Yönetimden bir istisna istiyorum..Gerçek ve önemlidir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

blnt01

Yeni üye
11 Ara 2007
2
0
Biliyorum ki bir başkasına ait mail şifresini almak gibi istekler forum içerisinde yasak ama bu cidden istisnai bir durum ve sizden yardım istiyorum..başka bir çarem yoktu.Konuyu kısaca sunmak istiyorum..

Kızkardeşim ve bazı kişiler net üzerinden bir dolandırılma olayı ile karşı karşıya..Kendisini başkomiser (polis kimliği,ismine ait silah,polis telsiz konuşmaları var) olarak tanıtan bir kişi kardeşimle yaklaşık 3 ay süren ve güven verici bir arkadaşlık sohbeti sonunda,emniyet müdürlüğüne 3 kişilik kontenjan açığından dolayı eleman alımı olacağını ve kardeşimide emniyete memur olabilmesi için çalışacağını söylüyor..Bu işi Ankara emniyet personel başlanlığından bitirmek içinde belirli aralıklarla ve bazı masraflar karşılığında toplam 5 milyar ytl lik bir para alımı sağlyor.Bu kişi ile sadece net üzerinden değil yüzyüze görüşme bile mevcut..Dün bu olayın bir dolandırıcılık olayı olduğunu öğrendik ve savcılığıa başvurduk ve öğrendik ki Türkiye'nin çeşitli yerlerinde oturan bayanların saflığından yararlanıp 1-3-5 milyar gibi paralar alarak dolandırmış..Yasal işlem başladı..

Ancak bu kişi ele geçirip ceza alacağı güne kadar ki hala net üzerinde dolanıyor, arkadaşlık sitelerinden tanıştığı bayanları msn sohbeti ile aynı şekilde tuzağa düşürüyor yada düşürecek..Bizim canımız yandı..geri dönüşüde yok..Ama bu kişi masum insanların canını yakmaya devam ediyor..

Anlaşıldığı gibi bu kişinin mailini ele geçirip en azından listesinde olan onlarca kişiyi, güzide emniyet mensuplarının da adını kullanarak dolandıran bu kişiye karşı uyarmak arzusundayım...Yoksa daha çok evler ve canlar maddi ve manevi yanacak.

Özellikle forum yöneticilerinden bu konuda anlayış ve yardım bekliyorum..Yardım ederlerse çok hayırlı bir işe aracı olacaklar..
Bu gerçekten de keyfi bir mail çalma gibi istek değildir...Yardımı olacak forumda ki yöneticilerimizin düşüncelerini istiyorum..
Eğer makul bulurlarsa bu kişinin mail adresini özellerine sunmak istiyorum..Şimdiden teşekkür ederim..

hunefsan

Yeni üye
9 Ara 2007
30
0
arkadasım emliyetin bu konuda kendi birimi var sanmaki onlar eli boş oturuyor... sen fazla dizi seyretme içinide rahat tut. onlar senin aklına gelenden fazlasını yapıyordur zaten.

blnt01

Yeni üye
11 Ara 2007
2
0
emniyete güvenimiz var çok şükür..şu ana dek bir işlem yapılmamış olmasının nedeni ya param gitti uğraşmayayım mantığı yada paralarını kurtaranların şikaytlerinden vazgeçmeleri..dün bu konuda teklif de geldi..adamı bulalım paranızı alın başınıza bela olmasın dediler..ama biz hem paramızı alacağız hemde bu kişi çin suç duyurusunda bulunacağız dedik...a am kişinin mailine girip ordakileri uyarması falan gibi bir duruma girmez emniyet..tehdit yada kanıtlayamam duruma olsa pc yi götürmem icap eder, o zaman emniyet bu işleme girerdi..ben sadece insaniyet namına yardım istiyorum..buraya mesajı yazarken bu kişi hala arkadaşlık sitesinde online..gerçi bir başka bayan ayağına kendisini kaybetmeme gibi düşüncem var o kadar..

Talebim konusunda forum yöneticilerinin bir yardımı olacakmı bilmek istiyorum..

ByToluidin

Özel Üye
27 Ocak 2007
3,190
628
bayanların nette arkadaş bulmasına karşıyım
erkeklerinde
herkesin anlıcanız
internertten arkadaş bulunmaz...
size gemiş olsun
dedigin gibi yüzyüze görüşdüğseniz robot resim cizdirin emniyete verin...

salursalur

Yeni üye
7 Eyl 2007
47
0
benim anlamadığım bir devlet dairesine işe gireceksen başvurursun o kadar neden para verdiginizi anlamadım. bu rüşvetmiydi? eğer rüşvetse zaten sizde suç işlemişiniz üstelik rüşvet vermekte bence dolandırıcılıktır, başka insanların hakkına gasptır. yanlış anladıysam şimdiden özür dilerim ama her nere olursa olsun işe girmek için bir sınav varsa onun ücretini ödersin başka bir ücret, üstelik 5 milyar.... neyse umarm yüce allah herkesin kalbine göre verir... geçmiş olsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.