"Zafer!" Ödül Oyunu | THT Cyber Star League

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Veteran 7

El Patrón
26 Ara 2011
11,500
12,861
9Ym9Cb.png

42697-fire-icon.png

TttL8Q.png

Ödül Oyunu Sona Ermiştir Çözümü Okumak İçin Tıklayınız

Adım 1

Dosya 1 :
https://gofile.io/d/sZ6AcG

Dosya 2 :
https://gofile.io/d/wkQUxq

Dosya 3 :
https://gofile.io/d/Wn59L6

TttL8Q.png

Adım 2

Dosyaların linklerine ulaştıysan tebrikler, şimdi biraz soluklan ve 1. dosyadan işe başla.

İpucu 2.1

"Cheveux blonds, yeux bleus, signature charismatique."

İpucu 2.2

İpucu 2.1'i çözdüysen tamamdır. Dosya 1'e erişmek için bulduğun şeyin tek bir kısmını, en çok kullanılan kısmını Encrypt et, Türkçe karakter kullanma. İlk 12 karakter ve tüm karakterler işini görecektir.

Not : 1 ya da 256 şifreleme türlerinden birini dene : )

TttL8Q.png

Adım 3

Tebrikler, Dosya 1'den net bir kelime elde ettin. Dosya 2'yi indirmek ve açmak için ne kullanacağını biliyorsun bence.

İpucu 3.1

Not : Elde ettiğin kelimenin her halini kullan, Encrypt etmeli misin ence? Bence iki türlü de dene.

Not 2 : Kullanman gereken karakter sayısını merak ediyorsan buralarda tanıdık bir sayı var, belki birinin kullanıcı adında saklı.

Not 3 : Last X chars (X = Not 2)

Not 4 : Encrypt edeceksen en sık kullanılanı dene, diğerlerine göre daha kısa olan.

TttL8Q.png

Adım 4

Dosya 2'yi indirip açabildiysen tebrikler! Kafa karıştırıcı bir veri elde ettin değil mi? Eline bir kağıt kalem al, basit bir denklem ile işini gör derim, çünkü Dosya 3'ü elde etmek için buna ihtiyacın var.

Belli bir düzene göre değere sahip rakamlar.. 0 + 0 = 0 || 0 + 1 = 3 || 1 + 1 = 6 || 1 + 2 = 9.....

İpucu 4.1

Dosya 2'deki sorunun cevabını bulduysan ;

1-5-256 gillerden birini dene elde ettiğin şey işini görecektir.

Not : Soldan 4, sağdan 3 karakter kullan. Dosya 3 ün indirme şifresi bu.

TttL8Q.png

Adım 5

Son dakika sürprizi değil mi, Dosya 3'ü açabildiysen son 1 şifre çözmen gerekiyor onun sorusu da içinde, soruyu cevaplarsan açabilirsin.

İpucu 5.1

Cevabı bulduysan birşeyler dene. Şu işlemden çıkaracağın sonuç sana bir ipucu verebilir. Encrypt to : . ( (1+1) + ((2*3) - 1) + ((9*4) / 3) / 2 )

TttL8Q.png

SONUÇ

Elde ettiğin cümleyi söyle.

TttL8Q.png

ÖDÜL ve CEVAP GÖNDERİMİ

Yorumlarınızı konu altından belirtirsiniz ama açık tüyolar vermemelisiniz, çözerseniz sonucu özel mesaj yolu ile atınız.

Ödül ilk 4 kişiye 20 puan.

Süre sınırı yok!

TttL8Q.png

BAŞARILAR

V7

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.