WordPress'de Pop-Up Nasıl Yapılır?

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,801
1,457
Shibuya
Ltgnuh.png

WordPress'de Pop-Up Nasıl Yapılır?

Web sitelerinde çıkan Pop-up'ları mutlaka hepimiz görmüşüzdür. Bu Pop-up'lar genellikle reklam göstermek için kullanılsa da başka kullanım yerleri elbette var. WordPress altyapısını kullanarak kurduğumuz bir web sitesinde Pop-up'ları WooCommerce ile ürün gösterimleri, form doldurma amaçlı veya bilgilendirme amaçlı kullanabiliriz. Ayrıca Korona virüs hakkında bilgilendirmeleri yine vereceğim eklenti ile kolayca yapabilirsiniz.

Çerez kullanımları hakkında bilgilendirmeleri ziyaretçilerinize gösterebilirsiniz. İçerisine yazı ekler gibi pop-up ekliyorsunuz, yani birden fazla pop-up eklemenize olanak sağlıyor. Bu sebepten bu eklentiyi tercihlerinizin ilk sıralarına koyabilirsiniz.

3AJlYA.jpg

1. Adım: Klasik olarak eklenti yükleme işlemlerini gerçekleştireceğiz. WordPress panelimize giriş yaptıktan sonra sol bölümden Eklentiler >>> Yeni Ekle kısmına geliyoruz. Sağ üst köşede yer alan arama kısmına ''Popup Maker'' Yazıyoruz. Çıkan ilk eklentiyi şimdi kur butonuna bastıktan sonra etkinleştir diyerek etkinleştiriyoruz. Bulamayanlar buradan eklenti sayfasına erişebilir: Tıklayınız.

N8iOsm.png

5aE7rL.png

2. Adım: Eklentimizi yüklediğimizde sol alana "Popup Maker" isimli alan geliyor, buraya tıklıyoruz ve All Popups alanına giriyoruz.

JiC49g.png

5aE7rL.png

3. Adım: Yeni bir Pop-up oluşturacağımızdan "Create New Popup" yazısına tıklıyoruz.

ThqLDX.png

5aE7rL.png

4. Adım: Pop-up oluşturma alanında ilk boşlığa İD, 2. boşluğa başlığımız ve 3. Boşluğa Pop-up içeriğini ekliyoruz. Bura form vs. Ekleyebilirsiniz. Ben deneme amaçlı "Merhaba" yazıyorum.

KTnnRy.png

5aE7rL.png

5. Adım: Aynı sayfanın aşağı kısmında Pop-up ayarları yer alıyor. Buradan Pop-up boyutunu, ne olduktan sonra açılacağını, görünümünü, boyutunu vb. Ayarları yapabilirsiniz.

YvtnE9.png

5aE7rL.png

6. Adım: Pop-up ayarlarını kendinize göre yaptıktan sonra "yayımla" butonuna tıklayın.

3S0mGK.png

5aE7rL.png

7. Adım: Aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi çalışmaktadır. (Kapat butonunun ayarını biraz daha büyüterek sağ alanı düzeltebilirsiniz)

i8y9bh.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.