Yazılım için Hangi Lise'ye Gidilmeli

cshoner1

Yeni üye
7 Ara 2021
41
4
merhaba ben yazılım dalı ıle ugraşmak ıstıyorum ama unıversıteden degıl lıseden ogrenmek ıstıyorum meslekmı anadolu meslekmı nereye gıtmelıyım yardımcı olurmusunuz

Ɲémesis

Ar-Ge Ekibi Lider Yrd.
17 Haz 2022
1,007
1,625
Panama
Merhabalar, yazılımla ilgilenmek için illa belirli bir liseyi okumanıza gerek yok, İnternet üzerinden de yazılım eğitimleri alıp buradan ilerleyebilirsiniz. Okul olarak da muhtemelen meslek lisesinde bu bölümü bulabilirsiniz.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,326
4,808
Ben anadolu lisesinde okudum ve bu yüzden okulda hiç kodlama öğrenmedim sadece kendi kendime kodlama çalıştım ve şu an üniversitemdeki en iyi yazılımcıyım. Meslek lisesine gidenler ve orada kodlama + staj görenler bile benim kadar iyi kod yazamıyor veya hocanın verdiği ödevleri yapamıyor. Kısacası hangi liseye gittiğinin pek bir önemi yok, önemli olan kendi çaban. Tabi şehrindeki meslek lisesindeki hocalar iyiyse Meslek lisesi senin için biraz daha iyi olacaktır çünkü takıldığın zaman sana hızlıca ve doğru şekilde cevap verecek bir kaynağın olur. Hem ekstra olarak staj yapacağın yeri iyi seçersen bu da sana çok şey katacakır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.