Yükselme arzusu ve manevi kayıplar.

green.php

Katılımcı Üye
27 Haz 2021
732
874
Seneler önce buraya, bu forma gelme nedenim kendimi özgür hiss ede bilmekti.
Çok özgür oldum, çok eğlendim. Teknolojinin gelişimi, daha doğru ifade etmem gerekirse sivil insanların korunma ve saldırma tutumunu görmüş, izledikleri yollara aşina olmuş oldum.
Bazı kurumsal prosedürler olmadığında ne kadar eğlenceli bir mesleğim olduğunun farkına vardım. İnsanların psikolojik zaafiyyetleri nedir, nelerdir ve nasıl sömürülür uygulamalı olarak real ortamda gördüm, maruz kaldım ve maruz bıraktım.
Ben hep yöneticileri beceriksiz olarak görmüşümdür, bunlar gerek kurumsal kimlik gereksede şu anda size yazdığım kimliğim için geçerli.
Hep düşünürdüm, beceriksiz bir insan nasıl yönetici olabilir diye.
Aslında beceriksiz insan yönetici olmuyor,
Becerikli insan yönetici oluyor ve yönetimsel zekası gelişirken teknik tarafı zayıflıyor. Doğal olarak, sevgili junior kardeşim;
"Benim bildiğim kadar bilgisi olmayan kişi nasıl yönetici" dersin. Zamanında ben gerek kurumsal, gerek burdaki kimliğimde tek başıma normalde bir ekip aldığı projeyi alır, zamanından erken teslim ederdim.
Şu an yapa bilirmiyim?
Hayır yapamam, hayatın kanunu bu.
Küçük çalışır büyük ekmeğini yer .
Gün gelir, küçük büyür onunda bir küçüğü olur ve o büyük sadece küçüğünü yöneterek ekmeğini yer.
Hiç bir CTO'nun teknik bilgisi onun hiyerarşisine tabi olanlar kadar yoktur.
Ama onlarında CTO kadar yönetimsel zeka, zamanında müdahale ve çözüm üretme bilgileri olamaz.
Yani sevgili abilerim ve kardeşlerim;
Her şeyin bir zamanı vardır.
Fidanken rüzgarda dalları sarkan koca ağaç olmak istersen o rüzgar seni param parça eder.
Önce büyümek, güçlenmek gerekir.
İnsan evladı çocukluk çağlarında büyümeyi arzulayıp büyüdüğünde pişman olduğu gibi çoğu sorumluluk sahibi yönetici de yönetici olduğu için pişmandır.
Sorumluluk olmadan hayat güzel ve stressizdir.
İnsanları yönetmek, onları anlamak ve insanlar tarafından anlaşılmak zordur.
Her şey yerinde bakidir, fazlası zarardır.
Hayatın tadını çıkarın, olduğunuz yerin kıymetini bilin. Az ile yetinebilip, çok iş başarandır mutlu kişi.
Maddiyyat gözünüzü bürümesin, kendinizi asla maneviyyatınızdan mahrum bırakmayın.
Mutlu kişilerden olmanız dileğiyle,
Okuduğunuz için teşekkür ederim.

"KARAHANLI"

Kıdemli Üye
17 Mar 2022
2,610
3,340
Россия
Şans getirir.
VUorivGQ.jpg

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.