Yönetim Bilişim Sistemler(YBS)

Slaptonimus

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
447
2
Beyler şimdi bir tm öğrencisi olarak derslerimde başarılıyım ve üniversitede çok güzel bir puan yapacağımı düşünüyorum.Meslek lisesinde bilişim okurken programlamayı vs. çok sevmiştim zaten programlama dersi iyi olan 3 kişiydik sınıfta.Şöyle bir şey var şimdi ben tm öğrencisiyim dediğim gibi fakat tm'de çok fazla bilişim bölümü yok.YBS ile Bilgi Güvenliği Teknolojisi var.Bilgi güvenliği iki yıllık olduğu için okumak istemiyorum.YBS hakkında fikrinizi alıcaktım yüksek bir puan yapıp YBS'ye gitmek mantıklı olur mu? hukuk varken.Bilişim okumak istiyorum hukuk okurken kitabı yerden yere vurup camdan aşşağı atabiliceğimi tahmin edebiliyorum fakat bilgisayarlarda sıkılmıyorum ve bu beni öğrenmeye ve araştırmaya daha aktif bir hale getiriyor.http://www.turkhackteam.org/bilgi-guvenligi-teknolojisi/http://www.turkhackteam.org/bilgi-guvenligi-teknolojisi/http://www.turkhackteam.org/bilgi-guvenligi-teknolojisi/

EFSANE H4CK3R

Uzman üye
25 Şub 2016
1,673
0
Belirsiz
Merhaba Bende Üniversitede YBS Öğrencisiyim İlk Sene Fazla Bir Bigisayar Dersin Yok Zaten Bende Bilgisayar Alanıyla İlgilendiğim İçin Genelde Muhasebe Ve Hukuk Dersi Zorluyor Biraz Ama Geçiyorsun 2. Ve 3. Senelerde Bilgisayar Ve Yazılım Derslerine Ağırlık Veriliyor Tavsiye Ederim Gidebilirsin Güzel Bölüm

L4R3M

Üye
25 Şub 2014
53
1
Cumhuriyet Üniversitesi YBS bölümünde okuyorum bende. Öncelikle şunu söylemeliyimki bölüm iki yönlü bir bölüm. Hem işletme hemde bilişim tarafı var ama bilişim daha ağır basıyor benim okuduğum üniversitede. CÜ bu bölümü türkiyede açan 2.üniversite bununda artıları var tabi. CÜSiber topluluğuda var ayrıca ve bende hobi olarak uğraştığım için siber alam ile şuanda üniversitemde kendimi geliştirmeye çalışıyorum türkieden birçok konuşmacı geliyor eğitimler veriyor mesela geçen hafta BGA'dan gelmişlerdi. Aklındaki tüm soruları sorabilirsin seve seve cevaplarım.

Stretra

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
285
0
Konstantin
Yönetim Bilişim Sistemi, İşletmenin yönetimsel süreçlerin bilişim kanalları yoluyla devamının sağlanması konusunda üst ve orta kademe yönetimleri bilgilendirme verileri analiz etme ve raporlama gibi işlerin sürdürülmesinde rol oynayan bölümdür. Bu bölümün ilerisi IT Personeli Enfromasyon Teknolojisi olarak geçer yanlış bir kelime lakin böyle kabul görüldüğü için IT olarak bilinmektedir. IT personelliği sıradan birisi için çok boştur, eğitimi alır yerinde oturusun ertesi gün kapı dışarıda bulunursun. Yönetimsel süreçlerde istenileni sağlamak için oradasın. bu konuda deneyim sahibi olursan iyi yerlere gelirsin. Sistem Yönetim Güvenlik Ağ Uzmanlığı Kısaca MS:SE uluslararası sertifika sınavları ile bu konuda kendini destekleye bilirsin offline sınavlar şeklinde özel bilgisayarlar dahilinde jüriler aracılığı ile yapılmaktadır en azından cisco sınavından iyidir ^^ Olmanı tavsiye etmem bu benim işim. Tabi olmak istiyorsan da tutmam biraz kafa yoran hayatı biraz boş vermiş kişi yapısı gibidir tabi öyle bir şey katien yoktur. Yukarıdaki teorik tanıma göre farklı açıdan açıklamada bulunursam Cisco veya Huawei Local Ağ Sanallaştırma üzerine kurulu platformlardır, Akıllı Switch Cat Coper Router v.b. paket şifreleme özel portlar blans ayarlama çatı ağ ve özel şirket ağı paylaşma transfer v.b. işleri yaparsın Sistem loglarını raporlama linux veya kalilinux içerisindeki gömülü uzantıları tarama v.b önün çok açık bir çok kişi IT personelinin programlamaya ihyaç duymadığını söyler de onları iş başında göreyim de birde yüzüme söylesinler. Aynı zamanda linux dışı gui olarak Windows Server, DC, ADC, DHCP, Child, Domain Services, DNS vb. Exchange Server gibi platformlardan da sorumlu olursun. Kafa yakmayı ve işin içinde kalmayı seviyorsan hayatında ağır bir stres ile yaşamış ve bu baskıyı kaldırmış san hoş geldin. ilerlesen iyi para var ilerlemezsen personel vasfında kalırsın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.