Yemeksepeti Hack. Hakkında

Nivova

Üye
30 Ağu 2021
159
48
Canada
Merhabala herkese malum Yemeksepeti hack olayları bitmek bilmiyor. Kullanıcı verilerini çalan grup 20 bin kişinin bilgilerini yayınladı iddiasını gördüm. Doğruluk payı var mı ?

Edit: Doğruymuş. Biraz araştırdım ve 20 bin kişilik listeyi buldum. Gerçekten içler acısı ve üzücü bir durum bu ülkemiz adına.

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,631
1,650
O 20 bin kişilik listeden haberim yok da, bir ara yemeksepeti nde bir açık bulundu diye duymuştum tam bilmiyorum
Listeyi nereden buldunuz @Nivova

Nivova

Üye
30 Ağu 2021
159
48
Canada
O 20 bin kişilik listeden haberim yok da, bir ara yemeksepeti nde bir açık bulundu diye duymuştum tam bilmiyorum
Listeyi nereden buldunuz @Nivova
Listeyi hackerın olayı duyurup kendisinin paylaştığı forumdan gördüm ve buldum. forum kuralları gereği Linkini paylaşmam yasak mı bilmiyorum o nedenle link eklemedim.

Syroxit

Katılımcı Üye
21 Nis 2021
638
622
Teşkilat
@Toryy @Nivova
TC vatandaş bilgilerinin ne zaman bu forumda dolaştığını gördünüz? Yasalara aykırı olmayan bir durum mu bu? Forum kurallarını ve özellikle misyonu okumanız iyi olur. Lakin bunu yaymanın forumla da bir ilgisi yok. Türk Vatandaşının Kişisel verilerinden bahsediyoruz.

Nivova

Üye
30 Ağu 2021
159
48
Canada
@Toryy @Nivova
TC vatandaş bilgilerinin ne zaman bu forumda dolaştığını gördünüz? Yasalara aykırı olmayan bir durum mu bu? Forum kurallarını ve özellikle misyonu okumanız iyi olur. Lakin bunu yaymanın forumla da bir ilgisi yok. Türk Vatandaşının Kişisel verilerinden bahsediyoruz.
Hocam bende bundan dolayı kaynak link vs eklemedim. Sadece ülkemiz adına üzücü bir durum olduğunu dile getirdim.

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,631
1,650
@Toryy @Nivova
Tamamdır efendim.
Listeyi paylaşır mısınız demedim
Merak ettim nereden paylaşıldığına, yayınlandığına

tek`Bayrak

Üye
15 Kas 2021
51
7
Merhabala herkese malum Yemeksepeti hack olayları bitmek bilmiyor. Kullanıcı verilerini çalan grup 20 bin kişinin bilgilerini yayınladı iddiasını gördüm. Doğruluk payı var mı ?

Edit: Doğruymuş. Biraz araştırdım ve 20 bin kişilik listeyi buldum. Gerçekten içler acısı ve üzücü bir durum bu ülkemiz adına.
Hocam yemek sepeti data elimde mevcut asla bir kişiyi bulmak ifsalamak için kullanmadım gerekirse EGM ile de paylaşırım isterseniz size de başka bir yerde atabilirim bu forumda daha önce engellenen 2-3 kullanıcı paylaşmıştı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.