Yardım Merkezi Öneri

whatamnotsaying

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
408
5
Selamun aleyküm :)

Biliyorsunuz ki aynı sorular 8273728372 kere sorulabiliyor veya zaten googledan rahatlıkla bulabileceği soruları araştırmadan direk soranlar olabiliyor.

Ben diyorum ki acaba soru sorma kısmında başlıktaki yazıyı önce bi ekrana googleda otomatik olarak arattırsa ve soruyu sormak isteyen kişi karşısındaki sonuçlarda sorusunu bulamazsa sorsa daha iyi olmaz mıydı? (Bkz. Stackoverflowda kendi içinde arattırıyo ama ben diyorum ki googleda arattırsa aynı stackoverflowdaki gibi diyorum)

Sonuçta insanın ya aklına gelmiyo ya da üşeniyo... Otomatik olarak yaptırılırsa hem üşenmesine yardımcı olunur hem de aklına gelmiş olur. Böylelikle en azından google'ın kıymeti de daha iyi anlaşılabilir. Saygılarımla...

Not: Yok THT'de de sorulsun seo için falan diyorsanız bari otomatik olarak forum içi arama yapılsın.

Son düzenleme:

Teslα

Üye
18 Mar 2018
136
32
Adobe
Eğer Böyle Birşey Olursa #Moderatör Arkadaşlarımız İşsiz Kalır :trl
Çünkü şu Dönemde Neredeyse Herkez Google ' a Bakmadan YM De Konu Açıyor.

Sen "aynı sorular 8273728372 kere sorulabiliyor " demişsin.
Zaten Moderatör Arkadaşlarımız o Soru Çok Sık Sorulursa Onunla İlgili Bir Konu Açıyor.

Hatta Şöyle Bir Konu Bile Var " https://www.turkhackteam.org/tht-ya...lanlar-ve-cevaplari-sormadan-once-okuyun.html " Çoğunuz Belki Yeni Duydu Ama :D

Sonuç Olarak Bana Pek Parlak Gelmedi Ama ÜDY Uygun Görürse Denenir

Admin

whatamnotsaying

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
408
5
Teslα;9200139' Alıntı:
Eğer Böyle Birşey Olursa #Moderatör Arkadaşlarımız İşsiz Kalır :trl
Çünkü şu Dönemde Neredeyse Herkez Google ' a Bakmadan YM De Konu Açıyor.

Sen "aynı sorular 8273728372 kere sorulabiliyor " demişsin.
Zaten Moderatör Arkadaşlarımız o Soru Çok Sık Sorulursa Onunla İlgili Bir Konu Açıyor.

Hatta Şöyle Bir Konu Bile Var " https://www.turkhackteam.org/tht-ya...lanlar-ve-cevaplari-sormadan-once-okuyun.html " Çoğunuz Belki Yeni Duydu Ama :D

Sonuç Olarak Bana Pek Parlak Gelmedi Ama ÜDY Uygun Görürse Denenir

Admin

Mesele Moderatörlerin işsiz kalmasıysa demek ki bu dediğim yöntemin yapılması Moderatörlere daha çok yardımcı olucak ve daha verimli olucaktır.

Dediğin konuyu biliyorum ancak gene de cok sık aynı konuların sorulmasına engel değil. Ama demek ki ÜDY'de bundan benim gibi rahatsız olup engellemek istemiş.

Ek olarak Stackoverflow hafife alınıcak bir forum değil ve daha iyi olanları model almak genelde iyidir.

Gene de onlar bilir ne diyeyim.

maj344

Katılımcı Üye
25 Şub 2019
277
2
Bu forum stackoverflow'dan yardım alamayacak kişiler için daha çok. O arkadaşlara da biz yardım etmeye çalışıyoruz.

MendeburMarul

Katılımcı Üye
17 Haz 2020
659
0
Andromeda
inancim su yonde:

konu acildiginda icerikler filitrenerek konu kilitlenir ve bir ileti yazilir. o iletidede ilgili konuya aktarir ve bunu bir bot yapar.

eger boyle yaparlarsa yardimsever Uyeler Klubununde derti azalir bence.

Bykurabiye

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
2,519
3
Bence bu öneri fena değil ama uygulanmaz.Yardım merkezi aktiflik açısından önemli bir sürü konu açılıyor orada sonuçta.

26 Haz 2016
2,823
603
Farklı bir forumda denk geldim. İsmi lazım değil. Konu başlığı yazılırken alt kısma benzeri konular sıralanıyor. Böyle bir şey daha mantıklı olabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.