Yaptığım Konuşan Robot!

uzumdodo

Üye
23 Nis 2014
159
0
Arduino ile yapmış olduğum konuşan robotu sizlerle paylaşmak istedim. Kodlamasından elektronik kısmına kadar her şeyini yaptığım, insanlık için küçük fakat benim için önemli ve büyük bir proje. Eksiklerini, beğenmediğiniz yönlerini eleştirilerinizi yazarsanız geliştirmek için çaba gösteririm. Beğenen ve beğenmeyen herkese teşekkürler.

Kullandığım parçalar: TFT Ekran, Ultrasonik Sensör, Bluetooth Modülü, Servo Motor, Arduino Uno.

Not: Android uygulamasını ben yapmadım. Sadece editledim.

Video link: [ame="https://www.youtube.com/watch?v=uNQMraBoIhQ"]https://www.youtube.com/watch?v=uNQMraBoIhQ[/ame]

Son düzenleme:

cimbomenes1905

Uzman üye
1 Eyl 2014
1,853
1
127.0.0.1
Tebrik ederim kardeşim harika robot olmuş eline sağlık. Bunu geliştirmelisin. Kol bacak gibi gibi ufak ev robotu haline getirip rutin işler yaptırabilirsin.

uzumdodo

Üye
23 Nis 2014
159
0
Çok haklısınız. Bende öyle düşünüyorum. Daha gelişmiş bir arduino aldığımda dediklerinizi uygulamayı planlıyorum. Teşekkür ederim

Starzz

Üye
21 Haz 2015
237
58
Dostum hayran kaldım aurdinio ile bende birşeyler yapıyorum. Başarılarının devamını dilerim

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
32
-
Ben de bu işle uğraşıyorum bana kullandığın parçaların marka/modelini yazar mısın?

uzumdodo

Üye
23 Nis 2014
159
0
Herkese teşekkür ediyorum. Sorulara kısaca şöyle cevap vereyim.
1.Kodlamadan elektriğe kadar okuldan dolayı akşamları uğraştım. Sabahladığım günlerimde oldu. Fakat çalışma bazında ele alırsak 1 ayı bulmuş hatta geçmişte olabilir. Kendi imkanlarınla birşeyler yapmaya çalıştığında gerçekten çok zorlanıyorsun bunu anladım.

2.lcd ekran(tam modelini bilmiyorum tft falandı yanlış hatırlamıyorsam), arduino uno, ultrasonik sensor, servo motor. elektromotorlar.

Sd1eewDEWG156d

Kıdemli Üye
26 Nis 2013
2,406
0
Çok güzel ve hoş olmuş fakat sadece algılama süresi ve mobil uygulaması kötü olmuş. Onun haricinde çok güzel tasarlamışsın. Bu arada 40. saniyede o yüz ifadesini verince koptum :D

Plans

Uzman üye
12 Şub 2016
1,733
0
bin/Debug/
İleri,geri gitmesini zamana bağla sürekli gitmesin bir yere kadar gitsin dursun birdahaki komutta tekrar aynı şekil gitsin.

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
27
Dostum gerçekten ellerine sağlık müthiş bir şey olmuş. Bayıldım açıkçası. Peki bir sorum olacak?
Robot kendi yapay zekası ile mi sana çeşitli cevaplar veriyor, yoksa senin karta girdiğin cevapları rastgele olarak mı veriyor? Denklem tarzı yani?
Yoksa öğrenmeye dayalı yapay zeka mı?

uzumdodo

Üye
23 Nis 2014
159
0
biraz ileri git komutu verdiğimizde birazcık tekerler dönüyor ve duruyor. video da göstermemişim. yorumlarınız için teşekkürler. algılama suresine gelirsek içinde 400 satıra yakın kod var. bundan dolayı gecikmeler yaşıyor + telefon sesi algıladıktan hemen sonra arduinoya iletmiyor, çevre sesininde durmasını bekliyor öyle gönderiyor gecikmelerin sebepleri bunlar. çözüm bulabilirsem uygulayacağım teşekkürler

uzumdodo

Üye
23 Nis 2014
159
0
kodlara random ekledim, cevapları sürekli aynı vermiyor. fakat kendi öğrenmesi gibi bir yapay zekaya sahip değil. son sınıfta bir anadolu lisesinde okuyorum. internetten öğrendiğim, izlediğim ve önceden çalıştığım python bilgim ile tamamen kendi çabalarımda oluşturduğum bir proje. elimden gelenin en iyisi şimdilik bu kadar. inşallah ileride kendi öğrenebilen bir yapay zeka geliştirebilirim. yorumun için teşekkürler :)

duman05

Adanmış Üye
9 Eyl 2012
6,326
2
Gerçekten başarılı yani gözünü kapatınca başka yöne bakması. Gülmesi vs. Güzel olmuş. Umarım geliştirirsin. Türkiye de bir adam alarm robotu yapmıştı onla ortak ol sen bence xd

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.