Yazılan programdaki kodların herhangi bir editörle okunmaması nasıl oluyor?

Turkuaz999

Üye
21 Mar 2015
54
6
Arkadaşlar eskiden bir yerde görmüştüm.Birisi yazmış kodları ....... yapmış okuyamıyorum yazmıştı.Ben bir program yazsam kodları başkalarının okuyamaması için ne yapabilirim?

aslnbkr27

Katılımcı Üye
24 Eyl 2023
257
212
#BlackHatTeam
Arkadaşlar eskiden bir yerde görmüştüm.Birisi yazmış kodları ....... yapmış okuyamıyorum yazmıştı.Ben bir program yazsam kodları başkalarının okuyamaması için ne yapabilirim?
Fudlayabilirsin.Yani kısaca belirli şifreleme algoritması ile kodlar hem antivirüs'e yakalanmaz hem de herkesin kolay kolay anlayabileceği kod olmaz.

ÖRNEĞİN:
Print()
yerine

Print%28%29

tarzında şifreleniyor.

CH

Haftanın Asistanı
28 Ocak 2019
1,785
830
THT
Selamlar,
Eğer gerçekten kodunuzu tamamen gizlemek ve yerine "....." gibi anlamsız karakterler göstermek istiyorsanız, kodunuzu bir yerde saklayıp, kullanıcıya gösterim amacıyla anlamsız karakterler döndüren bir mekanizma kurabilirsiniz.

Python:
def get_code():
    return "....."

def execute_code():
    code = """
def secret_function():
    print("This is a secret function")
secret_function()
"""
    exec(code)

# Kodun gösterilmesi
print(get_code())

# Kodun çalıştırılması
execute_code()

Bu şekilde, get_code fonksiyonu sadece anlamsız karakterler döndürürken, execute_code fonksiyonu gerçek kodu çalıştıracaktır.

N S

Uzman üye
19 Haz 2013
1,140
209
Pek çok dil kullanıyorum.Ancak en çok python,javascript ve php kullanıyorum hocam.
javascript gibi client side dillerde imkansız ! ancak kodları obfuscate edip okunmasını çok zor hale getirebilirsin. php gibi server side bir dilde zaten gerek yok. diğer high level dilllerde de obfuscate edebilirsin ama işin ehli birisi mutlaka kodları açıp hiç değilse bir kısmını okuyabilir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.