wsl ubuntu için tool yükleme nasl yapılır

UTTK

Yeni üye
1 Eyl 2021
40
7
23
Merhabalar. WSL Ubuntu' ya setoolkit kurmaya çalışıyorum ama bir türlü başaramadım. (kali linux'da denedim ama hep git hatası aldım) Ne yapsam olmuyor lütfen bana yardım edin.

Yardım edebilcek yokmu?

Starzz

Üye
21 Haz 2015
238
58
Wsl üzerinde kurmanız için bu adımları takip etmen gerek.

Edit: yazdığım linki direkt tıklanabilir hale getirmiş. Sen o kodun çalışması için kırmızı linke tıkla ve adres çubuğundakini kopyalayıp yerini değiştir.

UTTK

Yeni üye
1 Eyl 2021
40
7
23
Wsl üzerinde kurmanız için bu adımları takip etmen gerek.

Edit: yazdığım linki direkt tıklanabilir hale getirmiş. Sen o kodun çalışması için kırmızı linke tıkla ve adres çubuğundakini kopyalayıp yerini değiştir.
Zaten dediğiniz gibi yaptım. Ama olmadı. Tool galiba kurdum ama nasıl çalışacak bilmiyorum.

git hatası alıyorum dedin kardeşim ne gibi bir hata bu. Ekran Görüntüsü atarmısın. Sana yardımcı olmaya çalışacaz.
hocam kaliye git kuruyom ama git komutunu tanımıyor. Bu nedenle kaliye yapmaya çalışmadım. Ubuntuda yaptım ama tam olmuyor.

Şu anda yönetici izini alınca kurulumu yaptım. Bundan eminim ama başlatmaya çalışınca
Kod:
/usr/bin/env: ‘python3\r’: No such file or directory
hatası alıyorum. (başlatmak için setoolkit yazdım)

Hocam setoolkit dosyasına girdim setoolkit adında uzantısız dosyayı .py uzantılı dosyaya çevirdim çalıştırdım ve oldu. Bakalım işe yarayıcakmı.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.