YouTube İzlenme Arttırma Yöntemleri

efekaan343

Yeni üye
25 Ağu 2021
24
12
19
YouTube Nedir ?

youtube-izlenme-arttirma-yontemleri.jpeg

YouTube, video barındırma web sitesi. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki San Bruno, Kaliforniya şehrindedir. 15 Şubat 2005’te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuştur. Kasım 2006’da Google tarafından 1,65 milyar dolara satın alınmıştır. Günümüzde Google’ın yan kuruluşlarından biri olarak faaliyetine devam etmektedir. Site, kullanıcılarına video yükleme, izleme ve paylaşma imkânı sunmaktadır. Medya şirketleri ve kullanıcı üretimi videoların gösterimi için WebM, H.264 ve Adobe Flash Video teknolojilerini kullanır. Genel olarak video klipler, televizyon klipleri, müzik videoları, video bloglar, kısa özgün videolar ve eğitim videoları gibi içerikler yayınlanmaktadır.

YouTube üzerindeki içerikler genelde bireyler tarafından yüklenir. Fakat CBS, BBC, Vevo, Hulu gibi şirketler ve diğer organizasyonlar da YouTube ortaklık programı ile içeriklerinin bir kısmını yayınlamaktadır.[4] Site içi üyelik almayan kullanıcılar videoları izleyebilirken onaylı üyeler ise kendi yayın kanallarına video yükleyebilirler. Saldırganlık potansiyeli olan içerikler sadece 18 yaşından büyük olduğunu onaylayan üyeler tarafından izlenebilir. 2014 yılından itibaren üyeye para kazandırma modeline geçmiştir, üye hesap ayarlarından para kazanmayı aktif hale getirdikten sonra yüklediği videolardan izlenme başına, ödeme almaktadır. Örneğin 1milyon izlenen videodan 2binUSD-20binUSD arası ödeme almaktadır. Ücret videonun konusunun türüne, farklı algoritmalara göre değişmektedir.

(Alıntı Wikipedia)

Yazının Devamını Okumak İçin Tıkla!

Youtube İzlenme Arttırma Yöntemleri

youtube-izlenme-arttirma.jpeg

1.Video Başlığı

Videonuzun başlığına özen gösterin,video başlığınızı sallamayın! İnsanlar bir videoyu nasıl arar youtube izlenme arttırma yöntemleri diye arar ama siz youtube videolarınızın izlenmelerini arttırın diye bir başlık girerseniz az izlenme alır çünkü çok fazla gereksiz kelime kullanmış olursunuz! Bu yüzden video başlığınıza gereksiz kelimeler yazmayın.

2.Küçük Resim

Küçük resim önemsiz demeyin! Güzel ve dikkat çekici bir küçük resim insanların videonuzu merak etmelerini yani videonuzu izlemelerini sağlar.Küçük resimleri çalmayın kendiniz yapın.Bunun için “canva.com” sitesini kullanabilirsiniz.Küçük resimleri internetten indirirseniz videonuz normal de alacağı izlenmenin yarısını alır çünkü siz o resmi indirince o küçük resmin kullanıldığı ilk video daha da üstlere çıkacak! Bu yüzden küçük resimlerinizi kendiniz yapın.

3.Açıklama

Videonuzun açıklama bölümüne video da neler yaptığınızı,nelerin geçtiğini yazın.Bunun yanı sıra açıklama bölümüne aynı zaman da etiketler de koyun!Etiket koyarak izlenmenizi normalden 2 kat fazla arttırırsınız.Etiket bulmak için “keywordtool.io sitesini kullanabilirsiniz.Etiketler gerçekten çok önemli çünkü etiketler sayesin de izlenmeleriniz 2-3 kat artıyor!

4.Etiket

Etiketleri anlattım fakat bu başka! Videolarınızın açıklama düzenleme bölümünün altın da etiketler bölümü var.O bölüme insanların videonuzu nasıl arayacaklarını düşünerek arama terimleri yazın.Bu yöntem aramalar da daha çok kullanıcınız sizi bulmasını yani daha üste çıkmanızı sağlar ve çok önemli bir taktiktir..!

5.Uzun Ama Dolu Tutun

Videolarınızı 10 dakikadan uzun yapın ki daha çok izlenme süresi alın fakat aynı zaman da boş tutmayın yani video daki boş ve saçma yerleri kesin ki izleyenler sıkılmasın.Bu saye de izleyen kişi sıkılmaz ve videoyu daha uzun izler buda sizin önerilenler de üste çıkma oranınızı arttırır! Bu yöntem işe yaramaz diyip geçmeyin gerçekten çok önemli bir yöntem ve bu yöntem sayesin de 100 görüntüleme alacak videonuz 300-400 görüntüleme alabilir..!

ÖNEMLİ UYARI!!!

Arkadaşlar benim sizlere önerebileceğim yöntemler bunlar internette çok araştırdım başka,başka yazılara baktım çoğu ya yalan söylüyo yada doğru söyleyip az izlenme veren taktikler sunuyodu.Ben de 2 yıllık youtube tecrübeme dayanarak kendi kanalımda da uyguladığım ve faydasını çok ama çok iyi bir şekil de gördüğüm 5 yöntemi sizlere değerledim.Son olarak şunu da söylemek istiyorum ki “bazı” arşakaşlarımız “youtube hile” siteleri kullanıyor bunları yapmayın kanalınız eğer küçük ise izlenme kasın o sitelerden ama çoğu kişi bu siteleri abone için kullanıyor.Siz bu siteleri abone için kullandığınız da aboneler gelir ama geldiğiyle yarısının gittiği bir olur ve aynı zaman da aboneniz çok olsa bile izlenmeniz az olacağı için yine hiç bir işe yaramaz! Bu yüzden kesinlikle hile siteleri kullanmayın kullanıyorsanız da sadece kanalınızı açtığınız ilk 1 hafta izlenme kasmak için kullanın ondan sonra kullanmayı bırakın yoksa hiç bir şekil de youtube de gelişemezsiniz!

Son Söz

Arkadaşlar benim sizlere söyleyeceğim şeyler bu kadardı lütfen dediklerimi dikkate alın ve sizlere verdiğim taktikleri uygulayın.bu yazıyı youtube videoları çeken arkadaşlarınız var ise onlarla paylaşın ki onlar da uyarılarımı göze alsın ve sizlere sunduğum taktiklerden faydalansınlar.İyi günler,iyi gezintiler dilerim.

efekaan343

Yeni üye
25 Ağu 2021
24
12
19
kanal adını paylaşırmısın hem destek olurum hemde merak ettim sakıncası yoksa tabi:)
2 yıldır youtube de içerik üretiyorum fakat kanalımı bir ara sıfırladım ve herşeye tekrardan başladığım için şuan 13 videosu var yoksa daha önce 67 videom vardı kanalımı sıfırlamıştım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.