YKS Çalışma Programım Nasıl?

Montesquen

Yeni üye
18 Ocak 2019
24
4
Sınava 6 ay kala bi program gördüm ve sıfırdan başlayacağım. Sizce hemen bitirmek en azından daha hızlı ilerlemek için nasıl olmuş bu program? Çok sıkar mı? Ne düşünüyorsunuz veya sizin önerdiğiniz bi program var mı?

(Bu arada Sözel veya Eşit Ağırlık gireceğim bu program TYT için şuan)

Program: https://hizliresim.com/3Ul0dd

Son düzenleme:

HİBAYK

Özel Üye
16 Mar 2017
1,245
126
Nevada
Çok sıkar mı demişsin, 6 ay deli gibi sıkılmak mı istersin yoksa ömür boyu zorla çalışmak zorunda kaldığın işi mi yapmak, eğer istediğin işi yapmak istiyorsun erken uyu 23:00 gibi yarın 7 de kalkıp kahvaltını yap direk ders bazında çalış sosyal hayatını azalt çünkü 1 yıl bu sosyal hayatı azaltırsan ileride sosyal hayata ayıracak çok zamanın olacak ezbere dayalı çalışma anlamaya dikkat et sürekli iste kendini motive et her zaman sıkıldığında ben bunu yapmalıyım istediklerimi almalıyım de emin ol programına çok katkı sağlayacak hiç bir zorluk çekmeden hedeflerine ulaşamazsın hedefine ulaşacağın yolda alacağın yaralar seni daha güçlü yapacak emin ol istediğinin en fazlasını elde edersin böyle

Son düzenleme:

Kruvazör

Yazılım Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,697
2,424
Wrong Side Of Heaven
hocam öncelikle başarılar size tavsiyem şu şekilde;

kendinizi saatlere mahkum etmeyin sadece kendinizi sıkarsınız ve hemen sıkılırsınız
sadece soru limiti ve konu belirleyin ve esnek çalışın pomodoro tekniğini uygulayın ara vererek çalışın
günde 20 paragraf 20 problem ve daha fazlası olacak şekilde çalışmanız bence daha faydalı olur isterseniz hedefiniz ve durumunuzu belirtmek isterseniz program üzerine yardımcı olmak isterim.

6 ay kısa bir süre değil gerçekten
çok değil, verimli çalışarak 6 ayda belki derece bile yapabilirsiniz.
iyi çalışmalar

Dolyetyus

Co Admin
21 Nis 2020
1,204
664
Delft
Çok sıkar mı demişsin, 6 ay deli gibi sıkılmak mı istersin yoksa ömür boyu zorla çalışmak zorunda kaldığın işi mi yapmak, eğer istediğin işi yapmak istiyorsun erken uyu 23:00 gibi yarın 7 de kalkıp kahvaltını yap direk ders bazında çalış sosyal hayatını azalt çünkü 1 yıl bu sosyal hayatı azaltırsan ileride sosyal hayata ayıracak çok zamanın olacak ezbere dayalı çalışma anlamaya dikkat et sürekli iste kendini motive et her zaman sıkıldığında ben bunu yapmalıyım istediklerimi almalıyım de emin ol programına çok katkı sağlayacak hiç bir zorluk çekmeden hedeflerine ulaşamazsın hedefine ulaşacağın yolda alacağın yaralar seni daha güçlü yapacak emin ol istediğinin en fazlasını elde edersin böyle

Hocam bu yorumun ilk kısmı Türkiye için geçerli, bunu not alalım. Geri kalanında ise çok haklısınız, aynen katılıyorum.

En küçük başarı bile sıkı çalışma sonucudur.

RootBeta

Katılımcı Üye
7 Ara 2020
536
1
Russia
Merhaba,

Hocam ilk önce kendinizi çok fazla sıkmayın ve zorlamayın. Artı olarak paragraflara özen gösterin,kaynak kitaplarınızı iyi seçin eğer durumunuz yoksa telegram kanallarında PDF olarak paylaşılıyor. Etrafınızda size yapamazsın edemezsin diyenlere kulak asmayın, gerisi gelir zaten. Başarılar dilerim.

Gauloran

Kıdemli Moderatör
7 Tem 2013
8,096
585
local
merhaba. youtube üzerinden bekir avşar'ın kanalını tamamen inceleyin. verebileceğim en iyi cevap bu.

"Kayra

Uzman üye
10 Ara 2017
1,665
215
AK-47
Programı kendi hayat ve şartlarına göre düzenlemişsin etkili bir program, sadece düzen programlaması olmuş bide ders programlaması yap kendine örnek olarka bugun 3 saat cogarfya 3 saat edebiyat çalışacam gibi. öğrenme duyunu sağlıklı şeklide korumak için 6 saat uyku sana yetmicektir en az 8 saat . yoğun bir tempo düzenlemişsin lakin fiziksel aktiviteyi unutmuşsun spor yapmayı unutma düzenli beslenme kilo aldıracaktır spor bunun önüne geçecektir bende yks öğrencisiyim haliyle zorluk çekeceksin lakin ilerde ferahlık kazanacaksın bu yolda başarılar dilerim sana

Son düzenleme:

'Teorina

Kadim Üye
13 Tem 2015
5,108
88
22
Uyku düzeni çok önemli. Gece saat 1 de yatıp 7 de kalkarsan gün boyunca yorgun olursun. Ama gece en geç 11 de yatıp sabah 7 civarlarında kalkarsan, üstüne bir de sabah sporunu yaparsan daha dinamik olursun.
Diğer bakımdan ders çalış vs gibi notlar yazmışsın ama belli konu planı olmadan bu işi yürütemezsin. Sınavda çıkacak konuları ders ders ayır, kazanımları not al. Her hafta atıyorum derslerden on'ar tane konu bitireceğim de bunun çizelgesini oluştur. Her ayda bir hafta genel tekrara ayır. Bütün konuları bitireceğim diye çabalama, 6 ayda çok iyi çalışsan daha eksiğin olacak. Bu nedenle temelini oluştur, çalıştığın konuları gerekirse fazladan zaman ayır ama yeterki daha sonra dönüp baktığında o konuya sıfırdan başlayacak düzeyde olma.

Kendimden örnek vereyim. Üni sınavına hazırlanmaya sınava son 5-6 ay kalasıya başladım. Önce tyt yi oturtmaya çalıştım. Tyt mat asla bitmedi. Daha sonra zaman daralınca alan sınavına agırlık verdim ama tytdeki eksiklerim yüzden ayt çözebilecek durumda değildim. Daha sonra sınavda en çok soru çıkan konuları bir a4e geçirdim, hem ayt hem tyt. Diğer konuları hiç çıkmayacakmış gibi davrandım ve sadece bu konulara odaklandım. Sınava rahatça girdim ve istediğim yeri ilk senemde kazandım. Burada demek istediğim çok çalışacağım kafasıyla değil, öz ve planlı çalışacağım kafasıyla devam etmek. Çalışmak için değil anlamak için çalışmak. Gerekirse sıkıldığın vakit o dersden kalkacaksın ama geri oturmasını da bileceksin, bu istikrarı da sağladın mı önünde hiç bir engel olmaz.
Buraya kadar okuduysan da eminim başaracaksın. Başarılar dilerim, 7 ay sonra kazandım yazını bekliyorum :)

Leatrix

Kıdemli Üye
12 Ağu 2018
3,355
10
23
Teşkilat
Dostum
eklermisin

Montesquen

Yeni üye
18 Ocak 2019
24
4
hocam öncelikle başarılar size tavsiyem şu şekilde;

kendinizi saatlere mahkum etmeyin sadece kendinizi sıkarsınız ve hemen sıkılırsınız
sadece soru limiti ve konu belirleyin ve esnek çalışın pomodoro tekniğini uygulayın ara vererek çalışın
günde 20 paragraf 20 problem ve daha fazlası olacak şekilde çalışmanız bence daha faydalı olur isterseniz hedefiniz ve durumunuzu belirtmek isterseniz program üzerine yardımcı olmak isterim.

6 ay kısa bir süre değil gerçekten
çok değil, verimli çalışarak 6 ayda belki derece bile yapabilirsiniz.
iyi çalışmalar

Tabii çok isterim hele ki sınava 5-6 ay kala. Durumumu söylemek gerekirse sıfırdan başlayacağım gibi çünkü bu zamana kadar düzeni oturtamadım açıkçası çalışmadım da diyebilirim. Bölüm olarak İzmir veya çevresi şu sıralar Dış Ticaret veya Yönetim Bilişim Sistemleri'ni araştırıyorum henüz karar veremedim diyebilirim

Montesquen

Yeni üye
18 Ocak 2019
24
4
Uyku düzeni çok önemli. Gece saat 1 de yatıp 7 de kalkarsan gün boyunca yorgun olursun. Ama gece en geç 11 de yatıp sabah 7 civarlarında kalkarsan, üstüne bir de sabah sporunu yaparsan daha dinamik olursun.
Diğer bakımdan ders çalış vs gibi notlar yazmışsın ama belli konu planı olmadan bu işi yürütemezsin. Sınavda çıkacak konuları ders ders ayır, kazanımları not al. Her hafta atıyorum derslerden on'ar tane konu bitireceğim de bunun çizelgesini oluştur. Her ayda bir hafta genel tekrara ayır. Bütün konuları bitireceğim diye çabalama, 6 ayda çok iyi çalışsan daha eksiğin olacak. Bu nedenle temelini oluştur, çalıştığın konuları gerekirse fazladan zaman ayır ama yeterki daha sonra dönüp baktığında o konuya sıfırdan başlayacak düzeyde olma.

Kendimden örnek vereyim. Üni sınavına hazırlanmaya sınava son 5-6 ay kalasıya başladım. Önce tyt yi oturtmaya çalıştım. Tyt mat asla bitmedi. Daha sonra zaman daralınca alan sınavına agırlık verdim ama tytdeki eksiklerim yüzden ayt çözebilecek durumda değildim. Daha sonra sınavda en çok soru çıkan konuları bir a4e geçirdim, hem ayt hem tyt. Diğer konuları hiç çıkmayacakmış gibi davrandım ve sadece bu konulara odaklandım. Sınava rahatça girdim ve istediğim yeri ilk senemde kazandım. Burada demek istediğim çok çalışacağım kafasıyla değil, öz ve planlı çalışacağım kafasıyla devam etmek. Çalışmak için değil anlamak için çalışmak. Gerekirse sıkıldığın vakit o dersden kalkacaksın ama geri oturmasını da bileceksin, bu istikrarı da sağladın mı önünde hiç bir engel olmaz.
Buraya kadar okuduysan da eminim başaracaksın. Başarılar dilerim, 7 ay sonra kazandım yazını bekliyorum :)

Çok teşekkür ederim öncelikle yorumunuz beni mutlu etti inşallah kazandım demeye gelirim :)) Şöyle düşündüm haftalık konu programı veya çalışacağım dersleri yazsam her pazar günü çizelgeyi yenilesem örneğin yapamadığım konu olur onu tekrardan o haftaya yazarım anlayana kadar ve yeni konular eklerim. Uyku düzenini vs. de 23:00'a indirdim dediğiniz gibi sabah bi spor yapıp masaya zinde oturmak lazım.

sewdam63

Yeni üye
29 Eki 2018
29
1
Sınava 6 ay kala bi program gördüm ve sıfırdan başlayacağım. Sizce hemen bitirmek en azından daha hızlı ilerlemek için nasıl olmuş bu program? Çok sıkar mı? Ne düşünüyorsunuz veya sizin önerdiğiniz bi program var mı?

(Bu arada Sözel veya Eşit Ağırlık gireceğim bu program TYT için şuan)

Program:
3Ul0dd

Ortada program yok kardeşim...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.