YArdım Edebilecek Admınler...???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

wanted065

Katılımcı Üye
7 Eki 2007
282
2
şimdi konu ne derseniz pc ye f disk cekmeme rağmen su bulasan vrsu temizleyemem virüs ne ve nemi yapıyor...gizli Klasorler Gorunmuyor bunun için buldugum bat dosyası var acabiliyorum ama sistem kapanıp acıldımı aynı sorun devam ediyor...pc bazen ole bi hale geliyor tabiri caizse ekran titriyor...denediğim antivrslern hiç biri bunu gormuyor gorup silenlerde tekrar algılamayı kesiyor 6 kez format attım olmadı nedir bu sizce Ağ vrsu falanmıdır sizce sorun bendemi yoksa paylasımdaki pclerdemi...

balik_

Katılımcı Üye
12 Eyl 2007
357
2
1-bilgisayarın internet bağlantı kablosunu çıkar. hiçbir şekilde ağ bağlantısı-internet bağlantısı durumu kalmasın.

2-virüs C:/ sürücüsüne yada tüm sürücülere bulaşmıştır. sen antivürüsler ile tarattırırsın C:/ deki virüsü siler. ama diğer diskleri tarattırmazsan, diğer sürücülerden kendin c:/ ye kopyalar. bunun için eksiksiz olarak tüm diskleri -hatta flaş belleğide tarattırman lazım- çünkü bu tip virüslerin yuvası genelde flaş belleklerdir. bilgisayarlara flaş belleklerden bulaşır.

3- yeni çıkan bir virüs ise antivirüs görmeyebilir. ama tavsiyem önce nod32 ile sonra avast ile sonra ise başka bir anti virüs ile tarattır. tabi bir program ile tarattırınca onu kaldırıp diğer antivirüsü kuracaksın. aynı anda iki antivirüs bilgisayara ciddi zararlar verebilir. son olarak o işe yaramadı dediğin .bat dosyalarını kesinlikle silme. onlarla da sık sık tarattır. (ağ dan virüs bulaşıyorsa .bat dosyası ne yapsın. bunu anlatacam)

3-bilgisayarın C:/ sürücüsüne format atarsın. virüs D:/ sürücüsünden kendini C:/ ye tekrar kopyalar. format işe yaramaz hale gelir. format çözüm değildir. sen diyeceksin ki ben hard diskin tamamına format attım yine düzelmedi. bu durumda tek seçenek kalıyor ;

mesela 4 bilgisayar olsun tüm ağ bağlantılarını kes. hepsinin internet kablolarının çıkar. birbirlerine hiçbir şekilde bağlı olmasınlar. sonra hepsini tek tek yukarda anlattığım şekilde değişik antivirüslerle + bat dosyalrı ile tarattır.

sorun düzelmezse demek ki antivirüslerin hiçbiri virüsü tanımıyor. :( şaka şaka illaki biri tanıyıp siler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.