Yemek tarifileri yayınlayan bir site açmak mantıklı mı ?

mrcihantoker

Yeni üye
4 Tem 2022
4
1
Merhabalar.Web tasarımla uğraşıyorum ve paraya ihtiyacım var.Aklıma şöyle bir fikir var.Tariflerin yayınlandığı bir websitesi tasarlıyayım ve chatgpt'den tarifler yaratmasını isteyip o tarifleri bu siteye yükleyeyim.Sizce bu mantıklı mı ?

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,557
759
5-10 yıl önce olsaydık mantıklı olabilirdi ama artık yemek tarifi arayan birisi youtube araması ile adım adım yapılışını izliyor

Rapture

Kıdemli Üye
16 Eyl 2018
3,580
1,403
Black Sheep
Mantıklı, SEO suna önem vereceksen gir işe. Chatgpt ile oluşturduğun makalelere b kodu eklemeyi resim eklemeyi de unutma. İç seo yu çok dikkatli hazırlamalısın rakibin çok olacak sektörde.
Mümkünse de ingilizce site kurarak gir işe. Daha kârlı, keyword tbm leri daha pahalı. Hem de dolar bazında.
Alan adını da güzel seçmeniz lazım mümkünse elinde güzel yemek domaini olan birinden satın alın. Webmaster platformlarında bulabilirsiniz.

Son düzenleme:

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,309
4,719
Bu işte işinde uzman ve köklü siteler var.
Sen tarifleri kendin bilmiyorsun ve chatgpt ye yazdırmaktan bahsediyorsun.
Ancak rakiplerin bu işte uzman ve her türlü detaylarına hakim.
Yani kısa sürede sana para kazandıracak bir iş değil.

mrcihantoker

Yeni üye
4 Tem 2022
4
1
Bu işte işinde uzman ve köklü siteler var.
Sen tarifleri kendin bilmiyorsun ve chatgpt ye yazdırmaktan bahsediyorsun.
Ancak rakiplerin bu işte uzman ve her türlü detaylarına hakim.
Yani kısa sürede sana para kazandıracak bir iş değil.
Yo yemek yapmayı biliyorum ve kendimde yakından ilgileniyorum sadece yeniden tarif yaratmaya üşeniyorum :)

Zreaoz

Üye
21 Haz 2021
165
54
Merhabalar.Web tasarımla uğraşıyorum ve paraya ihtiyacım var.Aklıma şöyle bir fikir var.Tariflerin yayınlandığı bir websitesi tasarlıyayım ve chatgpt'den tarifler yaratmasını isteyip o tarifleri bu siteye yükleyeyim.Sizce bu mantıklı mı ?
2013-2015 zamani olsa evet bence youtubedan yap yada stream fln ac oyle yemek yap

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.