WPA/WPA2 - Working with Big Wordlists

w1sd0m

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
699
631
𐱃𐰀𐰢𐰴
fajqva5.png

Working with Big Wordlists

i9mjk00.png

Merhaba dostlarım, bu makalede birçok arkadaşımızın kafasında yer kaplayan "Ya, brute-force ile wifi ağlarını kırmak istiyorum ancak wordlistler için yeterli alanım yok,nasıl yaparım?" sorusuna çözüm oluşturacağız.

Makalede; bir ağa nasıl saldırılır(kaba-kuvvet), bir wordlist dosyası ile nasıl işlem yapılır, kendi wordlistimizi dosya şekline getirmeden (yani oluşturmadan oluşturmak diyorum ben) üzerinde nasıl işlem yapılır, bir saldırı nasıl durdurulur ve kalındığı yerden devam edilir gibi konulara değineceğim.
Özellikle hacking alanında yeni arkadaşlarımız için güzel bir konu olacağını düşünüyorum.

Keyifli okumalar.

fajqva5.png

Öncelikle, bu işlemleri Kali-Linux(virtual-box) üzerinde gerçekleştiriyor olacağım.

Bundan dolayı "wifi-adaptörü" gereklidir. Bu konuyu bildiğinizi varsayıyorum.(Forumda birçok konu var bununla ilgili,bakabilirsiniz)

Şimdi, saldırı için öncelikle bir "
handshake" yakalamamız gerekiyor.
Ağ kartımızın "Monitor-Mode" desteği olduğundan emin olduktan sonra, modunu ayarlamamız gerekiyor.

6b3v38y.png

Bakınız burada "Mode:Monitor" olan arayüzümüzün adı "wlan0". Bunu belirtmemin sebebi, kimi kullanıcıda bu ad değişebiliyor olmasıdır.
Mutlaka kontrol ediniz.

Bu işlemden sonra, etrafımızdaki ağları izleyebileceğiz.
Şimdi bir tarama yapalım ve bir hedef seçelim.

6r23nh3.png

airodump-ng <interface>
Çevremizdeki ağları görebildik. Bir hedef belirliyoruz ve ondan bir "handshake" yakalamaya çalışacağız.
Bunun için ağı yakın izleyeceğiz ve aynı anda bir "
deauth" saldırısı gerçekleştireceğiz.
Böylelikle ağa bağlı cihazları ağdan birkaç saniyeliğine düşürüp tekrar balğanmalarını bekleyeceğiz ve bağlantıyı izleyerek "
handshake"i yakalayacağız.
wxdghmf.png
fnosw6z.png

airodump-ng --channel <channel> --bssid <bssid> --write <file_name> <interface> [COLOR=rgb(251, 160, 38)][B]Kod ile, sol taraftaki resimde görüldüğü üzere ağı yakın izlemeye aldık. Aktif olarak bir cihazın ağda olduğunu gördük.[/B][/COLOR]
aireplay-ng --deauth <packets> -a <AP> -c <target> <interface>
Kod ile, sağ taraftaki resimde görüldüğü üzere ağdaki cihazı hedef alarak "deauth" saldırımızı başlattık.

Bu işlemlerden sonra saldırdığımız ağdaki cihaz tekrar bağlandı ve belirlediğimiz dosya adı ile kayıt edildi.
Artık bir "
handshake" dosyamız olduğuna göre, bir wordlist dosyası ile bu ağa brute-force yapabiliriz.

724hc0u.png

john --wordlist=<wordlist_file> --stdout -- session=<session_name> | aircrack-ng -w - -b <modem_bssid> <handshake_file>
Burada "John" aracı ile bir "session" açtık ve bir wordlist belirledik. "Aircrack-ng" aracı ile saldıracağımız ağı tanımladık ve "handshake" dosyasını belirttik.
(Siz sakın WPA/WPA2 kırarken "rockyou.txt" kullanmayın, ben göstermek için kullandım :) )
Şimdi saldırıyı başlatıyoruz.

bd5w9om.png

Saldırı başladı ve yaklaşık 1 dakika devam ettirdim. Sonrasında "Ctrl+c" ile sonlandırdım.
Bu senaryoda, bir saldırı yaptınız ve saatlerce Pc'yi açık bıraktınız. Sonra kapatmanız gerekti,ara vermek istediniz. Ertesi gün tekrardan saldırma istiyorsunuz ve kaldığınız yerden devam edeceksiniz.
Bizde bir saldırı başlattık ve bir dakika kadar sürdürdük ve kapattık. Şimdi ise vereceğim komut ile saldırıya kaldığımız yerden devam edeceğiz.

trlbz1w.png

john --restore=<session_name> | aircrack-ng -w - -b <modem_bssid> <handshake_file>
"--restore" komutu, ilk saldırıyı oluştururken açtığımız "session"ı yenileyerek kalındığı yerden devam edilmesini sağlıyor.

6gsjgeb.png

fajqva5.png

Working with the wordlist we created
CRUNCH

46d9q3s.png

Birde sizlere kendi wordlistlerimizi oluşturarak saldırmayı göstereceğim.

Wordlist oluştururken kombinasyonları arttırdığımız zaman dosya boyutları inanılmaz derecede artıyor.
1,5,10,100 TB boyutları birşey bile sayılmıyor artık.
Peki o kadar depolamamız yok diye saldırıda mı yapamayacazığ kardeşim?

Yapacağız.

h111c8e.png

crunch 8 8 | john --stdin --session=<session_name> -- stdout | aircrack-ng -b <bssid> -w - <handshake_file>
Burada saldırımızı biraz modifiye edelim.
"Crunch" aracı, bize verdiğimiz değerler doğrultusunda tüm kombinasyonları deneyerek bir wordlist oluşturacak.
Biz ise o kombinasyonları bir dosyada toplayıp yer kaplamasını sağlamak yerine, oluşturduğu kombinasyonları direkt "
John" aracına çekerek yerden tasarruf edeceğiz.
Burada
8-8 a-z,A-Z,0-9 kombinasyonlarını kullandığımızda dosya boyutunu görsele yazdım (1.7 TB).
"Crunch" aracında oluşacakları "john" aracına çekiyoruz ve bir "session" oluşturuyoruz. "Aircrack-ng" aracına gerekli değerleri yazıyoruz ve saldırıyı başlatıyoruz.

sw14mtz.png

Bakınız burada, saldırıyı yaklaşık 1 dakikadan biraz fazla sürdürdüm ve "Ctrl+c" ile sonlandırdım.
Kaldığımız yerden devam ettiğimizi daha iyi anlamamız için sarı ile işaretlediğim yere bakmanızı rica edeceğim.
8 haneli saldırımızın "
aaab...." kombnasyonunda kalmışız. Yani b harfi soldan 4.sırada.

Peki şimdi kaldığımız yerden saldırıyı başlatalım.

NOT: Açtığımız session, dosya halinde bulunduğunuz konumda kayıtlıdır. Silerseniz saldırıya devam edemezsiniz.

kwckq9i.png

crunch 8 8 | john --restore=<session_name> | aircrack-ng - b <bssid> -w - <handshake_file>

Bakalım...

o11gvt1.png

Gördüğünüz gibi dostlarım, kaldığımız yerden devam ediyoruz.
Cihazınız sağlam ise, Ram, GPU, CPU bileşenleriniz kuvvetli ise bu saldırılar tam size göre :)

fajqva5.png

Son olarak "Crunch" aracının kombinasyonlarını bırakıyorum.

n9ny06u.png

--> S O N <--

Bir makalenin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız.
Umarım siz değerli dostlarıma faydalı olmuştur.
Sizler de hakkında az bilgi sahibi olduğunuz, öğrenmek istediğiniz, "şunu da anlatırmısın?" dediğiniz bi konu varsa çekinmeden mesaj atabilirsiniz.

Teşekkürler...

fajqva5.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.