YouTube'da Reklamsız Video Dönemi !

'Seth

Uzman üye
22 Haz 2019
1,457
786
root
YOUTUBE EĞİTİM İÇİN REKLAMSIZ VİDEO ÖZELLİĞİNİ DUYURDU

YouTube, eğitim videolarını reklamsız bir video oynatıcı üzerinde paylaşacaklarını duyurdu. İşte detaylar;

YouTube bir blog gönderisinde, eğitim uygulamaları için reklamları, önerileri ve harici bağlantıları kaldıran bir video oynatıcı üstünde çalıştığını belirtti.

YouTube bu gelişme ile dikkat dağınıklığının önüne geçmeyi amaçlıyor.
Reklamsız bir video oynatıcı,
Google Clasroom, Purdue Global, Purdue University, EDpuzzle gibi eğitim teknolojilerine karşı açık olacaktır. YouTube aynı zamanda eğitici içerik oluşturan içerik üreticileri için yeni özellikler duyurdu.

Önümüzdeki yıllarda öğretici içerik üreten belli içerik üreticileri
ücretli yada ücretsiz Udemy tarzında kurslar oluşturabilecek. Kurslar satın alındığında reklamsız izlenilebilir ve arka planda oynatılabilir olacak. Bu özellik ilk olarak ABD ve Güney Kore'ye gelecek.

Artı olarak YouTube, içerik üreticilerin eğitici içerikle alakalı
yeni bir özelliği test ettiklerini belirtti. Önümüzdeki aylarda özellik, içerik üreticilerine beta olarak sunulacak.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, bu özellik yararlı olur mu ?

AseNa’

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
511
1,224
YOUTUBE EĞİTİM İÇİN REKLAMSIZ VİDEO ÖZELLİĞİNİ DUYURDU

YouTube, eğitim videolarını reklamsız bir video oynatıcı üzerinde paylaşacaklarını duyurdu. İşte detaylar;

YouTube bir blog gönderisinde, eğitim uygulamaları için reklamları, önerileri ve harici bağlantıları kaldıran bir video oynatıcı üstünde çalıştığını belirtti.

YouTube bu gelişme ile dikkat dağınıklığının önüne geçmeyi amaçlıyor.
Reklamsız bir video oynatıcı,
Google Clasroom, Purdue Global, Purdue University, EDpuzzle gibi eğitim teknolojilerine karşı açık olacaktır. YouTube aynı zamanda eğitici içerik oluşturan içerik üreticileri için yeni özellikler duyurdu.

Önümüzdeki yıllarda öğretici içerik üreten belli içerik üreticileri
ücretli yada ücretsiz Udemy tarzında kurslar oluşturabilecek. Kurslar satın alındığında reklamsız izlenilebilir ve arka planda oynatılabilir olacak. Bu özellik ilk olarak ABD ve Güney Kore'ye gelecek.

Artı olarak YouTube, içerik üreticilerin eğitici içerikle alakalı
yeni bir özelliği test ettiklerini belirtti. Önümüzdeki aylarda özellik, içerik üreticilerine beta olarak sunulacak.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, bu özellik yararlı olur mu ?
Tabi yararlı olur. Umarım ders videolarının hepsine bu dahildir 😂 Eline sağlık 👍

ZVkill3r

Katılımcı Üye
16 Tem 2019
487
50
harici bağlantılar derken açıklama kısmındaki bağlantıları kastediyorsa bence olumsuz etkileyebilir. pdf linki filan olabiliyor çünkü.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.