XenForo yazılımına geçiş hakkında birkaç soru!

Teslα

Üye
18 Mar 2018
136
33
Adobe
Merhabalar hocalarım hızlıca takıldığım konuya giricem .

Yeni sisteme geçişte BENİM GÖRDÜĞÜM bir miktar üye kaybı yaşanmış . Xenforo Geçişinden önce 900k+ üyemiz vardı ancak şuan 864,844 üyemiz var . Yaklaşık 40-50k üye kaybımız var.
Bu sorun neden kaynaklanmıştır merak etmekteyim :)

Şimdiden Cevaplayan Tüm Hocalarıma Teşekkürler <3

@Baysal @Veteran 7

Moderatör tarafında düzenlendi:

Teslα

Üye
18 Mar 2018
136
33
Adobe
Bildiğim kadarıyla forumda üyelikler silinmek yerine E-Mail Aktivasyonsuz hale getiriliyor. Silinen üyeliklerden kastınız bu mudur ? Yoksa başka birşey mi ?
@Admin

Loux

Uzman üye
16 Ocak 2019
1,753
1,085
BL4CKGORE
@Admin selamlar hocam bana zahmet olmazsa DM atabilir misiniz ben atamıyorum.Forum da bir hata buldum sanırım onu ileticektim sizlere.

Admin

Administrator
28 Ara 2005
2,425
307
@Admin selamlar hocam bana zahmet olmazsa DM atabilir misiniz ben atamıyorum.Forum da bir hata buldum sanırım onu ileticektim sizlere.

@Developer nickli üyeye dm atarak sorunu bildirebilirsiniz.

Bildiğim kadarıyla forumda üyelikler silinmek yerine E-Mail Aktivasyonsuz hale getiriliyor. Silinen üyeliklerden kastınız bu mudur ? Yoksa başka birşey mi ?
@Admin

Şu anki uygulama bu şekilde fakat önceki yıllarda üyelik silme işlemi yapılıyordu.

Teslα

Üye
18 Mar 2018
136
33
Adobe
@Admin cevabınız için teşekkür ederim hocam.
Yeni konu açmadan bu konu altına birkaç sorum var cevaplarsanız müteşekkir olurum :)
1-) Yeni Forum temamızla birlikte ranklarımızda bir değişiklik olacak mı ? (artık eskidiğini düşünüyorum)
2-) Foruma katkıda bulunan üyelere sembolik olarak mavi tik tarzında bir şey verilebilirmi ?

Admin

Administrator
28 Ara 2005
2,425
307
@Admin cevabınız için teşekkür ederim hocam.
Yeni konu açmadan bu konu altına birkaç sorum var cevaplarsanız müteşekkir olurum :)
1-) Yeni Forum temamızla birlikte ranklarımızda bir değişiklik olacak mı ? (artık eskidiğini düşünüyorum)
2-) Foruma katkıda bulunan üyelere sembolik olarak mavi tik tarzında bir şey verilebilirmi ?
Şu an için yeni yazılımla düzeni oturtmaya çalıştığımız için görsel değişiklikler öncelik sırasında değil ama ilerleyen aylarda revizyon olabilir.

Diğer soru için ise şu an böyle bir planımız yok ilerleyen zamanlarda düşünülebilir.

Teslα

Üye
18 Mar 2018
136
33
Adobe
Şu an için yeni yazılımla düzeni oturtmaya çalıştığımız için görsel değişiklikler öncelik sırasında değil ama ilerleyen aylarda revizyon olabilir.

Diğer soru için ise şu an böyle bir planımız yok ilerleyen zamanlarda düşünülebilir.
Cevaplarınız İçin Teşekkür Ederim konu kilitlenebilir. <3

Arhavili

Katılımcı Üye
30 Tem 2009
630
0
Xenforo geçiş iyi olmuş zamanla herşey yerine oturunca daha da güzelleşir. @Admin forum istatistik eklentisi olsaydı konuları cevaplari filan daha kolay takip edebiliriz gibi.

Üye şifreler aynı kalmış ben geciş sırasında şifreler degişir sandım. Bunu merak ettim açıkcası.
Böyle geçişte şifreler aynı kalmasını nasıl sağlayabiliriz merak ettiğim konu bu.

Admin

Administrator
28 Ara 2005
2,425
307
Xenforo geçiş iyi olmuş zamanla herşey yerine oturunca daha da güzelleşir. @Admin forum istatistik eklentisi olsaydı konuları cevaplari filan daha kolay takip edebiliriz gibi.

Üye şifreler aynı kalmış ben geciş sırasında şifreler degişir sandım. Bunu merak ettim açıkcası.
Böyle geçişte şifreler aynı kalmasını nasıl sağlayabiliriz merak ettiğim konu bu.

Şifreler md5 olarak 2 kez şifreleniyor veritabanında, aktarımda bu veriler aynen geçtiği için eski şifrelerinizle direkt eşleşme sağlanıyor ve eski şifrelerinizle giriş yapabiliyorsunuz.

v for vandet

Katılımcı Üye
26 Kas 2020
261
103
bin\debug\
@Admin

-Hocam linkler yine eski temadaki gibi gri olursa göz almaz bence
-bir de profil kısmında bilgilerimizi (konum, ilgi alanı, meslek v.s) eski sistemdeki gibi profil sayfasından tek tıkla yapabilecek miyiz?
-Profilimizi kimler gezmiş bunun da bilgisine ulaşabilecek miyiz?

bunlar harici sistem çok güzel; hafif, göz alıcı, kullanışlı. Sistem akıyor adeta..

KΛRΛ

Uzman üye
26 Mar 2018
1,233
202
@Admin

-Hocam linkler yine eski temadaki gibi gri olursa göz almaz bence
-bir de profil kısmında bilgilerimizi (konum, ilgi alanı, meslek v.s) eski sistemdeki gibi profil sayfasından tek tıkla yapabilecek miyiz?
-Profilimizi kimler gezmiş bunun da bilgisine ulaşabilecek miyiz?

bunlar harici sistem çok güzel; hafif, göz alıcı, kullanışlı. Sistem akıyor adeta..

Açık renk temayı kullanıyorsunuz sanırım iki farklı tema seçeneği mevcut

'Teorina

Kadim Üye
13 Tem 2015
5,108
88
22
Tema efsane olmuş. sitenin alt tarafından 2 adet forum istatistik sayfası var bir tanesi kaldırılabilir. Ayrıca yine altta bulunan son konular barı ve son zmler barı kaldırılarak online kişiler barı enlemesine genişletilebilir. Teşekkürler. @Admin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.