Youtube İçeriği Üreterek Para Kazanma

CasPeRAB

Uzman üye
7 Kas 2021
1,146
461
TR❤AZ
Sevgili THT Üyeleri ve Yetkili Hocalarım Hepinize Merhaba Bir Önceki Konumda İnternetten Para Kazanmayı Göstermiştim Aslında 3 Gün önce Yazmıştım Ama Kontrol Fln Edildi.
Herneyse şimdi adım adım youtube'dan nasıl para kazanmayı göstereceğim;

*Öncelikle Youtube'da kanalınızın adı ne olacak buna karar vermeniz gerekli bunu yaparken bazı şeyleri yapmanız lazım;*

1-Akılda kalıcı ve mümkünse kısa bir isim seçin (ör: Casper Bilişim Konuları yerine Casper B veya Casper Bilişim gibi hiç değilse biraz daha kısa)
2-Özgün Olun (ör: Casper Medya, casper ,Casper bilişim adlarında varsa siz Casper Castle vb şeyler koyun)
3-Youtube Kanalınız için ayrı bir sosyal medya hesapları oluşturun

Bununla bitiyormu?
Hayır tabiikide

*Kanalınız Konusu Ne Olacak*

s-02fb88946cd5d2eaaeabbcb4b237040c120d65ef.jpg

Bir kanal açtınız ve üstüne video çekmek zorundasınız büyütmek zorundasınız peki ne çekeceksiniz. Endişelenmeyin kahraman CasPeRAB yardımınıza yetişti işte şu anda en çok kullanılan video konuları;
  • Eğlence
  • Oyun
  • Bilgi
  • Gündem/ yorum
  • Şaka
  • Spor
  • Makyaj
  • Müzik
  • İnceleme
  • Kendin Yap
  • Paranormal Olaylar
tabi paranormal olaylara inanmıyorum ama neyse :p

*Kapak Fotoğrafları ve Bağlantıları VB Şeyleri Düzenleyin*

s-dfb2ee13a9b34d65918b4a58d10e6a3e02b46d78.jpg

Kullanıcıları neyle çekmeyi planlıyorsunuz şahsen ben gerçek olan ama üstünde C harfi yazılı olan kanalı değilde sahte olan ama emek veren kanalı desteklerim Youtube kanalınızı düzenledikten sonra kapak fotoğrafını ve bağlantılarınızı düzenleyin. Seçtiğiniz konuya göre bir kapak fotoğrafı hazırlayın. Canva üzerinden hazır temalarla hızlı bir şekilde kapak fotoğrafı oluşturabilirsiniz. Kapak fotoğrafı yüklemek için butona bastığında gerekli görsel boyutu ve yönergeler için Google sizi yönlendiriyor. Çok karmaşık bir görsel kullanmanıza gerek yok. Sade bir tarz da seçebilirsiniz. Bağlantıları düzenlerken kişisel Facebook, Twitter, Instagram hesaplarınıza ve varsa websitesi linklerini eklemeniz iyi olacaktır. Bu sayede kanalı ziyaret eden abonelere veya potansiyel abonelere sizi Youtube dışında da takip edebileceklerini hatırlatmış olacaksınız.

*Kanalı oluşturdunuz, Konunuz hazır, Peki Ekipman*

s-a10c43b13f758e4f0b4ad6fd92359a6d840132f1.jpg

Öyle 3 5 konu buldunuz yüklediniz diye herşey bitmiş olmayacak youtuber olmak için öyle 10 000 liralık ekipmanlara ihtiyacınız yok tabi ama bazı şeyler almanız lazım tabiiki
En temel gereksinimleriniz bunlar. Tabi şöyle bir durum da var. Eğer ben telefondan çekeceğim her şeyi ve onun üzerinden yükleyeceğim derseniz tamam. Ama biraz kurgu biraz da efekt yapacağım derseniz bilgisayar şart. Çözünürlüğü en az 16 MP olan ve HD video çeken bir telefonunuz varsa kamera olarak onu kullanabilirsiniz. Son çıkan telefonların pek çoğu bu iş için ideal.

*Araştırmalarınızı Yapın Artık Lazımsa*

s-46751570c1e82a2dd82d6cc150942ea3259ba7ac.jpg

HD video üretmek önemli çünkü internet bağlantı hızlarının artması, donanımların gelişmesi ile kaliteli içerik sunmak zorundasınız. Basit bir ihtiyaç listesini aşağıya bırakıyorum.

• Telefonunuz veya varsa kameranız için bir tripod edinin. Telefon için 30 liradan başlayan fiyatlar mevcut.
  • Ses kaydı için cihazınızı kullanabilirsiniz ama masa başı kayıtlar için 8 liradan başlayan fiyatlarla mikrofonlar mevcut.
  • Video düzenleme programı(Genelde ücretli oluyor en iyileri. Adobe Premiere kullanabilirsiniz.Youtube' un online olarak sunduğu bir video düzenleme programı da mevcut. Bunun dışında Google'da arama yaparak da ücretli/ücretsiz programların listesine ulaşabilirsiniz.)
Gelişmiş bir set için de kamera, tripod, GoPro, ses kayıt için profesyonel ekipman, ücretli sürüm video düzenleme programı, ses düzenleme programı ve yapacaksanız dış mekan çekimleri için kameraya yedek batarya, ekstra hafıza kartı gerekiyor.

*Düzenli Bir Şekilde Gidin*

s-58c47165f13ddc8ab4d12f3649a840be5c81bd4b.jpg

Hemen 3-4 tane video yapıp aynı gün yüklemek gibi bir hataya düşmeyin veya konunuzu seçtiniz ama aktif görünmek için gereğinden kısa veya uzun videolar da yapmayın. İlk video içeriğinizi oluşturduktan sonra taslak halini arkadaşlarınızla paylaşmak ve geri bildirim almak yararlı olabilir. Düzen şart arkadaşlar. Düzenli bir şekilde paylaşım yapmazsanız kitlenizi sıcak tutamazsınız ve iyi bir izlenim bırakmazsınız. Bu da Youtube'un büyük dünyası içinde kaybolmanıza neden olur. Haftalık olarak düzenli bir video faydalı olabilir başlangıç için. Sonra gelen kitleye ve yorumlara bakarak yeni bir düzen oluşturabilirsiniz. Tekrarlıyorum, düzen şart! Allah Allah adamı kızdırmayın lan neyse devam edelim :)

*Gerekli Optimizasyonları Yapın (Youtube Seo 101)*

s-88cdd8381af5aab3cc3b5f26286b1624aee280ba.jpg

Youtube'da her gün onbinlerce yeni video yükleniyor. Her biri yüzlerce farklı konuda ve içeriğe sahip. Youtube'un da bu videoları arama yapan kullanıcılar için güzel ve doğru bir biçimde sıralaması gerekiyor. Peki Youtube bu videoları nasıl ve neye göre sıralıyor? Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi?

Temel bilgileri Öğrendik Sırada 1 kaç adım daha var ama bundan önce temelleri bir yapalım bunlar şunlardır;

-Kanalınızda Çeklişiler Yapın

-1 Seri Başlatın

-Kanalınızı Sosyal Medya'da Tanıtın

-Diğer Youtuber'lar ile işbirliği yapın

-Düzenli Olarak Video Yükleyin

-Mevcut İçerikleri Bi Gözden Geçirin

-Dikkat Dağıtıcı Kısımları Çıkarın

-Trend Olan İçerikleri Koyun

-Video Başlıklarını Kısa Tutun

Evet Bu Konumda Bu Kadardı Umarım Beğenmişsinizdir Elimde Geldiğince Anlatmaya Çalıştım Umarım Artık Forumda Nasıl Para Kazanılır Diye Sorular Çıkmaz İstediğiniz Konular Varsa Söyleyebilirsiniz Elim Boş Ne De Olsa Ve Tabikide Önerilerinizide Yazın En Önemlisi

İyi Forumlar THT Ailesi
:) :) :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.