Ya Bugün Dünyaya Meteor Çarparsa

mbugra69

Üye
13 Nis 2012
137
0
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=z6bGcIyd2bU[/ame]

Bir kaç aydır dünya'ya bir asteroid çarpacak korkusu vardı. İddialara göre 25 Şubat'ta bir asteroid dünyaya çarpacak Nasa bu meteorun nereye ne zaman düşeceğini de biliyor ancak insanlara açıklamıyor deniyordu. Bu videoyu hazırlarken günlerden 25 Şubat. Şu an hala bir meteor ya da asteroid çarpma olayı yok.

NASA açıklama yaparak bu asteroidin dünyanın yakınından geçeceğini söylemişti.Uzayın sonsuzluğunu göz önüne aldığımızda her ne kadar yakınından geçecek dense de, biliyoruz ki o mesafe hayli yüksek. NASA’nın açıklamasına rağmen karşıt ve biraz da korkunç iddialara sahip olan bilim insanları da var.

Peki ya bugün değil de gelecekte dünyamıza bir asteroid çarparsa ne olurdu?

Günümüzden tam 66 milyon yıl önce Dünyamıza bir değil iki asteroid birden çarpmıştı bildiğimiz gibi. Bu çarpma dinazorların dünyamız üzerinde ki hükümdarlığınada son vermişti.

Bilindiği üzere ay üzerinde dünyadan görülebilecek kadar büyük bir çukur oluşturmak günümüz imkanlarıyla neredeyse imkansız. Yani eğer olurda büyük bir asteroid dünyaya yaklaşırsa ve çarpması kesinse günümüz imkanlarıyla bu asteroidi engellemek imkansız gibi görünüyor.

Bir otobüs kadar meteor bile Hiroshimaya atılan atom bombasından 225 kat daha güçlü. Artık o büyük meteorun yaratacağı yıkımları hayal edin.

İnsanlık ne kadar gelişirse gelişsin yine de doğa üstü güçlere karşı bir yerde tıkanacaktır. Olası bir meteor çarpması umarım bir kaç yüz yıl sonra olur belki o zaman insanlık gerçekten çok gelişir ve meteorlara karşı koyabilir.

AJEXA

Adanmış Üye
22 Haz 2013
6,859
3
Jüpiter
Abi şöyle düşünmek lazım. Dünya ve Mars arasında trilyonlarca asteroidden oluşan kupier kuşağı var. Bu asteroidler dünyaya yakın. E şimdi her gün her gün dünyaya asteroid çarpacaaaaak! Diye korkuyla beklersek hayatımız asteroid çarpacak mı çarpmayacak mı korkusu ile geçer.

Dünyaya mesafe bakımından en yakın cisim ay. Asteroidlerden önce aydan korkulması gerek. Akabinde kupier kuşağındaki trilyonlarca asteroidden korkulması gerek. Hadi ben yatmaya gidiyorum, asteroid gecikti gelmeyecek. Ekti bizi :trl

mbugra69

Üye
13 Nis 2012
137
0
Abi şöyle düşünmek lazım. Dünya ve Mars arasında trilyonlarca asteroidden oluşan kupier kuşağı var. Bu asteroidler dünyaya yakın. E şimdi her gün her gün dünyaya asteroid çarpacaaaaak! Diye korkuyla beklersek hayatımız asteroid çarpacak mı çarpmayacak mı korkusu ile geçer.

Dünyaya mesafe bakımından en yakın cisim ay. Asteroidlerden önce aydan korkulması gerek. Akabinde kupier kuşağındaki trilyonlarca asteroidden korkulması gerek. Hadi ben yatmaya gidiyorum, asteroid gecikti gelmeyecek. Ekti bizi :trl

Hocam cidden yorumunu çok beğendim :RpS_thumbsup::yaho1

Asteroid derken büyüklerinden bahsediyordum hani şu dinazorları yok eden iklimleri oynatan

AJEXA

Adanmış Üye
22 Haz 2013
6,859
3
Jüpiter
Hocam cidden yorumunu çok beğendim :RpS_thumbsup::yaho1

Asteroid derken büyüklerinden bahsediyordum hani şu dinazorları yok eden iklimleri oynatan

Asteroid ve meteor birbirinden farklıdır. Asteroid, meteorun parçanlamış halidir. Dinozorları yok eden meteor idi, asteroid değil

Sd1eewDEWG156d

Kıdemli Üye
26 Nis 2013
2,406
0
Asteroid ve meteor birbirinden farklıdır. Asteroid, meteorun parçanlamış halidir. Dinozorları yok eden meteor idi, asteroid değil
Aslına bakarsan bundan milyonlarca yıl önce dinozorların hükmünü sona erdiren bir meteor değil asteroit idi. Ayriyeten bir değil iki tane idi.

mbugra69

Üye
13 Nis 2012
137
0

Hocam, başlıkta meteor, yazıda asteroid yazmışım bu konuda pek fazla bilgim yok açıkçası. O yüzden böyle kaldım, ama vermek istediğim mesaj anlaşılmıştır umarım :)

AJEXA

Adanmış Üye
22 Haz 2013
6,859
3
Jüpiter
Aslına bakarsan bundan milyonlarca yıl önce dinozorların hükmünü sona erdiren bir meteor değil asteroit idi. Ayriyeten bir değil iki tane idi.

ordamıydınız hocam :D :D şaka şaka

dünyaya çarpan son meteor dinozorların yok olmasına sebep olmuştur. Daha evvel dünyaya gene meteorlar çarpmış. Ordivisyen yok oluşu, kambriyen patlaması bilmem ne bilmem ne... Ha neden bunların hiçbiri bilinmez de sadece dinozorlarınki bilinir? Çünkü dinozorları yok eden olaya kadar ki meteor çarpmaları dünyanın jeolojik dengesine zarar vermemiştir. Sadece yapıyı bozmuş. Ama bir tek kıta halinde kalmış dünya... İlk super kıta pangeadır değil mi? Değil işte. :D
Pangea son süper kıtadır ve pangea bir meteor çarpması sonucu gondwana ve laurasia olarak ikiye ayrılmış ve bu çarpışmanın etkisi ile de dinozor nesli yok olmuştur.

Dünyaya meteor çarpması işte böyle küresel çapta sonuçlar meydana getirir. Meteor, meteorid ve asteorid birbirinden çok farklı şeylerdir. ;)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.