Yardım Merkezinden Beklentileriniz.

UNEQUAL

Emektar
4 Şub 2015
4,231
62
İstanbul
Merhaba değerli Turkhackteam üyeleri. Yardım merkezi, forumun en aktif kategorisi, elbette sizlerin de en çok işine yarayanı.
Biz THT yönetimi olarak, sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına, yardım merkezi hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek istiyoruz. Yardım merkezinin dezavantajlarını, eksiklerini ve bu kategoriyle ilgilenen yöneticiler hakkındaki olumsuz görüşlerinizi düzeltilmesi için izlenmesini istediğiniz yolları konu altından veya bana özel mesaj yoluyla iletiniz. Eleştirileri yaparkenki üslubunuza dikkat ediniz,yapıcı olmaya çalışınız.
Sizler için, en iyisini yapmaya gayret ediyor, anlayışınız için teşekkür ediyoruz.

Efy

Kadim Üye
11 Ara 2015
5,629
5
Öteki Taraf
Genellikle Aynı tip Konular Açılıyor. İnstagram hackleme hangi yazılım dili bedava sms atan siteler gibi konular defalarca açılmaktadır. Bunun önüne geçilmelidir.

PoweRWarriOR

Uzman üye
14 May 2016
1,861
1
Icel
Ben bi sorunbulamıyorum evet aynı tür konudan açılıyor, ama her daim yardım etmeye çalışıyoruz ve etmeye çalışıoyorlar ALLAH HERKEZDEN RAZI OLSUN... dediğim gibi benim bi sorunum yok ama arada işi abartıp en kolay soruları soranlar var youtbuede olanlardan soruyorlar onlara bi çare bulunursa iyi olur.
İyi Günler Müdürüm

26 Haz 2016
2,818
596
Komutanım hep aynı benzer konuların açılması görülen o ki en büyük problem gibi. Yardım bölümünde açılan konular arasında daha kola bir arama yöntemi olursa oradaki konu için ayrı bir arama bölümü gibi Örn : [Yardım Merkezinde Ara] gibi. ve çıkan sonuçlarda en çok mesaj yazılandan en az mesaj yazılan mesajlara göre dizile bilse daha verimli olur. Benim fikrim bu yönde.

Altıok

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
2,236
2
Sıkça sorulan benzer soruların bir konuda indekslenip Yardım Merkezi'nin başına sabitlenmesi forumu büyük ölçüde kirlilikten kurtarır. Buna ek olarak sorun odaklı açılmış konular çözüme ulaşmışsa, ilgili konu [ÇÖZÜLDÜ] olarak etiketlenmeden önce konunun ilk mesajına çözüm mesajının alıntı olarak eklenmesi, bu sorunu daha sonra yaşayıp ilgili konuya ulaşan biri için epey pratiklik sağlar.

Ayrıca lütfen üyeleri konu başlığını daha açıklayıcı şekilde girmeye zorlayın. "Yardım, acil" gibi başlıklar hiç açıklayıcı olmuyor (Kurallarda belirtmiş olsanız bile onları okuyan pek yok gibi görünüyor). Tabii "Linux hk." gibi bir başlık da yeterince açıklayıcı değil. Şahsen "GNU/Linux'da Ses Sorunu" tarzı bir başlık görmek, yardımcı olacak kişiyi de konuya çekecektir. Aksi takdirde "Acil yardım" gibi başlıklar yalnızca merak uyandırıp konuyla ilgili hiçbir fikri olmayanları da konuya çekecek, çözüme ulaşmaya hiçbir faydası olmayan mesajlar atılıp konu kirletilecek.

Bir de üyeleri imlâ kurallarına uymaya zorlayabilseniz çok iyi olur. Hatta imlâ kurallarına uymayana yardım edilmemesi gibi caydırıcı bir kural konulması hem dilimiz, hem de forum için güzel olabilir.

Derseniz ki, "Bunun takibini kim yapacak?", forumda bu işler için epey hevesli gençler var. Onları Yardım Merkezi ekibi bünyesinde toplayabilirsiniz. Sayı fazla olursa bu dediğim sistem de gayet güzel işler diye düşünüyorum.

TURKSTFN

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2013
23,056
1
Dün itibariyle fark ettiğim kadarıyla yönetimin yardım merkezine aşırı şekilde bir ilgisi oldu. Bu ilgi yarardan çok zarar getirmeye başladı.

- Konu hakkında hiç bir bilgisi/tecrübesi olmamasına rağmen aklına gelen ilk şeyi yazmak.

Örnek;

Wm kullanan bir kullanıcı sistemler arası nasıl dosya aktaracağını sormuş.
Gelen cevap: "dosyayı upload ederek sanal üzerinden yükleme yapabilirsiniz"
Halbuki wm kullananlar wm olmasa bile herhangi bir sanallaştırma programı kullananlar bilir sürücü kurulumu yada network ayarları yapıldığı taktirde dosya aktarma işlemi zahmetsiz bir şekilde yapılabiliyor.Bu durumda upload gibi bir çileye gerek kalmaz .

- İşi aceleye getirip içeriği incelemeden "çözüldü" ibaresi ekleyenler.

Bu gece saat 00.30 - 01.00 arasına gerçekleşen bir durumdan alıntı.;

Üye bir hedef üstüne brutforce yapmak istiyor.
Soru: "sadece 6 haneli ve sayılardan oluşan bir şifreyi brute force ile nasıl kırabilirim. "
Cevap: "bir şifre denemesini yaklaşık olarak 5 sn de yapacağımızı da varsayarsak toplam 2 milyar olasılığı .. "

Akabinde başka birisi gelip konuyu kilitlemiş .

Gece saatlerinde bu cevabı yeterli bulmayan başka birisi konuyu aktif hale getirip uyeden sorun hakkında daha fazla bilgi talep etmiş;

DymmY6.png

Bu post atıldıktan tam 20dk sonra başka bir yönetici tarafından ;

lbppqb.png

Şeklinde bir kaç satır yapıştırılarak konu tekrardan kapatılmış. Soruyu soran kişi sorunum çözüldü şekilde bir şey yazmadan konu kapatıldı gitti. Soru sonra kişi bundan tatmin olmayıp yeniden konu açıcak ve gereksiz bir kirlilik yaratıcak yada forum hakkında kötü düşüncelere yönelecek.

Bu hataların düzeltilmesi dileğiyle ..
Stfn .

'Taipan

Kıdemli Üye
30 Haz 2015
3,847
71
Dün itibariyle fark ettiğim kadarıyla yönetimin yardım merkezine aşırı şekilde bir ilgisi oldu. Bu ilgi yarardan çok zarar getirmeye başladı.

- Konu hakkında hiç bir bilgisi/tecrübesi olmamasına rağmen aklına gelen ilk şeyi yazmak.

Örnek;

Halbuki wm kullananlar wm olmasa bile herhangi bir sanallaştırma programı kullananlar bilir sürücü kurulumu yada network ayarları yapıldığı taktirde dosya aktarma işlemi zahmetsiz bir şekilde yapılabiliyor.Bu durumda upload gibi bir çileye gerek kalmaz .

Soru: "sadece 6 haneli ve sayılardan oluşan bir şifreyi brute force ile nasıl kırabilirim. "
Cevap: "bir şifre denemesini yaklaşık olarak 5 sn de yapacağımızı da varsayarsak toplam 2 milyar olasılığı .. "

Gece saatlerinde bu cevabı yeterli bulmayan başka birisi konuyu aktif hale getirip uyeden sorun hakkında daha fazla bilgi talep etmiş;

DymmY6.png

lbppqb.png

Şeklinde bir kaç satır yapıştırılarak konu tekrardan kapatılmış. Soruyu soran kişi sorunum çözüldü şekilde bir şey yazmadan konu kapatıldı gitti. Soru sonra kişi bundan tatmin olmayıp yeniden konu açıcak ve gereksiz bir kirlilik yaratıcak yada forum hakkında kötü düşüncelere yönelecek.

Stfn .
Doğru ve düzeltilmesi gereken ( şahsen) tespitler. Asistan arkadaşları anlıyorum belli verilen bir görevleri var ve onu yapmaya çalışıyolar ve bunu yapmak için bilseler de bilmeseler de post atıyorlar. Şahsen sıkıntının asıl verilen zaruri yardım merkezi görevi olduğunu düşünüyorum. Kişiler bilgilerini ve ilgi alanlarını bildirip ona göre yardım merkezi görevi verilebilir, bu yönetimsel bir çözüm olur. Asistanlar baştan savma değil çaplı bir araştırma yapar bu da kişiye yönelik bir çözüm olur lakin bazı sorularda ne kadar araştırsalarda ya cevap bekleyen konunun temel gereksinimi ya da bu işlemin uzun sürmesi nedeniyle zorluklar doğurabilir. Saygılar.
'Taipan

1071malazgirt

Uzman üye
26 Haz 2015
1,781
8
Trafo

Örnek;

DymmY6.png

lbppqb.png

Stfn .

Birinci maddede yazana bir örnek de ben vereyim:

Bu yılın Temmuz -ağustos aylarıydı. Yeni bir üye hangi programlama dilinden başlayayım diye bir konu açmıştı ve bir üyenin attığı mesaj beni hüsrana uğratmıştı: "https ile başla". İlk başta az da olsa şüpheye düştüm. Kendi kendime "lan acaba öyle bir dil var da benim mi haberim yok dedim" ve Google'a yazdım. Neyseki olmadığı için bilmiyormuşum.

Bence hangi dil konularına rastgele mesaj atanlar en azından uyarı almalı.

Son düzenleme:

BeatSnow

Katılımcı Üye
7 Mar 2016
470
5
Hocam sürekli aynı konular üzerinden yardım isteniyor. Biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Lakin konular aynı olunca yardım mesajlarımdan kopyalayıp yapıştırmaya başladım. Sıkça sorulan sorular tht yardım bölümü kısmında cevapları önemli olarak bulunursa çok iyi olur diye düsünüyorum.

K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
üye olmak kayıt yapmak istiyorum ama bi türlü yapamadım kayıt işlemleri kapalımı acaba? yardım edermisiniz

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu
Geceleri durduk yere konuya çözüldü yazıp, kilitleyip kaçan modlar var :) bu hafta 2 kere başıma geldi maalesef. Tek sorunum bu.

Bir de herkes "sürekli aynı konular açılıyor" demiş. Bence bu kötü bir şey değil çünkü yardım merkezindeki sorunun çözümünü görünce birşey öğreniyorum.sağdaki başlıklar bana soldaki başlıklardan daha cok sey kattı diyebilirim.. yani demem o ki yardım merkezi sadece konu sahibine yaramıyor.

0x762

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2016
38,343
32
Kısa bir zaman önce "Kayıtsız Üye" adı altında bir üye grubuna yardım merkezini yönetim kontrollü kullanma hakkı tanındı. Fakat bu yönetim kontrolü aşırı yavaş bir şekilde işliyor. Bazen 10 saatte aktif olan post/konular oluyor. Sürekli aktif olan Yardım merkezi kategorisinde 30dk sonra bile aktif edilen bir konu 2.sayfaya düşebiliyorken 10 saatlik bir gecikme çok geriye atıyor. Ayrıca spam haline helicek şekilde yapılan "çözüldü" işlemleri bu kişilerin açtığı konuları 4-5 sayfa daha geriye atarak yardım almalarını zorlaştırıyor. Bu konuda bir düzenleme yapılsa iyi olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.