Yeniyim bilen birisi yardımcı olursa sevinirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Jr.Rip

Yeni üye
11 Şub 2023
2
0
Herkese merhaba arkadaşlar direk konuya giriyorum arkadaşımın ve ailesinin kimlik bilgilerini bulmuşlar ve aynı şeyi banada yapmakla tehtit ediyorlar yapan kişileri isimlerini biliyorum.Polise bildirdik ve bizi siber suçlara yönlendirdi ama ne yazıkkı bir sonuç elde edemedik ne yapabiliriz?
Not;Bilgiler hala ellerinde...

Endarion

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
890
4
519
Righteous Side of Hell
Genellikle bu tarz tehdit edenler 13 14 yaşında ergenliğe bile girmemiş fetüsten hallice gelişmiş prokaryot canlılar oluyor. Engelle geç, hepimizin bilgileri internette artık.

CyrusMan

Katılımcı Üye
19 Tem 2021
310
122
Düşsüzler Apartmanı
Herkese merhaba arkadaşlar direk konuya giriyorum arkadaşımın ve ailesinin kimlik bilgilerini bulmuşlar ve aynı şeyi banada yapmakla tehtit ediyorlar yapan kişileri isimlerini biliyorum.Polise bildirdik ve bizi siber suçlara yönlendirdi ama ne yazıkkı bir sonuç elde edemedik ne yapabiliriz?
Not;Bilgiler hala ellerinde...
Öncelikle sonuç alamamanızın sebebi bu tür suç olaylarının çok fazla olması ve daha büyük sorunlar olduğu için şu an bu gibi ufak çaplı sorunlarla ilgilenecek zamanın bulunmamasıdır. Korkmanıza gerek yok. Karşıdaki kişi 12-13 yaşlarında olan discord bebelerinden biridir. Zaten bu işlem zor değil sızıntılar olduğu için hepimizin bilgisi açık bi şekilde duruyor. Amaçları sadece eğlenmek başka bi şey yapamazlar bu tür kişileri dikkate almayınız. Engelleyip salla bi şey olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.