Yaş vb.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HACKER_PRO03

Yeni üye
1 Haz 2022
5
3
Merhabalar ben 11 yaşındayım(gerçekten) ve sqlmap,nmap,ddos programlarını başarılı şekilde kullanıp zarar veriebiliyorum ayrıca elede geçirebiliyorum.
Daha fazla yapabildiğim şeyler var.Sizce bu merak ve özellikler iyi midir.(şuanki seviyeme göre)

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
802
4
302
Matrix
Merhabalar ben 11 yaşındayım(gerçekten) ve sqlmap,nmap,ddos programlarını başarılı şekilde kullanıp zarar veriebiliyorum ayrıca elede geçirebiliyorum.
Daha fazla yapabildiğim şeyler var.Sizce bu merak ve özellikler iyi midir.(şuanki seviyeme göre)
Peki ddos/dos, nmap portları nasıl tarıyor nasıl karar veriyor, temel network bilgisi, pentesting temeli var mı, yazılım var mı bunların çalışma mantığını biliyormusun?
Port bilgileri (SMB,SAMBA,TELNET,FTP vb.) nasıl exploit yazılır, bufferoverflow ???
Ama çalışma mantıklarını biliyorsan dahada geliştir ve altyapı kurmaya ağırdan başlayabilirsin ama ele geçirmekten ziyade savunmasını da öğrenmen lazım.Adam sana bir yere gittiğinde yok burayı orayı hackle ele geçir demeyecek, sana yazılım yap, firewall, ISP, IDP, sistemlerimizi koru , uygulama yap, vb. vb. diyecek.Ha tabi ayyıldız tim gibi istihbaratlar dışında.

DeathWarrior01

Uzman üye
14 Ocak 2021
1,751
4
1,104
Evren
Tabiki de iyi kardeşim benim tebrik ederim seni.Kendini geliştirmeye bak.Araştirmaci ol...
Başarılar dilerim.Sormak istediğin soru vs varsa yardım konusu açabilirsin forumda.Başarilar dilerim...

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,643
12
1,670
Peki ddos/dos, nmap portları nasıl tarıyor nasıl karar veriyor, temel network bilgisi, pentesting temeli var mı, yazılım var mı bunların çalışma mantığını biliyormusun?
Bunlar bir anda olacak şeyler değil, zamanla
Ben de 12-13 gibi merak saldım da başladım
Ancak bu işlerle ilgilendiğini her yerde deme, bir kesim dalga geçecektir
Kendin kendine geliş

'ReDLiNe

Global Moderatör
23 Haz 2015
7,816
17
3,770
23
Pyongyang, Best Korea
Girdiğimde 14'tüm ve lisede yazılım hakkında hiç bir şey bilmediğimden ders notum kötüydü (meslek lisesi)

Şuan ise bir analizciyim ve inan bana yaşamış biri olarak iyi ki yapmışım diyeceksin. Başarılar seninle olsun 😁

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
802
4
302
Matrix

Kendin kendine geliş
Ben ilede dalga geçenler vardı adamın umrunda olmaz yada dalga konusu olursun ama üzülme dediği"n" gibi zamanla olacak şeyler tabiki

HACKER_PRO03

Yeni üye
1 Haz 2022
5
3

Kendin kendine geliş
teşekkürler:)
Girdiğimde 14'tüm ve lisede yazılım hakkında hiç bir şey bilmediğimden ders notum kötüydü (meslek lisesi)

Şuan ise bir analizciyim ve inan bana yaşamış biri olarak iyi ki yapmışım diyeceksin. Başarılar seninle olsun 😁
teşekkürler :)
Ben ilede dalga geçenler vardı adamın umrunda olmaz yada dalga konusu olursun ama üzülme dediği"n" gibi zamanla olacak şeyler tabiki
teşekkürler :)

fsKS

Üye
11 Şub 2023
137
3
74
Merak, öğrenme isteği ve teknolojiye olan ilgi her zaman takdir edilen özelliklerdir. Ancak, bu ilgi ve merakın bir sonucu olarak yasadışı faaliyetlere yönelmek, başkalarına zarar vermek veya kişisel verileri ele geçirmek gibi etik olmayan davranışlar sergilemek doğru değildir.

Bu tür faaliyetler sizi yasal sorunlara sokabilir ve toplumda saygınlığınızı kaybetmenize neden olabilir. Bunun yerine, yeteneklerinizi yasal ve etik kurallar çerçevesinde geliştirmenizi öneririm. Kendinizi ilgilendiren konular hakkında daha fazla okuyabilir, bu alanda kurslar alabilir veya bu alandaki topluluklara katılabilirsiniz.

Yasalara uygun olarak siber güvenlik alanında uzmanlaşmak, gelecekte size kariyer fırsatları sunabilir ve toplum için faydalı bir katkı sağlayabilirsiniz. Bu nedenle, yeteneklerinizi yasal yollarla geliştirmenizi ve başkalarına zarar vermeden teknolojiye olan merakınızı sürdürmenizi öneririm.

Hacker 1K.v2

Katılımcı Üye
Merak, öğrenme isteği ve teknolojiye olan ilgi her zaman takdir edilen özelliklerdir. Ancak, bu ilgi ve merakın bir sonucu olarak yasadışı faaliyetlere yönelmek, başkalarına zarar vermek veya kişisel verileri ele geçirmek gibi etik olmayan davranışlar sergilemek doğru değildir.

Bu tür faaliyetler sizi yasal sorunlara sokabilir ve toplumda saygınlığınızı kaybetmenize neden olabilir. Bunun yerine, yeteneklerinizi yasal ve etik kurallar çerçevesinde geliştirmenizi öneririm. Kendinizi ilgilendiren konular hakkında daha fazla okuyabilir, bu alanda kurslar alabilir veya bu alandaki topluluklara katılabilirsiniz.

Yasalara uygun olarak siber güvenlik alanında uzmanlaşmak, gelecekte size kariyer fırsatları sunabilir ve toplum için faydalı bir katkı sağlayabilirsiniz. Bu nedenle, yeteneklerinizi yasal yollarla geliştirmenizi ve başkalarına zarar vermeden teknolojiye olan merakınızı sürdürmenizi öneririm.
Önerin için teşekkürler bende kullanacağım önerini

Gauloran

Moderasyon Tim Lideri
7 Tem 2013
8,369
5
942
Blackwell Academy
yaşın çok iyi çok zamanın var yazılımla aran nasıl bilmiyorum ama ddos falan bırakıp algoritma geliştirmeye ve programlamaya giriş yapman hoş olur. bilgisayarın çalışma mantığını ve tarihini öğrenmekle başlayabilirsin. söylediğim şeyler pek havalı gelmeyebilir ancak temel atman açısından bunlar daha iyi olur senin için. forumda çok faydalı sabit konular var onları incele. her şeye atlama düzenli ve planlı çalışmaya bak yoksa kafan karışır ve bunalabilirsin sıkıcı gelebilir. bilgisayarı kendin için gündelik olarak sınırla onlarca saat başında durmanı tavsiye etmem sağlıklı da değil sosyal becerilerini geliştirmen de önemli.

edeben

Üye
8 Eki 2022
57
19
Aklıma senin yaşındayken izlediğim Hacker filmeri geldi. Bende senin yaşkarında başladım 6 sene oldu 17 yaşındayım. Sana en büyük tavsiyem araştırma yapabilmen hiçbir şey bilmesen dahi araştırma yapabilmen sana çok büyük katkı yapar şu alanda ilerle diyecek olursamda Python başlangış seviyede olsa sana katkı olur ve araştırma konusunda da dorklar ve github aracılığıyla araştırma yapmayı öğrenebilirsin

Son düzenleme:

teux

Ar-Ge Ekibi Asistanı
23 Ocak 2023
979
11
1,491
Kendi makinelerine karşı yapmanı öneririm genç yaşta yapmış olduğun hata ilerde meslek ile alakalı büyük sorunlar açabilir veya motivasyonunu kaybettirebilir saydığın araçları başarılı şekilde küçük yaşta kullanabiliyorsan ne mutlu sana gayet iyi kendini geliştirmey devam etmeni öneririm, iyi çalışmalar dilerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.