yardım lütfen delirmek üzereyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alph_er

Üye
25 Şub 2008
105
1
ali sami yen :)
arkadaşlar evimdeki pc me bişiler oldu herşey normal gibi görünmesine ve virüs bulunamamasına rağmen internete giremiyorum.
format atmakta istemiyorum ( kolay bi kaçış gibi gelio bana )
bilgisayara modemin vermesi gereken ip ler dışında saçma sapan bi ip verio internete girmiyo
ağ geçidini boş bırakıyor falan
çıldırcammm

mrproblem

Katılımcı Üye
25 Kas 2007
375
3
gezici
Saçma sapan ip veriyor derken kablosuzla bağlanırken mi yapıyor bunu ?
eğer öyle ise bağlantı olduğunda bir repair çek durumun düzelmesi gerek.
Hani alt tarafta yanıp sönen iki tane bilgisayar ikonu vardır sağ tarafta çıkan. Eğer çıkmıyorsa network seçeneklerinden önce onu çıkar sonra repair yani tamir et de. Sonrasında durumun düzelmesi gerekli

BiRkan2

Uzman üye
1 Tem 2007
1,670
49
119
Prison Break
Sağ altta yanp sönen saq tıkla özellkler --->internet iletişim kuralaları ----> genel ---> otomatik bir ip adresi al diceksinz 2 satıra da ayrıca dier yapılandırma seceneqine de tıklayıp yine otomatik bir ip adresi al seceneqini isaretleyinz..
Bi deneyin bakalm..

alph_er

Üye
25 Şub 2008
105
1
ali sami yen :)
öncelikle kablosuz bağlantı değil.kablolu bağlantı kullanıyorum.
otomatik olarak ip almasını seçiyorum. fakat bilgisayara verdiği ip modemin mevcut ip bloğuna ait değil.
( modem ip 192.168.2.1 buna göre 192.168.2.2 ile 192.168.2.254 arasında bi ip vermesi gerekir.)
fakat verdiği ip 64.836.120.238 gibi saçma sapan bi ip
ayrıca varsayılan ağ geçidini de otomatik vermesi gerekirken ip vermiyor.

hakkitrb

Yeni üye
27 Mar 2008
24
0
şimdi kardeşim birde bu yöntemi dene internet explorerden seçenekler ordan bağlantı ordan yerel ağ ayayrlarına tıkla hepsini otomatiğe ayarla düzelir belki ip karıştırıcı yüklemişsen kaldır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.