yeni kimlikteki imza ile ilgili

Coder-06

Üye
30 Eki 2022
168
18
Türkiye Cumhuriyeti
merhaba yeni kimliklerde bulunan imzayı heryerde kullanmak zorunda mıyım ben mesela imzamı değiştirmek istiyorum onun harici imza atsam geçersiz mi oluyor? ve kimlikteki imzayı değiştirmek mümkün mü?

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,442
2,054
35
Osmaniye 80
merhaba yeni kimliklerde bulunan imzayı heryerde kullanmak zorunda mıyım ben mesela imzamı değiştirmek istiyorum onun harici imza atsam geçersiz mi oluyor? ve kimlikteki imzayı değiştirmek mümkün mü?

1.kimlikteki imza değişir mi?
Evet kimlik kaybettim diyerek yeni kimlik başvurusunda imza yenilenir.

2.kimlikteki imza ile ilgili çok hassas bir olay olmadıkça devletin hiç bir kurumu imzaya bakmaz. Devlet teknolojiye çok yatırım yaptı o yüzden o imza gerekli fakat çok kafaya takılacak birşey değil.

'Anka

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
8 Eyl 2021
3,483
2,653
Yeni kimliklerde bulunan imza, resmi işlemlerde geçerli bir imza olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle, kimliğinizi ibraz etmeniz gereken durumlarda, kimlikteki imzanızla aynı imzayı atmanız gerekmektedir. İmzanızı değiştirmek istiyorsanız, bunu Nüfus Müdürlüğü'ne başvurarak yapabilirsiniz. Nüfus Müdürlüğü'nde, kimlikteki imzanızı yeni imzanızla değiştirebilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.