Yeni başlayanlar için Kali Linux dili Türkçe yapma

Efe GÜNHAN

Yeni üye
31 Ağu 2022
15
6
Ben efe Günhan Umarım yararlı olur..

Bilgisayarına kali linux yüklemiş fakat bir türlü Türkçe yapamayanlar için kali linuxu nasıl Türkçeleştirebileceğini gösterelim.Peki kali linux nasıl Türkçe yapılır?

Kali Linux Dil Değiştirme – Türkçe Yapma
Kali linux arayüz dilini değiştirmek için yapmanız gerekenler

Linux (CTRL T ) terminali açıp

dpkg-reconfigure locales

karşınıza çıkan ekrandan (tr_TR.UTF-8 UTF-8) seçip onaylayın

Artık kali linux’unuz Türkçe ! √

whichiam

Üye
3 Eyl 2022
212
79
Deep Web

Bilgisayarına kali linux yüklemiş fakat bir türlü Türkçe yapamayanlar için kali linuxu nasıl Türkçeleştirebileceğini gösterelim.Peki kali linux nasıl Türkçe yapılır?

dpkg-reconfigure locales

Veya sadece o an Türkçe klavye lazımsa setxkbmap tr komutunu kullanmanız yeterli olacaktır

Sanalcı Ördek

Yeni üye
10 Eki 2023
42
3

dpkg-reconfigure locales

hocam onaylayamadım enter a bastım olmadı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.