazla yazar olduğunda hepsine aynı profil resmini koymak ziyaretçide farklı bir algı yaratacaktır bu nedenle bu tarz özelliklere, eklentilere ihtiyaç duymaktayız.

1.Adım: Wordpress panelimize giriş yaptıktan sonra sol bölümden Eklentiler >>> Yeni Ekle kısmına geliyoruz. Sağ üst köşede yer alan arama kısmına ''WP User Avatar | User Profile Picture'' Yazıyoruz. Çıkan ilk eklentiyi şimdi kur butonuna bastıktan sonra etkinleştir diyerek etkinleştiriyoruz. Bulamayanlar buradan eklenti sayfasına erişebilir: https://tik.lat/fO28c

QsuVbt.png

5aE7rL.png

2.Adım: Eklentimizi kurduğumuzda sol bileşenlerin yer aldığı alana Avatars şeklinde bir kısım gelecektir, settings kısmına giriyoruz. İlk olarak ayarlar bölümü bizi karşılıyor. İlk seçeneği görsel düzenleyiciye avatar düğmesi eklemek için kullanabiliriz. Bir altta yer alan kısmı işaretlersek wordpress'de ''abonelik'' özelliğini aktifleştirmişsek, abonelerinde avatar kullanmalarına izin verebiliriz. Diğer bir seçenekte gravatar üzerinden resim kullanımını devre dışı bırakabiliriz. Ben bu seçeneklerden sadece görsel düzenleyiciye avatar düğmesi ekleme seçeneğine tik atıyorum.

Bir alt kısımda yer alan ''Avatar Display'' seçeneğinden dilersek avatarları devre dışı bırakıp, etkinleştirebiliriz. Ben etkinleştiriyorum. Maximum Rating alanından derecelendirme sistemini tüm üyelerimize veya yaş kısıtlaması kullanarak belirli gruplara devre dışı bırakabiliriz. Benim düzenleme yaptığım web sitesinde herhangi bir kısıtlama durumu olmayacağından ilk seçeneği seçtim.

gGQoCK.jpg

5aE7rL.png

3. Adım: Aynı sayfanın alt bölümünde ''Default Avatar'' kısmı yer alıyor. Bu kısımdan yeni kayıt yaptığımız kullanıcılar için direkt avatar atayabiliyoruz. Kişi kayıt yaptığı zaman direkt olarak yüklediğimiz resim onların avatarları olarak tanımlanacaktır. Ben web siteye özel olarak oluşturulmuş avatarların tercih edilmesi taraftarı olduğum için özel bir resim ayarlıyorum ve görüntü seçin butonuna tıklayarak resmimizi yüklüyoruz, değişiklikleri kaydet diyerek ayarlar bölümünü tamamlıyoruz.

NUxQAl.jpg

5aE7rL.png

4. Adım: Ayarlarımızı yaptığımıza göre sıra geldi profil herhangi bir kullanıcıya özel olarak oluşturacağımız profil resmine :) Wordpress panelimizin sol bölümünde yer alan Kullanıcılar >> Tüm kullanıcılar alanına giriyoruz. Giriş yaptığımız hesabın profil resmini değiştireceksek direkt profil alanına tıklayabiliriz. Tüm kullanıcılar alanından profil resmini değiştireceğimiz kullanıcının ismine tıklayarak içerisine giriyoruz.

zobVYf.jpg

5aE7rL.png

4. Adım: İçerisine girdiğimizde aşağı iniyoruz eklentimiz sayesinde ek özellik olarak gelen ''profil resmi bölümünde yer alan choose image kısmına tıklayarak istediğimiz profil resmini yükledikten sonra sağ alt köşede yer alan seç tuşuna basarak seçiyoruz.

NUxQAl.jpg

3Eygz0.gif

Daha sonra aşağıdan değişiklikleri kaydet butonuna tıklayarak yaptığımız değişiklikleri kaydediyoruz ve işlemimiz tamamlanıyor.

3Eygz0.gif

i16oUd.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.