Yanlış yükleme sonrası oluşan sorunlar

whteb1rd

Yeni üye
29 May 2022
39
12
Arkadaşlar bugün Kali Linux'dan python3 sildim MITMF yüklemek için ama olmadı bu yüzden geri yükledim ve sonra sistem bozuldu. Yeniden kurayım derken bu sefer yazılım seç ve kur hatası verdi internet yazılım dosyalarından ötürü. Ve normal Xfce Kali kuracağına debian konsol kurmuş. Debian'ı Windows diskmgmt'den sildikten sonra bcdeditten de, hatta Mint USB'den de efibootmgr yaparak sildim boot menüden ama halen geri geliyor. Nasıl silebilirim debianı boot menümden? Lütfen yardım edin, ileride dual boot yaparsam sorun çıkacağından şüpheleniyorum.

Anlamaya çalışıyorum galiba, ama /EFI/debian/grubx64.efi diyor galiba bunu silmem gerekiyor
Linux Mint USB'den erişebilir miyim EFI dosyasına?

Arkadaşlar sorun çözüldü. bcdedit /enum firmware, sonra bcdedit /delete debian numarası yapınca ve sonra P:\EFI\debian dosyasını silince problem çözüldü.
Hatta EFI dosyasında kali dosyası da vardı onu da sildim. Eğer bazı arkadaşlar bu probleme karşı karşıya geliyorsa, kesinlikle bu konuya baksınlar. Dual boot sıkıntılı iş.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.